Урок-казка «Ріпка» "ПОВТОРЕННЯ СКЛАДУ ЧИСЛА 10. СКЛАДАННЯ, ЗАПИС І ЧИТАННЯ РІВНОСТЕЙ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. НАПИСАННЯ ВИВЧЕНИХ ЦИФР"

Про матеріал

Урок-казка

«Ріпка»

ПОВТОРЕННЯ СКЛАДУ ЧИСЛА 10. СКЛАДАННЯ, ЗАПИС І ЧИТАННЯ РІВНОСТЕЙ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. НАПИСАННЯ ВИВЧЕНИХ ЦИФР.

Математика 1-клас

Підготувала і провела Тесленко Світлана Валентинівна

Перегляд файлу

Урок-казка

«Ріпка»

ПОВТОРЕННЯ СКЛАДУ ЧИСЛА 10. СКЛАДАННЯ, ЗАПИС І ЧИТАННЯ РІВНОСТЕЙ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. НАПИСАННЯ ВИВЧЕНИХ ЦИФР

Мета: розглянути всі варіанти складу числа 10; вправляти у складанні і розв'язуванні прикладів на додавання і віднімання в межах 10; вчити порівнювати числа в межах 10, розпізнавати геометричні фігури; розвивати мислення, навички каліграфічного письма; виховувати старанність.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вчитель.

Гості наші вмостилися,

Діти їх роздивилися.

Привіталися, усміхнулися

І до мене повернулися.

— А тепер всі тихенько сіли. Сьогодні до нас прийшли   гості, які хочуть поди­витися, як ви за цей час подорослішали, чого навчилися, що вже вмієте робити. І ми із задоволенням це продемонструємо нашим гостям як учні 1-Б класу можуть працювати. А тому на уроці ми всі повинні бути: старанними, уважними, організованими, веселими і кмітливими.

Наш девіз:

Міркуємо  -  швидко!

Відповідаємо точно!

Лічимо – правильно!

Пишемо – гарно!

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

  • Сьогодні у нас з вами не звичний урок математики, а урок-казка. А ось до якої казки ми потрапимо ви дізнаєтесь відгадавши загадку.

На городі виростала,

Сили набирала,

Непомітно, дуже швидко,

Великою стала.

Став тут дід усіх гукати

Та красуню рвати.

А цю казку, діти, ви

Встигли відгадати?

                                            (Ріпка)

  • Молодці, відгадали. Тож сідайте зручніше і слухайте. (СЛАЙД 2)

ІІІ. Робота за матеріалами уроку.

1. Усний рахунок. Повторення чисел і цифр в межах 10.

Посадив Дід Ріпку.

                                          (СЛАЙД 3)

Виросла вона швидко

                                          (СЛАЙД 4)

Дід за Ріпку тягне - тягне

Піт струменем з чола біжить:

А Ріпка раптом говорить.

Ти Дідусю, не спіши,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягнути мене не так просто!

Швидкий дуже ти який.

Ось тобі наказ такий:

Виконай мої завдання

І можливо ти тоді

Кашу з ріпки поїси

                                           (СЛАЙД 5)

  • Діти, допоможемо діду витягнути ріпку? Допоможемо виконати завдання?

Завдання 1

Ріпка хоче перевірити як гарно ми знаємо вивчені числа і цифри якими ці числа записуються

- Зараз на екрані будуть з’являтися числа, а ви їх повинні впізнати і голосно назвати. (10)

 (СЛАЙД 6, 7, 8, 9)

- Яке число заховала ріпка? (рука)

2. Повторення числового ряду в межах 10. Попереднє, наступне числа, сусіди.

Щось Ріпка міцно сидить!

Швидше кличе бабку дід      (СЛАЙД 10)

ми, все ж таки, одна сім’я

Бабка, Бабка, мершій біжи,

Ріпку витягти допоможи.

Бабка: Кликав ти мене, мій друже?

Ось так Ріпка! Сидить дуже!

Ріпку зараз обв’яжу

Швидко витягти допоможу.

А Ріпка бабусі відповідає:

Ти, Бабуся, не спіши,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягти мене не так то й просто!

Поряд із Дідом ти сідай,

За завдання моє уважно читай.

  • Час, друзі мої, не тягніть, а Бабі з Дідом допоможіть.

Завдання 2

Хвилинка каліграфії «Конкурс красунь» (7,8,10)

-  Назвіть числовий ряд, який ми з вами вже вивчили:

від 1 до 10, від 10 до 1, від 3 до 8, від 7 до 2.(усно за рукою)

-  Назвіть пропущені числа

        (СЛАЙД 11, 12, 13)

-  Назвіть сусідів числа

         (СЛАЙД 14, 15)

3. Складання, запис і читання рівностей.

Ой, втомилися, не можуть.

Може внучка допоможе.         (СЛАЙД 16)

Онучка, Онучка! Виручай!

Бабці з Дідом допомагай!

А Ріпка й каже:

Внучка, Внучка не біжи,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягти мене не так то й просто!

Поруч з Бабусею сідай,

Та завдання моє читай.

- І з цим завданням треба, діти, нам впоратися зуміти.

Завдання 3 (робота за підручником)

(СЛАЙД 18  )

  • Скільки ягід лівруч?
  • А скільки на гілці праворуч?
  • Скільки разом?
  • Як записати рівняння?

(СЛАЙД 19  )

  • Допоможіть сові полічити великі і малі зірочки. Запишіть рівняння.

(СЛАЙД 20  )

Геометричний матеріал

Фізхвилинка

Ручки ми покладемо

І фізхвилинку почнемо

                           (СЛАЙД 21-22)

4. Повторення складу чисел. Розв’язування прикладів.

Ой, втомилися, не можуть.

Може Жучка допоможе?     (СЛАЙД 21)

Жучка, Жучка, поспішай.

Швидше нам допомагай!

  • Дітки, час даремно не тягніть, Жучці теж допоможіть

Завдання 4

Піготували математичне віяло

Склад чисел

                      (СЛАЙД 24-30)

Приклади

                      (СЛАЙД 31)

 

Фіззарядка для очей

А зараз за порядком

Фіззарядка для оченяток

                            (СЛАЙД 32-33)

5. Розв’язування задачі.

Ой, втомилися, не можуть.

Може кішка допоможе?           (СЛАЙД 34)

Мурка, Мурка, поспішай.

Швидше нам допомагай!

Завдання 5

Подивіться на запис і спробуйте здогадатися про що зараз піде мова?

ЗАДАЧА                   (СЛАЙД 35)

У Андрія шість книжок,

 А в Павла — чотири.

Скільки книжечок разом,

Ви вже полічили? (6 + 4 = 10)

Сім горобців на гілку сіли,

 До них три ще прилетіли.

Скільки горобців всього

На нашім дереві було? (7 + 3 = 10)

9 кошенят пісок копають

Та на сонці загоряють.

Ще одне сидить в траві.

Скільки всіх?

Скажіть мені! (9 + 1 = 10)

В чепурненькій годівниці

Горобці сидять, синиці.

 Вісім горобців  завзято

Узялись зерно клювати.

На мотузці куснем сала

Дві синички ласували

 Полічи на рахівниці,

Скільки пташок в годівниці? (8 + 2 = 10)

6. Завдання з логічним навантаженням.

 Нерівність. Парна робота.

Ой, втомилися, не можуть.

Може мишка допоможе?         (СЛАЙД 36)

Мишка, мишка, поспішай.

Швидше нам допомагай!

  • Часу даром не втрачайте, всім героям допомагайте

Завдання 6

Спеціальне завдання від Ріпки. У кожного на столі лежить перевернута ріпка, ви зараз разом з товаришем по парті подумайте, яке ж число треба вставити, щоб отримати 10. Працювати дружно, тихенько і швиденько

                                                                      (СЛАЙД 37)

(перевірка на дошці за допомогою цифр на магніті)

ІV. Підсумок уроку.

Ось робота закипіла,

Разом всі взялись за діло.       (СЛАЙД 38)

Дід та Бабка,

Внучка й Жучка,

Кішка й мишка встали в ряд.

Один за одного вхопились,

Піднатужились і все,

Ріпка із землі повзе.

(СЛАЙД 39)

В казці діти побували,

Дуже гарно працювали.

А тепер скажіть, будь ласка,

Чи сподобалася казка?

 

 


 

 

 

 

10

 

 

 

8

5+5

 

 

6

5+3

 

 

5

1+5

 

 

4

2+3

 

 

 

3+1

 

 

 

 

Додатки

 

 

 

 

 

10

 

 

 

4

8+2

 

 

3

2+2

 

 

8

1+2

 

 

9

7+1

 

 

 

3+6

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 травня 2018
Переглядів
1322
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку