Урок-казка " Запис чисел у нумераційній таблиці Додавання розрядних чисел."

Про матеріал
Конспект уроку цікавий, креативний, інтегрований з уроком ЯДС, української мови.
Перегляд файлу

3 клас                                     Урок – казка

Тема. Запис трицифрових чисел у нумераційній таблиці. Додавання розрядних       чисел.

Мета. Вправляти учнів у порівнянні й запису трицифрових чисел, вправляти учнів творчому опрацюванні задачі, формувати вміння визначати елементи куба, вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, виховувати інтерес до математики.

Обладнання: презентація, геометричний матеріал, роздатковий матеріал

 

 

Хід уроку

I Організація учнів до уроку

Нумо, діти, оберніться

Всі приємно посміхніться

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок

А цікаво вам дізнатись,

Що сьогодні може статись?

Ну, то всядьтеся зручніше,

Попрацюємо скоріше.

II Оголошення теми і мети уроку

Відгадайте загадку і ви дізнаєтесь , який казковий герой до нас завітає на урок.

Він в дім приносить подарунки

На склі малює візерунки ,

Річки заковує у лід

Як зветься цей казковий дід?

Як називають Діда Мороза в Америці (Санта Клаус),у Франції (Пер Ноель),у Італії (Баббо Нотале), у Фінляндії( Йоулупуккі),у Японії ( Сегацу- Сан), в Угорщині (Святий Сильвестр)

Отже до нас сьогодні завітав Дід Мороз, який приніс багато цікавих завдань, виконуючи їх ми прикрасимо ялинку. На своїх казкових санях привіз тему уроку.

III Контроль корекція і закріплення знань

Діда Мороза можна побачити всюди: у супермаркетах та на ринках, у шкільних класах і автостанціях. Він не тільки дарує подарунки ,а і співає пісні, загадує загадки, проводить конкурси. Сьогодні він проведе « Конкурс Краси»

  1. Хвилинка каліграфії

Запиши числа у порядку збільшення

900,300,800,700,100,200,600,500.

Якого числа не вистачає?

Що ви можете сказати про ці числа?

Які числа називаються круглими?

До якого розряду відносяться ці числа?

2.Усний рахунок

Під час Новорічних свят діти водять хороводи, беручись за руки, а ми з вами утворимо обчислювальний ланцюжок

А) обчислювальний ланцюжок

Зменшуване 600 від’ємник  200 знайди різницю поділи на 5поділи на 8 помнож на 16 відніми 60 помнож на 6 поділи на 10 поділи на 3 помнож на 5 поділи на 2 відніми 10 поділи на 5

Записуємо кожен крок

400,80,10,160,100,600,60,20,10,50,40,8.

Яке число зайве?

3.Гра « Не помились?»

А тепер пограємось.

Раз два три сніжинки летіть літо красне  нам поверніть

600+120       400+360      800+170    400+340        120+800      700+110

600+260       480+180

Б)Математичний диктант

Який Новий без звірів? Хтось дуже хоче до нас на урок. Хто це?

     В кущах вона ночує

І на зайчика полює

Вся руденька ця сестричка

А зовуть її (лисичка)

А тепер пограємось із лисичкою. З метеликом ми побували улітку, а з лисичкою назбираємо винограду восени.

Запиши число,в якому :

8 сот. 6 дес.9од.

2сот. 7 дес. 4од.

5 сот. 4 од.

6сот. 7дес.

869,274,504,670

 Запиши число, в якому:

9од. III розряду 2од. II розряду і 3од.I розряду

Запиши число, в якому:

3 од . III розряду і 1 од.I розряду

Запиши числа цифрами:

п’ятсот вісімдесят чотири, дев’ятсот вісім, сімсот дев’яносто,триста п'ять,шістсот тридцять чотири, вісімсот, дев’ятсот

Яке число найбільше? Яке найменше?

Скільки гілочок виногораду назбирали? 5  Як називається сушений виноград?( ізюм)

IY Вивчення нового матеріалу

На кого полює лисичка? (  на зайчика)

Допоможіть зайчику порівняти числа

  1. Підготовча робота

      Усне опрацювання вправи № 498

      Як ви визначили найбільше і найменше числа?

  1. Пояснення нового матеріалу Гра « мікрофон»

    Y.Первинне закріплення навчального матеріалу

1.Виконання завдання №499

У кожній парі назви більше число.

2. Фізкультхвилинка

Хто там,  хто там вже втомився і на парту похилився треба дружно всім нам встати і фізкультпаузу розпочати.

Ми так з вами танцювали, що розбудили ведмедика і він вирішив підкріпитися.

3. Запис чисел у нумераційній таблиці № 500

Скільки чисел ми записали? Отже ведмедик з’їв 4 ложки меду і може знову спати. А ми попрацюємо самостійно

3. Розв’язування прикладів № 501 (додаємо і віднімаємо тільки трицифрові числа)

Дід Мороз ще і добрий господар. Зараз ви дізнаєтесь , що було у нього у господарстві.

4. Розв’язування задач № 503,504 (скласти обернену задачу)

Діти, яку подію ми чекаємо у 2012 році?( Чемпіонат Футболу між збірними командами країн Європи) Дід Мороз привіз у магазин м’ячі

Щоб стати футболістами треба бути спритними. Зараз позмагаємось « Хто спритніший»

5.Тестова робота

  •          1. Число чотириста п'ятдесят записується так:
  •          а) 405;                  6)450;                       в) 455.
  •          2. У числі 189:
  •          а) сто сотень, вісімдесят десятків і дев'ять одиниць;
  •          б) одна сотня, вісімдесят десятків і дев'ять одиниць;
  •          в) одна сотня, вісім десятків і дев'ять одиниць.
  •          3. Число 376 записується сумою розрядних чисел так:
  •          а) 300 + 70 + 6;
  •          б) 300 + 60 + 7;
  •          в) 300 + 7 + 6.
  •           
  •          4. Серед поданих чисел: 120, 112, 102, 121, 101, 100 найбільшим числом є:
  •          а) 120;          б) 112;                 в) 121.
  •          5. Серед чисел 23,  3,  4,  143, 14,  2,  3, 123, 132,  113,  13,  34,  43,  32,  134
    підкреслені числа є:
  •          а) одноцифровими;
  •          б) трицифровими;
  •          в) двоцифровими.
  •          6. Розв'язанням рівняння 9 : х = 9 є число:
  •          а) 9;                  6) 3;            в) 1.

Перевірка тестів

  •          Відповіді:
  •          1 — б, 2 — в, 3 — а, 4 — в, 5 — б, 6— в.

6.Робота з геометричним матеріалом. До нас на урок завітала білочка, яка принесла вам геометричні фігури.

Що таке куб?

Шестигранник, усі грані якого є однаковими квадратами.

Покажіть вершини, ребра і грані куба.

Які геометричні фігури ви ще знаєте?

7.Робота у групах.( Дід Мороз за вашу хорошу роботу підготував кожній групі іграшки, але не прості, а задачні)

Що таке математика ? Задумався Дід Мороз.

 

 8.Робота у парах. Гра « Шикуйтесь, числа, по порядку»

311     301    308

427    422    435

658    655    667

224    222    220

705    605    505

574    565     579

973    975     977

831     826    838

110      109    112

638    621     630

Прочитайте вислів за порядковим номером. Математика – цариця наук.

9.Хитрі запитання від Діда Мороза

Хто більше важить: три зайці чи один слон?

 

На одній нозі півень важить 4 кілограми. Скільки важитиме півень на двох ногах?

 

Скільки днів на тиждень сова полює на мишей?

 

Що стоїть між числами 2 і 8?

 

Яке колесо під час руху не обертається?

 

На столі лежало 5 яблук. Одне Даринка розрізала на чотири частинки. Скільки яблук залишилось на столі?

 

Світланка і Василь прийшли вранці в клас, а там уже було 4 учениці. Скільки учениць стало у класі?

 

У бабусі Олени були: кіт Моряк, собака Дружок, онука Леся і онук Денис. Скільки всього онуків у бабусі?

 

Дідуся звати Григорій Васильович, його онука – Андрій Віталійович. Як звуть батька онука?

 

Одне яйце можна зварити за 4 хвилини. За скільки хвилин можна зварити три таких яйця?

Який рік триває одну добу?

YI Підсумок уроку

Що сподобалось на уроці?

Де відчули труднощі?

Як їх подолати?

YII Домашнє завдання

Задача  504, приклади 505.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дидактичні матеріали

1. Робота з картками.

Картка 1

Обчислити.

642 : 2    500 + 300     160 + 220

844 : 4     820 – 120     390 – 150

Накреслити квадрат зі стороною 3 см. Знайти його

периметр.

Картка 2

Обчислити.

963 : 3      400 + 200     240 + 310 + 100

442 : 2     590 – 240      800 – 100 – 200350

Накреслити квадрат зі стороною 4 см. Знайти його

периметр.

Картка 3

Обчислити.

826 : 2    500 + 300    380 + 410 + 200

396 : 3    680 – 230     900 – 400 – 200

Периметр квадрата дорівнює 24 см. Чому дорівнює

його сторона?
• Знайти помилки і виправити їх.

300 + 10 = 400 430 + 100 = 530

800 – 800 = 1 140 + 140 = 240

600 – 60 = 0 670 – 70 = 600

Додаткові завдання (на вибір)

а) Розв’язати кругові приклади.

200 + 10   160 : 10   70 · 2

8 · 100   64 : 8    800 – 600

140 + 20     210 : 3    16 · 4

б) Знайти всі значення d, при яких нерівність

 d · 5 < 41 є правильною.

в) Назвати числа, які отримаємо в результаті дії

додавання.

200 + 70 + 6 50 + 30      400 + 60

900 + 90 + 9 40 + 4       700 + 1

100 + 10 + 1 8 + 8 300 + 300

1. Робота з картками.

Картки 1.

Розв’язати рівняння.

x – 246 = 385     x + 381 = 645

 

Картка 2

Розв’язати рівняння.

x – 362 = 184    x + 412 = 691

 

Картка 3

Розв’язати рівняння.

x – 421 = 334    x · 5 = 60

docx
Додав(-ла)
Лаврух Ганна
Додано
27 жовтня 2025
Переглядів
164
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку