Урок в 3 класі
ТЕМА: Кілька слів про дружбу.
МЕТА: Уточнити знання учнів про дружбу; формувати навички дружніх стосунків, вміння аналізувати вчинки своїх ровесників; допомогти учням зрозуміти духовну цінність дружби; розвивати комунікативну і соціальну компетентність, критичне мислення; виховувати почуття поваги до товаришів, готовність допомагати і підтримувати у біді.
ТИП УРОКУ: Урок засвоєння нових знань.
ОБЛАДНАННЯ: фонограма до пісні «Дружба», «Чарівні окуляри», олівці або фломастери, альбомний аркуш, прислів’я, підручник, зошит з курсу «Я у світі».
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
Учитель: Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок.
Всіх до праці закликаю,
Гарного настрою щиро бажаю.
ІІ. Повідомлення теми уроку.
(Звучить фонограма до пісні на вірші М.Пляцковського та музику В.Шаїнського «Дружба»)
Дружба, мов граніт, не зламається,
Може витримать безліч завірюх.
Друг не покидає, зайве не спитає,-
Ось, яким повинен бути справжній друг!
Ми посваримось і помиримось.
«Нерозлийвода!» - кажуть всі навкруг.
В будь-якій пригоді, стане у нагоді –
Ось, яким повинен бути справжній друг!
Друг завжди мене зможе визволить,
Не боюся з ним будь-яких недуг.
Знаю, не покине у важку хвилину –
Ось, яким повинен бути справжній друг!
Є різні цінності в житті, але дорожча за золото, сильніша за бурі, міцніша за сталь – дружба.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- 1 -
ІV. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.
Друг – це той:
Читання й обговорення оповідання «Друзі»
(У кожної пари набір позитивних і негативних рис )
- Які з рис властиві, на вашу думку, справжньому другові?
Перелік рис:
* уважність * повага
* вірність * підтримка
* пихатість * порозуміння
* брехливість * взаємодопомога
* щирість * порядність
* улесливість * хитрість
* жадібність * нахабство
7. Побудова «павутинки» на дошці.
- Діти, що ми розуміємо під словом дружба? Зараз кожна пара прикріпить поруч зі
- 2 -
словом «Дружба» слова, які ви обрали.
Уважність Повага Вірність
Підтримка ДРУЖБА Порядність
Щирість Порозуміння
Взаємодопомога
Читання й обговорення статті «Жартома і всерйоз» (читання ланцюжком)
V. Фізкультхвилинка.
Раз, два – всі присіли,
Швидко вгору підлетіли.
Три, чотири – нахилились
І з струмочка гарно вмились.
П’ять, шість – всі веселі,
Летимо на каруселі.
Сім, вісім – в поїзд сіли
Й ніжками затупотіли.
Дев’ять, десять – відпочили
І за парти тихо сіли.
VІ. Узагальнення і систематизація знань.
1.Гра «Квітка дружби»
- Намалюйте квітку найважливіших для дружби якостей. Число пелюсток залежить від кількості якостей, необхідних для дружби. Кожна якість повинна бути записана на окремій пелюстці. Із ваших квіток складемо «Клумбу дружби».
2. Робота в зошитах. (c.12)
3. Читання вчителем вірша І.Кульської «Товариська допомога»
В Данька до математики
Незаперечний хист.
Данько моргає:
Та я ж не егоїст!
Кому списати? Прошу,
Ось мій домашній зошит.
Приємні в хлопця риси,
Одверта він душа –
Три парти в нього списує,
І кожна поспішає.
Списали й кажуть:
-Класно! Данько одвів біду!
І той радіє:
- Ну, ясно,
Хіба я підведу?
По-товариськи начебто
Він друзям на письмовій
Шле в паперових м’ячиках
- 3 -
Розв’язання готові.
І клас шумить вдоволено
У радості відвертій:
Врятовано контрольну
Напередодні чверті!
А друзі – необізнані
З рівняннями й кутами,
А друзі – прямо визнані
Незнайки і нетями!
Це так Данько їм – скільки зміг –
«По-товариськи» допоміг.
VІІ. Підсумок уроку.
2. Гра «Чарівні окуляри».
- Діти, давайте зіграємо в гру «Чарівні окуляри». Через них видно лише добре. Передаючи окуляри з рук у руки, розкажіть, що гарне ви бачите в однокласникові, що стоїть поруч.
(Діти стають у коло).
VІІІ. Домашнє завдання.
План
ПЕРЕПЕЛИЦЯ ІРИНА ІВАНІВНА
вчитель початкових класів
Кам’янської гімназії
Дворічанського р-ну
Харківської обл.
- 4 -