Пригоди крапельки. Де є вода у природі?

Про матеріал
Запропонований орієнтовний конспект інтегрованого уроку дасть можливість вчителю подати матеріал з різних предметів як єдине ціле, розвивати розумову діяльність школярів, формувати позитивні моральні якості учнів і викликати у них бажання вчитися.
Перегляд файлу

 

     Запропонований орієнтовний конспект інтегрованого уроку дасть можливість вчителю подати матеріал з різних предметів як єдине ціле, розвивати розумову діяльність школярів, формувати позитивні моральні якості учнів і викликати у них бажання вчитися.

 

Тема. Пригоди крапельки. Де є вода у природі?

Мета: 

1. Формувати уявлення про розподіл води на Землі.

2.Формувати розуміння значення води для рослин, тварин, людини. 

3. Вдосконалювати читацькі навички.

4. Формувати здоров’язбережну компетентність.

5. Навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками.

 6. Розвивати обчислювальні навички, вміння порівнювати, використовувати малюнки, схеми для ілюстрування арифметичних дій (додавання/віднімання).

7. Виховувати цікавість, допитливість.

Обладнання: малюнки, глобус, інтерактивна дошка

 

Хід уроку

І. Ранкова зустріч

-  Любі діти! Я пропоную стати всім в коло, взяти один одного за руки і привітатися.

(діти разом промовляють вірш - вітання, виконують відповідні рухи)

Ви сьогодні вже проснулись?

 Мамі зранку посміхнулись?

 Клас наш радо вас вітає!

 Настрій кожен гарний має?

Станьмо разом в дружне коло!

 Привітай нас, рідна школо!

Добрий день!

Привітаймо друзів всіх!(привітання один з одним).

  • Подивіться на ці малюнки. Що ви побачили? (Краплинки води)
  • Який у них настрій?
  • Весела, зла, сумна - це настрій крапельок. А яким ще буває настрій?
  • Коли у людини буває веселий настрій?
  • А коли сумний?
  • Пропоную поліпшити настрій вправою «Я - здорова людина!»
  •  Я - здорова людина!
  • Усім дітям нашого класу я бажаю здоров'я!
  • Я хочу, щоб ви зростали здоровими, розумними, веселими і щасливими!
  • Діти, настрій впливає на здоров'я людини. Коли у вас щось болить, вам боляче і сумно, не хочеться веселитися. Тому слід берегти свій настрій, а також настрій тих, хто перебуває поруч із вами.

- Пропоную погратися.Я називатиму настрій, а ви мімікою його показуватимете.

Вам весело...

Ви здивовані...

Вам сумно...      

Ви сердиті...

-  Діти, ми потренувалися управляти своєю мімікою, згадали, який буває настрій у людини і від чого він залежить.  А зараз пропоную кожному з вас пригадати наші краплинки напочатку зустрічі і намалювати свою краплинку із тим настроєм, який є в вас цієї

миті. (Діти малюють на краплинках ротик)

 

ІІ. Зустріч з казковим героєм

  •                  Сьогодні до нас на урок завітав  казковий герой. Його братики та сестрички живуть усюди: в озерах, в джерельцях і на хмаринках. Щоб дізнатися його ім’я, нам потрібно виконати  завдання.

Завдання «Розстав числа у порядку зростання».

2; 4; 7; 8; 5; 1; 3; 9; 6.

-Тільки правильно виконавши завдання, ми дізнаємось ім’я нашого героя.

2

4

7

8

5

1

3

9

6

а

і

ш

к

т

к

п

а

о

 

- Отже, нашого героя звати Капітошкою.  Послухайте його пісеньку. (Звучить уривок пісні Капітошки). (Додаток 1)

- Діти, скажіть, який настрій у Капітошки?

- Так, Капітошка веселий, завжди в гарному настрої, тож він дарує кожному з вас своє фото, а разом з ним і гарний настрій.

ІІІ. Розвиток математичних знань

- Погляньте на нашого героя і скажіть, з яких геометричних фігур складається його зображення? (круги, овали)

- Порахуйте круги, запишіть їх кількість в зошити.

- Порахуйте овали, запишіть їх кількість в зошити, пропускаючи одну клітинку вправо.

- Чого менше? (овалів)

- Чого більше ? (кругів). Поставте між числами відповідний знак

 (<> =)

-  Скільки всього геометричних фігур у зображенні Капітошки?

-  Капітошка хоче перевірити, чи вміємо ми розв’язувати кругові  приклади. 

9 – 2                    7 +1                            8 – 4

4 + 2                   6 – 1                            5 + 4

ІV. Гра «Утвори слово»

- Діти, а звідки взявся Капітошка? (з хмаринки)

-  А ким він є спробуємо зараз з'ясувати, виконавши таке завдання:

-  Я буду називати вам слова і в кожному слові буду просити вас записувати лише одну букву, яку я скажу.

СНІГОВИК, ВІТЕР, ЗИМА, ПОДАРУНКИ,  ЛІД, МОРОЗИ, НЕБО, ЗІРКА. (Учні по черзі виходять до дошки і записують відповідну букву на дошці).

- Прочитайте слово яке утворилося. КРАПЛИНА.

-  Отже, ким є Капітошка? (краплиною).

- Як лагідно можна назвати краплину? (краплинка, краплиночка, крапелька).

-  Отже,  Капітошка - краплинка води.

V.Руханка «Струмочок»

VІ. Робота в групах. Вправа «Де живе вода»

- Зараз ми з’ясуємо, де живе вода? У вас на столах  лежать малюнки із зображенням водних об’єктів, виберіть, який вам найбільше сподобався і розкажіть про нього. (Додаток 2)

- Вода займає більшу частину землі. Це можна побачити, якщо поглянути на глобус. На ньому переважає блакитний колір. Ним позначають водні простори океанів і морів. На суходолі вода міститься у річках, озерах, ставках і джерелах. У ґрунті також є вода. Під поверхнею землі ховаються підземні води. Тіла тварин і людей, рослини також частково складаються із води.

VІІ. Перегляд відеопрезентації «Якими бувають водойми» (https://jmil.com.ua/2014-3)

І. Гра «Де сховалась краплина?»

  •                  Зараз ми відгадаємо загадки і дізнаємось, де ще може ховатися наш Капітошка. ( Малюнки відгадок прикріплюються на дошці). (Додаток 3)

Увечері спускається,

Вночі собі лежить,

А вранці піднімається

У сонячну блакить. (Роса)

 

Він у морі спочивав,

У хмаринці мандрував.

І галявину з травою

Вимив чистою водою. (Дощ)

 

Поясок ясний зіткала,

Небеса підперезала.

Після дощику з′явилась,

Різнобарвно заіскрилась. (Веселка)

 

 

Росте вона додолу головою,

Росте вона холодною зимою.

А тільки сонечко засяє-

Вона заплаче і вмирає.(Бурулька)

 

Ніжна зірка біла-біла

На долоню теплу сіла.

А як сіла, то й розтала,

Голуба водичка стала.(Сніжинка)

 

Рано-вранці увесь світ

Вбрався в білий оксамит.

А як вітер нападе-

Оксамит цей пропаде. (Іній)

VІІІ. Рефлексія

  •                  Що нового ви дізналися про воду?
  •                  Що вас вразило?
  •                  Якою інформацією ви поділитесь зі своїми рідними?

 

Додаток 1

C:\Users\User\Desktop\Kapitoshka.png

Додаток 2

 

C:\Users\User\Desktop\Без названия.jpg   C:\Users\User\Desktop\Без названия (2).jpg     C:\Users\User\Desktop\Без названия (3).jpg

           ОЗЕРО                                      РІЧКА                             БОЛОТО

 

C:\Users\User\Desktop\clp2672633.jpg   C:\Users\User\Desktop\Без названия (4).jpg       C:\Users\User\Desktop\Без названия (5).jpg

      КРИНИЦЯ                                  СТРУМОК                            МОРЕ

 

 

Додаток 3

C:\Users\User\Desktop\Без названия (7).jpgC:\Users\User\Desktop\Без названия (8).jpgC:\Users\User\Desktop\1.jpg

СНІЖИНКА                            ДОЩИК                             БУРУЛЬКА

 

C:\Users\User\Desktop\Без названия (9).jpg     C:\Users\User\Desktop\images (2).jpg     C:\Users\User\Desktop\Без названия (10).jpg

     РОСА                                           ІНІЙ                                      ВЕСЕЛКА

 

doc
Додав(-ла)
Пєшкова Ірина
Додано
14 лютого 2020
Переглядів
1167
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку