Тема: Клавіатура. Уведення окремих символів. Зміна мовних режимів.
Мета:
-
ознайомити учнів з клавіатурою;
-
повторити правила техніки безпеки;
-
розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять, пізнавальну цікавість;
-
розвивати практичні уміння користуватись клавіатурою.
Тип уроку : комбінований.
Обладнання: ПК
План :
-
Організаційний момент.
-
Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі.
IІІ. Вивчення нового матеріалу.
ІV. Практична робота учнів.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
Привітання. Відмічання відсутніх.
II. Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі.
Гра «Мікрофон»
-
Коли необхідно заходити до комп'ютерного класу?
-
Як потрібно сидіти за комп'ютером?
-
Яка відстань повинна бути від очей до екрану монітора?
-
Чи необхідно перед роботою мити руки?
IІІ. Вивчення нового матеріалу.
-
Вчитель демонструє клавіатуру. Розповідає, що зображено на клавішах.
-
Діти розглядають клавіатуру.
-
Гра: вчитель називає літеру, діти відшуковують її на клавіатурі (10-15 букв).
-
Вчитель демонструє, на екрані, що комп'ютер «вміє» друкувати українською та англійською.
-
Ставить проблемне запитання: Як? Діти висувають версії.
-
Вчитель знайомить із способами зміни мовних режимів.
-
Вчитель друкує словосполучення:
мама надя
-
Діти шукають помилку (імена пишуться з великої букви).
-
Вчитель демонструє «чарівну» кнопку, яка допоможе.
-
Діти пробують «надрукувати» своє ім'я на віртуальній клавіатурі. Роздруківка клавіатури.
-
Діти замальовують кнопки Shift (листочки із порожньою клавіатурою перед кожним на столі)
IV. Практична робота
-
Демонстрація гри «Кіт-риболов» на екрані.
-
Детальна інструкція.
-
Діти сідають за учнівські комп’ютери і працюють.
-
Вчитель допомагає. Корегує.
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
-
На аркушах, де зображена «порожня» клавіатура, діти замальовують літери українського алфавіту (користуючись зразком).
-
Вчитель демонструє картинку, як правильно натискати клавіші при швидкому наборі.