Мета:вдосконалювати навички правильного і виразного читання та літературного аналізу твору, вміння працювати самостійно; формувати оцінні судження; розвивати читацькі навички; виховувати старанність, працелюбність.
Мета: вдосконалювати навички правильного і виразного читання та літературного аналізу твору, вміння працювати самостійно; формувати оцінні судження; розвивати читацькі навички; виховувати старанність, працелюбність.
Хід уроку
Пролунав дзвінок, Починається урок.
Працюватиме старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
1. Робота над чистомовкою
Ра-ра-ра – висока гора.
Ро-ро-ро – гостре перо.
Рі-рі-рі – сонце угорі.
Ру-ру-ру – не псуй кору.
Ри-ри-ри – книжку бери.
Ір-ір-ір – великий двір.
Ир-ир-ир – голландський сир.
Ря-ря-ря – ясна зоря.
Ар-ар-ар – вправний кухар.
Ер-ер-ер – молодий шофер.
2. Робота над скоромовкою.
Мила митися не вміла. Мила мило з рук не змила.
- Сьогодні ми ознайомимося із творчістю відомого поета, прозаїка ім’я якого Ігор Калинець.
1. Біографічна довідка
— І́гор Миро́нович Калине́ць (нар. 9 липня 1939) — поет і прозаїк. Живе і працює у Львові. Письменник має книги для дiтей: “Книжечка для Дзвiнки”, «Данка і Крак», «Дурні казки», «Тут ангели чудяться».
2.Опрацювання оповідання І.Калинця «Про що розповіла Нагідка» (Уривки), (с.100-101)
1) Гра «Передбачення».
— Прочитайте заголовок.
— Як ви вважаєте, про що йтиметься в цьому оповіданні?
2) Виразне читання оповідання вчителем.
3) Словникова робота.
а) Довідкове бюро.
Цілющий — який має лікувальні властивості.
Нівроку — нічого собі, непогано, так як треба.
б) Читання слів «луною» за вчителем, «хвилею» в групах.
Мандри майданах
Багряним цілющими
Безкоштовно знайомий
Пам’ятник незабаром
Фізкультхвилинка
Букви стали по порядку,
Всі зібрались на зарядку.
Руки вгору підняли,
До сонечка потягли.
В різні боки розвели,
Й полетіли, попливли.
Потім їх вперед зімкнули,
І в долоні всі сплеснули.
Як закінчили плескать,
Стали долі опускать,
Ніжками затупотіли
А за парти тихо сіли.
4) Виразне читання оповідання «ланцюжком».
— Назвіть персонажів оповідання. ( Нагідка, музикант)
5) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.
— Де жила нагідка, і як вона називалася?
— Як їй жилося в Італії?
— Про що довідалася квітка?
— Про що вона почала мріяти?
— Як утілила в життя свою мрію?
6) Творча робота. (Гра « Склади продовження»)
( Пара, якій вчитель вручає перо, встає і ділиться з учнями продовженням казки)
—Підсумок уроку
— Яке оповідання читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто автор цього оповідання?
— Чого воно вас навчає?
6) . Гра «Рибки»
Самостійне мовчазне читання заключної частини казки (с. 101).
— Як прозвали Календулу на новій Батьківщині?
— Чому її називають Нігтики?
Підготуватися до читання за особами.
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс №37 м. Кам’янське»
ПЛАН-КОСПЕКТ
відкритого уроку з літературного читання,
проведеного в 2-Т класі
вчителем початкових класів
Сіняковою Анастасією Романівною
23.03.2016р.
1