Повторити, узагальнити та поглибити знання про магнетизм. Показати вплив магнітного поля на людину, тваринний та рослинний світ. Продовжити формування в учнях просторового уявлення, сприяти розвитку пізнавального інтересу,творчих здібностей,умінь готувати повідомлення, в доступній формі викладати; робити висновки. Продовжити формування соціальної компетентності учнів через організацію групової роботи, почуття взаємної відповідальності.
Запитання по темі: I.магнітне поле-це… Як взаємодіють провідники зі струмами протилежного (однакового) напряму. II. Основні властивості магнітного поля. III. Силова характеристика поля, її формула і за яким правилом визначають напрям вектора магнітної індукції. IVмагнітне поле діє на… VI. Сформулювати правило лівої руки. VII. Привести приклади використання магнітів і магнітного поля. ( Після відповіді на запитання відкривається відповідний слайд ).
Таємнича скеля. У “Тисячі й одній ночі” розповідається про велетенську скелю, що має таємничу силу. Жоден корабель не може спокійно пройти поблизу-перестає слухатись керма і вітрил і мчить до неї. Від корпуса відриваються листи залізної обшивки, з дерев’ яного кістяка судна вилазять цвяхи, болти й заклепки… Позбавлений металевих частин, корабель мов тонка скляна посудина розбивається об скелю, а моряки гинуть.
Фігурка могла обертатися, але витягнута рука завжди була повернута на південь, завдяки чому Хуанг Ті у густому тумані напав на ворога. Магнітний “покажчик” для визначення сторін світу людство використовувало за 1100 років до нашої ери. Прообраз сучасного компаса, східний прилад “Чі-нан-тін” став відомий європейцям в ХІ-ХІІ століть нашої ери.
1.Сприятлива дія магнітного поля при лікуванні захворювань нервової системи. 2.В магнітному полі пригнічується активність бактерій, знеболюються рани. Носіння на руці магнітного браслета сприяє зниженню кров’ яного тиску. 3.Сприятливий вплив магнітного поля при деяких видах паралічу, паркінсонізмі, поліартриті. Магнітне поле діє на храп.
Компас-самий досконалий навігаційний прилад. Його і придбали равлики мільярди років назад. У них такий компас в… зубах, а їх аж 14175 штук. Звичайно, равлики використовують їх за прямим призначенням-перетирають їжу. Але ці зуби містять магнітний залізняк, тому равлики вибирають шлях по магнітному полю. Американський вчений Браун створив прилад в якому равлики вранці, неначе зговорившись, повзли з півдня на північ, відхиляючись вправо, а через декілька годин– на північний захід.
Ферити використовують для виготовлення осердь індуктивності, внутрішніх антен малогабаритних приймачів. Завдяки явищу гістерезису, яке полягає у властивості магніту зберігати ”пам’ ять” про минуле, став можливим запис звуку в магнітофонах і довільної інформації в довготривалій пам’ яті ЕОМ. Звук записується на магнітній стрічці з поліхлорвінілу за допомогою електромагніта. Магнітне поле електромагніта змінюється в такт зі звуковими коливаннями.