Урок . Конспект уроку "Я досліджую світ" 2 клас Тема: "Добро і зло"

Про матеріал
Ці матеріали допоможуть вам провести урок на тему " Добро і зло" в рамках предмету " Я досліджую світ"
Перегляд файлу

 

Тема уроку «Добро і зло»

Мета: Розширити знання учнів про доброту, її значення в житті людини. Формувати ціннісне ставлення до оточуючих: почуття чуйності і доброзичливості. Виховувати потребу дітей у здійсненні добрих вчинків, у вияві милосердя, людяності, шанобливого ставлення до старших.

Обладнання: навчальне відео «Де живе добро? », презентація «Прислів'я про добро», звуко - запис пісні Н. Май «Добрим будь».

Хід уроку.

  1. Організація класу.

Музичне привітання.

Кліп « Доброго ранку»

Я всміхаюсь сонечку:

— Здрастуй, золоте!

— Я всміхаюсь квітоньці

— Хай вона цвіте!

Я всміхаюсь дощику:

- Лий, мов із відра

Друзям усміхаюся

- Зичу їм добра!

- Я бажаю, щоб здійснилися всі ваші добрі бажання.

- А ви що можете побажати присутнім у класі?

Діти:

- Ми бажаємо всім здоров'я.

- Ми бажаємо всім радості, добра.

- Ми бажаємо всім сонячного дня.

 Учитель:

- Ми з вами говорили тільки що мовою доброти. Якщо доброта живе у світі, радіють дорослі і діти.

 

  1. Актуалізація опорних знань.

2.1.«АНГЕЛ - ОХОРОНЕЦЬ»

- Послухайте, будь ласка, легенду:

«Говорять, коли народжується дитина, Бог запалює на небі зірку і посилає до неї Ангела - охоронця. Ангел цілує дитятко тричі: перший раз - в чоло, аби дитятко росло розумним, другий - в личко, щоб малятко виросло красивим і в груди, щоб любов, доброта і здоров'я назавжди оселилися в серці і душі маленької людини»

- Про добро, діти, дуже багато написано віршів, намальовано картин, складено пісень.

- Зараз я прочитаю вам рядки із вірша Любові Забашти, може ви їх і знаєте:

Казав мудрець:

живи, добро звершай.

Нагород за це не вимагай.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра!

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

- Як ви думаєте, про що буде йти мова на сьогоднішньому уроці?

- Так, сьогодні ми поговоримо про добро. Про те, як прекрасно і корисно творити добро.

 

  1.            Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу.
  •   А зараз ,діти ,ми  з вами подивимося, а де ж живе добро?

1.Перегляд      навчального відео і робота над матеріалами відео.

https://youtu.be/O36QGelm27c?si=ZUAO8Rvk2RmAfdJR

2. Розповідь вчителя про добро і зло.

    Зло, підступне , лихе, сердите, нечемне, безжальне, ходить по світу і сіє в серця людей зерна чортополоху злючого. У чиєму серці воно проросте, той стане прислужником зла, злою людиною.

   Добро мандрує світом та сіє  в серденька насіння чарівних квітів доброти. У кого в серці проросте така зернина, той перемагає зло і стає поборником добра. Стає доброю людиною.

 

3.Робота в зошитах (с.74 №1)

- Розсели людей із цими рисами характеру у відповідні будинки.

- Пропоную зробити це разом.

4.Робота з приказками та прислів’ями про добро.

Перегляд презентації.

 

Висновок: прислів'я вчать бути добрими, чуйними, милосердними до людей, на добро завжди відповідати добром.

-Перший крок до доброти - це добре слово.

 

 

4. Інтерактивна дидактична гра на платформі word wall

«Що добре, а що погано?»

Посилання на гру:

 

Бесіда перед початком гри

-Діти, ви хочете, щоб добро перемогло зло?

-Отже, вперед!

Посилання на гру. https://wordwall.net/play/83082/984/317

-За дверима ви побачите певні життєві ситуації. Потрібно визначитися, це добре так робити, чи ні?

5.Перегляд мультфільму «Просто так»

Учитель.

-Діти, як ви вважаєте, як слід поводитись, якщо вам не відплатили добром за ваш добрий учинок? (Учні висловлюють власні думки щодо запитання).

Учитель. Давайте подивимось уривок з мультфільму «Просто так» і зробимо висновки. (Діти дивляться уривок з мультфільму. Обговорюємо)

 

-Який висновок можете зробити?

V.Підсумок уроку

1.Рефлексія

Гра « Так чи ні?»

- Бабусі хлопчик помагав.

На допомогу він мастак.

Він, діти, добрий хлопчик? (Так)

- Тепер усі скажіть мені:

У сварці жити добре? (Ні)

 

-А як немає забіяк,

Тоді усім прекрасно? (Так)

 - А як серця у всіх ясні.
То вам погано, діти? (Ні)

 - Співає хлопчик гарно як!
А вам подобається? (Так)

- А як обличчя всіх сумні,


Похмурі, злі?

Вам добре? (Ні)

 - Кричить, ламає все хлопчак,
Це теж погано, діти? (Так)

 

- Тоді іще скажіть мені:

Як діти б'ються, добре? (Ні)

 

 - Коли вам краще жити:

 Коли сміються діти? (Так)

 

 

2.Слухання пісні Н. Май « Добрим будь»

Посилання на пісню.

https://youtu.be/H9WSe15wwoA?si=TLb9r2Wxx7ySqoWs

 

Учитель. Починаючи з цього дня ми будемо працювати над проектом «Зроби добру справу» будемо вчитися бути добрими людьми. Кожен із вас має записувати власні добрі вчинки та опускати їх у скриньку. Зверніть увагу, що скринька таємна. Не можна вихвалятися один перед одним кількістю добрих вчинків. Ми творимо добро не заради похвали, а для загального добра на нашій планеті.

- Скажіть , які добрі справи можна зробити біля свого будинку (посадити квіти, доглядати за ними, повісити годівнички, підгодовувати птахів, собачок, котиків, прибрати)

-Які добрі справи можна зробити вдома (допомогти мамі по господарству, гратися з меншими братиком чи сестричкою, погуляти з домашньою тваринкою, винести сміття, сходити в магазин, провідати бабусю)

-які добрі справи можна зробити в лісі

(прибрати, обгородити мурашник, повістити годівничку, шпаківню, не рвати квітів, посадити деревце)

— На цьому наше заняття закінчується, але вашим вічним домашнім завданням буде - творити добро на Землі.


 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.


 

 

 

docx
Додано
30 січня
Переглядів
136
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку