Урок . Конспект уроку "Я досліджую світ" 2 клас Тема: "Уроки ввічливості"

Про матеріал
Цей матеріал допоможе вам провести урок за темою " ". Він містить інтерактивні завдання, багато змістовних відео,презентацію. Урок спрямований на навчання дітей ввічливому спілкуванню,повазі до оточуючих, розширення словникового запасу ввічливих слів.
Перегляд файлу

Дата :21.10.2024

Предмет: Я досліджую світ

Тема: Урок чемності.(онлайн- урок)

Мета: 

Формування предметних компетентностей:формувати навички культурного спілкування, дружніх стосунків між учнями класу: учити завжди бути чемними, вихованими ,розвивати вміння правильно висловлювати свою думку у зв’язному мовленні, доречно вживати слова етикету, виховувати бажання дотримувати встановлених норм культури поведінки.

Хід уроку

І Організаційний момент

Хвилина мовчання

ІІ Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка д\з
  2. Перегляд презентації у віршах «Правила для учнів»

Посилання на презентацію

https://docs.google.com/presentation/u/0/?authuser=0&usp=slides_web

ІІІ Вивчення нового матеріалу

- Як ви вважаєте, яку людину називають ввічливою?

- Доберіть синоніми до слова « чемний»

1. Оголошення теми та мети уроку

 

- Сьогодні на уроці ми поговоримо про ввічливість та етикет.

 

2.Просмотр фільма для дітей «Хороші манери»

https://youtu.be/AcE7ON6InNE?si=Hu_ui28OvWq8welv

  •          Отже, з яким хлопчиком ви б хотіли спілкуватись,а з яким ні? Чому?

3.Робота з матеріалами відео уроку за посиланням:

1. Робота з підручником

 Нумо дізнаємося, що таке «етикет» на с. 36

- Етикет- це правила культурної поведінки.

- Поміркуємо. Де потрібно дотримуватися правил етикету?

- Які правила культурної поведінки ви знаєте?

- Так, у громадських місцях, наприклад, потрібно поводити себе чемно, привітно, не бігати і не кричати. У кафе потрібно знімати верхній одяг, розчісуватися необхідно у вбиральні.

- Розглянемо малюнки на ст. 37

- Нумо розіграємо ролі за сюжетом малюнка.

- Розглянемо наступні малюнки. Які правила етикету порушили люди?

Фіз. хвилинка за посиланням:

https://youtu.be/a3P-3X2wEio?si=vhBJbDqzhtNym4x4

2. Бесіда про правила поведінки в гостях

- Розкажіть, часто ви ходите в гості до друзів? Як ви себе поводите? Правильно чи ні?

- Послухайте правила поведінки в гостях:

- приходьте тільки якщо вас запросили;

- поводьте себе скромно;

- не чіпайте речей господарів без дозволу;

- дякуйте господарям за пригощення;

- не засиджуйтесь в гостях;

- дякуйте за запрошення.

3.Бесіда про правила спілкування телефоном

- Якось Наталочка зателефонувала до мами на роботу та й каже: «Алло! Добрий день. Покличте, будь ласка, маму». Як ви думаєте, чи виконають її прохання? Чому?

- Коли ви комусь телефонуєте для початку привітайтеся, назвіть хто ви, запитайте чи людині зручно говорити, оголосіть своє прохання чи те, що хочете сказати. Якщо помилилися номером вибачтеся, що потурбували.

Робота з підручником ( с.37)

- Прочитаймо вірш « Звертання» на ст. 37 як друзі розмовляли один з одним . Визначте, яких помилок вони припустилися.

- Давайте виправимо діалог і розіграємо його в особах.

IV Закріплення вивченого матеріалу

1.Робота з застосунком wordwall

https://wordwall.net/uk/resource/59869205

  •          Діти, розташуйте за групами слова-вітання, слова-проханння, слова-подяки.
  1. Гра «ти», чи « ви»?
  •          Як ви звертаєтесь до батьків? однолітка? малюка? учителя? Бабусі? подруги? тітки?

V Підсумок уроку

- Що таке етикет?

- Які правила вивчили на уроці?

1. Гра « Компліменти»

2. Метод «Рюкзак»

  •          Які з набутих на уроці знань і умінь ви візьмете із собою на інших уроках, у повсякденному житті?

VI Домашнє завдання

Ст. 36-37. Знайти 4 прислів’я про ввічливість.

 

 

docx
Додано
30 січня
Переглядів
104
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку