Біологія – наука про життя.
Мета уроку :дати визначення "біологія"
розглянути біологічні науки
познайомити із головними ознаками живого
розглянути пристосування живих організмів до життя
розвивати уявлення про живу природу
виховувати пізнавальний інтерес
Тип уроку :засвоєння нових знань
Обладнання :підручник ,зошит ,опорна схема
Хід уроку
І.Організаційний момент
Пролунав дзвінок —
Починаємо урок.
Працювати старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти — просто мо-ло-дці!
Отож, всі-всі сідайте
Й «12» заробляйте!
В добрий день і в добрий час
Завітали ви до нас.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Діти ,а що таке природа ?
Що входить до природи ?
Що таке біосфера?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Що ж таке біологія ?
генетика спадковість та мінливість |
морфологія зовнішня будова |
іхтіологія риби |
орнітологія птахи |
Біологія – наука про життя.
Мета уроку :дати визначення "біологія"
розглянути біологічні науки
познайомити із головними ознаками живого
розглянути пристосування живих організмів до життя
розвивати уявлення про живу природу
виховувати пізнавальний інтерес
Тип уроку :засвоєння нових знань
Обладнання :підручник ,зошит ,опорна схема
Хід уроку
І.Організаційний момент
Пролунав дзвінок —
Починаємо урок.
Працювати старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти — просто мо-ло-дці!
Отож, всі-всі сідайте
Й «12» заробляйте!
В добрий день і в добрий час
Завітали ви до нас.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Діти ,а що таке природа ?
Що входить до природи ?
Що таке біосфера?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Що ж таке біологія ?
Біологія - наука про життя ,його закономірності і форми прояву від молекулярного до біосферного.
Наука біологія досить складна наука ,тож вона потребує дуже багато помічниць,тобі ж таких наук які б вивчали окремі органи живого організму .
Які біологічні науки відносяться до біології?
Ми бачимо ,що наука біологія вивчає живі організми .А які ж ознаки життя ?
Тож давайте з вами спробуємо визначити властивості живого .Я вам буду зачитувати фразу ,а ви мені спробуєте відповісти ,яка це властивість!
Вправа для порівняння. Знайти ознаки живого.
1.Сталактити і сталагміти – кам’яні нарости із солей кальцію в печерах, що збільшуються з кожним роком. Отже, вони ростуть.
2.Синичка щодня приносить своїм пташенятам гусінь та різних комашок. Вони їдять, отже, збільшуються у розмірах.
3.З великої гранітної брили шляхом подрібнення виробляють щебінь, тобто каменів стає багато, отже – це розмноження.
4.Кульбаба поширює вітром парашутики з насінинками, з яких виростають нові рослини. Це розмноження.
5.Під час дощу річка поповнюється водою – це називають живленням річки.
6.Рослина вбирає воду, вуглекислий газ та сонячне проміння, здійснює фотосинтез і так живиться.
7.На вершині гори є кратер вулкану, який періодично випускає дим – це дихання вулкану.
8.Дельфін вистрибує з води, вбирає повітря, так він дихає.
9.Дюни та бархани рухаються, коли вітер піднімає і перекидає пісок.
10.Соняшник рухається, повертаючи свої квіти до сонця.
IV. Підсумок уроку
Що вивчає біологія ?
Які науки відносяться до біологічних ?
Назвіть ознаки живого?
IV.Домашнє завдання
§ 1читати та переказувати,вивчити властивості живого