Вступ . Що таке географія . Джерела географічних знань.
Методи географічних досліджень.
Мета уроку :познайомити учнів з географією,як наукою;
дати визначення "Географія"
розглянути методи географічних досліджень;
ознайомити із джерелами географічної інформації;
навчити працювати з підручником ;
розвивати кругозір,зв'язне мовлення ;
пробуджувати інтерес до географічних знань
Тип уроку : вивчення нового матеріалу
Обладнання :Підручник ,зошит ,портрет Ератосфена ,ілюстрації Богів
Хід уроку
І. Організаційний момент
Пролунав дзвінок —
Починаємо урок.
Працювати старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти — просто мо-ло-дці!
Отож, всі-всі сідайте
Й «12» заробляйте!
В добрий день і в добрий час
Завітали ви до нас.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Що таке природа ?
Що таке природознавство ?
Що було цікавого при вивчення минулого року ?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
?Як же виникла географія? Чому її так назвали ?У давнину люди не могли ,не вміли пояснювати явища ,що відбуваються в природі.В ті далекі часи люди поклонялися різним Богам,ось наприклад:
Виник вітер - це грецький Бог Борей розгнівався
гримить грім ,спалахує блискавка - це Бог Перун
ростуть і в'януть рослини - це Венера богиня садів краси любові
на морі величезні хвилі - Бог Посейдон розгнівався
землетрус - про себе дає знати Тепейолопль
А матір'ю їхньою була Гея - богиня ,яка породила все живе небо,моря ,гори ...
!Тому ще в ІІІ ст Ератосфен (вчений який почав спостерігати явища ,збирати інформацію).назвав свої знання "географія"
На які 2 частини поділяється географія
Що вивчає фізична географія
Про ,що ми можемо дізнатися вивчаючи соціально - економічну географію
Діти ,для того ,щоб ми з вами могли займатися тим чи іншим видом діяльності ,нам з вами потрібно дослідити ту чи іншу ділянку ,ті способи дослідження ,якими ми будемо займатися називаються методами .
Які ж бувають методи дослідження
Якщо ми з вами будемо спостерігати за погодою то це - будуть метеорологічні спостереження ,а якщо ми спостерігаємо зміни в рослинному світі то це - фенологічні спостереження
Що ж входить в метеорологічні спостереження ?
IV.Підсумок уроку
Ми з вами познайомилися з новим предметом ...
Що таке географія ?
Як виникло слово географія ?
Які бувають джерела географічних знань?
Які ви знаєте методи географічних досліджень?
Яке відношення до географії має Ератосфен?
V. Домашнє завдання
&1 - 2 читати ,переказувати ,вивчити умовні позначення календаря погоди
Вступ . Що таке географія . Джерела географічних знань.
Методи географічних досліджень.
Мета уроку : познайомити учнів з географією,як наукою;
дати визначення "Географія"
розглянути методи географічних досліджень;
ознайомити із джерелами географічної інформації;
навчити працювати з підручником ;
розвивати кругозір,зв'язне мовлення ;
пробуджувати інтерес до географічних знань
Тип уроку : вивчення нового матеріалу
Обладнання :Підручник ,зошит ,портрет Ератосфена ,ілюстрації Богів
Хід уроку
І. Організаційний момент
Пролунав дзвінок —
Починаємо урок.
Працювати старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти — просто мо-ло-дці!
Отож, всі-всі сідайте
Й «12» заробляйте!
В добрий день і в добрий час
Завітали ви до нас.
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
?Як же виникла географія? Чому її так назвали ?У давнину люди не могли ,не вміли пояснювати явища ,що відбуваються в природі.В ті далекі часи люди поклонялися різним Богам,ось наприклад:
А матір'ю їхньою була Гея - богиня ,яка породила все живе небо,моря ,гори ...
!Тому ще в ІІІ ст Ератосфен (вчений який почав спостерігати явища ,збирати інформацію).назвав свої знання "географія"
*Географія :"гео" - земля +"графо" - пишу = землеопис
?А як би ви пояснили термін географія
?Так ,що ж таке географія
!Географія - це велика наука ,яка складається з 2 - х частин
Географія
? А звідки ми можемо черпати географічну інформацію
Діти ,для того ,щоб ми з вами могли займатися тим чи іншим видом діяльності ,нам з вами потрібно дослідити ту чи іншу ділянку ,ті способи дослідження ,якими ми будемо займатися називаються методами .
Які ж бувають методи дослідження
Якщо ми з вами будемо спостерігати за погодою то це - будуть метеорологічні спостереження ,а якщо ми спостерігаємо зміни в рослинному світі то це - фенологічні спостереження
Що ж входить в метеорологічні спостереження ?
IV.Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
&1 - 2 читати ,переказувати ,вивчити умовні позначення календаря погоди