Вода - розчинник. Розчинні та нерозчинні речовини
Мета уроку :дати поняття «розчинні» та «нерозчинні» речовини
продовжити формування в учнів знання про воду як речовину, її здатність розчиняти інші речовини;
розвивати допитливість, спостережливість та дослідництво;
виховувати бережливе ставлення до води
Тип уроку : комбінований
Обладнання : підручник ,зошит
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Чому нашу планету доречно було б назвати «Вода»?
За яких умов вода здатна переходити з одного агрегатного стану в інший? Наведіть приклади.
Що таке гідросфера та з чого вона складається ?
Діти ,а які дії повинні відбуватися для переходу води із одного стану в інший ?Вода - розчинник. Розчинні та нерозчинні речовини
Мета уроку : дати поняття «розчинні» та «нерозчинні» речовини
продовжити формування в учнів знання про воду як речовину, її здатність розчиняти інші речовини;
розвивати допитливість, спостережливість та дослідництво;
виховувати бережливе ставлення до води
Тип уроку : комбінований
Обладнання : підручник ,зошит
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності
IV. Вивчення нового матеріалу
Діти ,ми з вами продовжуємо мандрівку гідросферою і сьогодні ми більш докладніше розглянемо одну із властивостей води - це розчинник .
Діти ,при вивченні теми різноманітність речовин ,ми з вами розглядали воду ,як речовину ,до того ж за класифікацією воду відносять до складних речовин ,так як у склад входить 2 хімічні елементи .А сьогодні ми з вами розглянемо ,а які ж існують речовини .
Діти ,якщо ми з вами були уважними ,ми побачили ,що при змішуванні солі і води утворюється суміш,яка утворює розчин ,теж саме відбувається і з іншими компонентами ,але при цьому кожен із компонентів виконує свої функції.
Діти для того ,щоб краще зрозуміти ,які речовини є малорозчинними ,а які розчинними ,ми можемо використати метод фільтрації.
V.Підсумок уроку
Які речовини ви знаєте ?
Що у розчині виступає розчиненою речовиною ?
Що виступає розчинником ?
Які показники впливають на розчинення речовин ?
VI.Домашнє завдання
Опрацювати параграф підручника: § 33