Презентація гри-мандрівки «Мандруємо у світ природи» можна використати на урок природознавства, гурткової роботи, а також на різних заходах природничого характеру.
Гра «Загадковий ліс»Завдання учасникам: намалювати олівцями за 2 хв пейзаж на «лісову» тему. Після закінчення роботи складається реєстр усіх звірів, птахів, рослин та інших об’єктів, що увійшли до дитячих малюнків, враховується їхня кількість та не повторюваність. Команда, що перемогла отримує 1 бал.
1. У мене дві ноги, два крила, довга шия.2. Кожної осені відлітаю у вирій.3. Про мене складено багато пісень.4. Самці мого виду – однолюби, паруються на все життя.5. Будую на плесах великі гнізда з трави та очерету.6. Маю червоний дзьоб, біле пір’я, моє пташеня – герой відомої вам казки.
Я можу дихати та пити через свою мокру шкіру. В мене чотири перетинчасті лапки. Самці мого виду співають, щоб привабити самок. Але ані самі, ані самки не будують гнізда та не турбуються про немовлят. В мене чотири ноги, два ока. Я зелена, живу у воді та на суші. Мій язик розташований на кінчику мого рота. Я висовую його, щоб ловити комах. Я ховаюся у воді від тих, хто міг би мене з’їсти.
Найчастіше я коричневий, сірий або чорний, але я можу бути червоним, зеленим або жовтим. У мене не дві, а чоти пари ніг. Я їм велику кількість комах багато з яких переносятъ хвороби та є шкідливими для рослин. Скорпіони та краби – мої родичі. Мої вісім очей допомагають мені дивитися вперед, назад, угору, вниз та в усі боки. В мене також є вісім ніг. Більшість із нас плете сітку, в якій відкладаютъся яйця. Ми споруджуємо павутиння та пастки, обмотуємо нашу здобич перед тим, як її з’їсти. При народженні я виглядаю так само, як мої батьки.
Вирушаючи на обід, самка бегемота знаходить няньку для свого малюка? У кожному стаді бегемотів є своєрідний дитсадок, де пасуться самки й дитинчата. Залишаючи свого малюка на деякий час, мати залишає його під наглядом інших самок. У Тунісі цапи вилазять на спини віслюків, щоб дотягтися до верхніх гілок?Є дані, що цапи заганяють віслюків під дерева в зручне положення, щоб вистрибнути на них, але такі випадки жодного разу не вдалося сфотографувати. Гібон може виступати, як акробат, на канаті? Гібон перебирається з дерева на дерево ліанами, переходячи ними на задніх лапах і розтягнувшись, як людина. Інші мавпи користуються для цього передніми лапами. Чорні пантери справді існують? Чорна пантера – це просто леопард чорного кольору. Дикобраз стріляє своїми голками у ворогів? Але якщо хижак наткнеться на голки дикобраза, вони легко відділяються і залишаються в його тулубі.
Щоб відбити напад левиці, антилопа фікс стає на коліна і нахиляє голову? Замість рятуватися втечею антилопа нерідко відважно зустрічає левицю. Вона стає на коліна і нахиляє голову, її гострі роги спрямовуються на левицю і можуть завдати їй небезпечних ран. Полюючи на тюленів, полярні ведмеді закривають лапою чорний кінчик свого носа? Деякі вчені стверджують, що ведмеді роблять так, оскільки чорний кінчик помітний на тлі білого хутра і снігу. Верблюди, подорожуючи пустелею, зберігають запас води у своїх горбах? Їхні горби насправді наповнені салом, завдяки чому верблюди живуть за браком або повної відсутності їжі. Щурі допомагають один одному нести яйце, якщо воно занадто велике для одного звіряти? Є дані про те, що щурі крадуть яйця, шикуючись у ланцюжок і передаючи їх один одному, а також про те, що іноді один щур допомагає іншому підтримати яйце, яке той несе. Однак ці дані поки що не набули наукового підтвердження. Самотні вовки виють на місяць?Вовки справді виють уночі, але це виття як попередження для інших вовків.
1. Багаторічна трав’яна рослина. Одноквіткове стебло 10-40 см заввишки, прямостояче, разом зі стебловими листками густо вкрите м’якими жовтуватими волосками, стеблові листки утворюють дзвоникувате покривало. Квітка прямостояча, широка, в формі дзвоника; 6 пелюсток лілових або фіолетових, зовні густоволохатих.
1. Живе в змiшанних та листяних лісах з галявинами, лугами, болотами. Здатні пристосовуватися до умов культурного ландшафту. У 1902р. були вперше аклiматизованi в Українi в заповіднику Асканiя-Нова та двiчi завозилися у Крим, однак під час громадянської та Великої Вiтчизняної війни були винищені.
2. Трапляється переважно у Карпатах. Живе у хвойних та змiшаних лісах з буреломами та заболоченими важкодоступними ділянками. В горах пiднiмається до висоти 1200м. Веде осiдлий спосіб життя доти, поки на дiлянцi є корм. Узимку в пошуках їжі може долати значні вiдстанi. Живиться переважно копитними, а також зайцями, птахами, мишоподiбними гризунами.
3. Мешкає в гірських лісах i на скелях. Гніздиться дуже високо на старих дубах i грабах. Рiзнi народи називали по-рiзному: хацан, гірський орел, королівський орел, золотий орел. Основна здобича – зайці, хоча може ловити все: від мишей до молодих особин копитних і птахів. Зникає в наслідок активного винищування людиною, під впливом господарської дiяльностi, збіднення кормової бази.
4. Метелик живиться соком дерев, iнодi бджолиним медом. Активний у сутінках і вночі, може мігрувати, долаючи значні вiдстанi. Гусениці iнодi живляться іншими рослинами. Причини зміни чисельності хiмiчна обробка пасльонових культур, викорчовування чагарників і розорювання місць перебування