Урок "Конституційна реформа 1988 р. Зародження багатопартійності"

Про матеріал
Тема. Конституційна реформа 1988 р. Зародження багатопартійності Мета: проаналізувати конституційну реформу 1988 р.; визначити її основні положення; з’ясувати особливості перших вільних виборів 1990 р.; розглянути зародження багатопартійності; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; удосконалювати навички роботи в парах, малих групах, вміння працювати з текстом підручника та Інтернет-ресурсами; формувати повагу до історичного минулого України. Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:  називати дати, пов’язані з темою уроку;  застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;  аналізувати конституційну реформу 1988 р.;  визначати основні положення конституційної реформи 1988 р.;  називати особливості перших вільних виборів 1990 р. та їх значення у політичному житті УРСР;  характеризувати процес зародження багатопартійності.
Перегляд файлу

«Історія-України-профільний-рівень»-підручник-для-11-класу-авт.-Власов-В.-С.-Кульчицький-С.-В.-2019Конспект уроку

з історії України

для 11-го класу

Підготувала учитель історії

Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Конституційна реформа 1988 р. Зародження багатопартійності

Мета: проаналізувати конституційну реформу 1988 р.; визначити її основні положення; з’ясувати особливості перших вільних виборів 1990 р.; розглянути зародження багатопартійності; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; удосконалювати навички роботи в парах, малих групах, вміння працювати з текстом підручника та Інтернет-ресурсами; формувати повагу до історичного минулого України.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • називати дати, пов’язані з темою уроку;
  • застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  • аналізувати конституційну реформу 1988 р.;
  • визначати основні положення конституційної реформи 1988 р.;
  • називати особливості перших вільних виборів 1990 р. та їх значення у політичному житті УРСР;
  • характеризувати процес зародження багатопартійності.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд до теми, відеоролик, ноутбук

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Робота з історичною картою.

E:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Іст. України\4. Відновлення незалежності України\8.  Створення Організації кримськотатарського національного руху\карта.png

  • Покажіть на карті:
  • місце першого з’їзду Народного руху. Назвіть дату (Вересень 1989 р.);
  • міста, де утворилися неформальні організації, назвіть їх;
  • подію, що відбулася 21 січня 1990 р.; («Живий ланцюг»)
  • місце, де відбувся шахтарський страйк;
  • місце початку відродження релігійного життя. Яка подія цьому передувала?
  1. Тестування.

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Прослуховування аудіо запису «Ми чекаємо змін» гурту Кіно.
  • Прослухайте приспів пісні.

Перемен!
Требуют наши сердца
Перемен!
Требуют наши глаза

В нашем смехе и в наших слезах и в пульсации вен
Перемен!
Мы ждём перемен!

  • Чому, на вашу думку, ця пісня здобула визнання серед радянського населення?
  • Яких саме змін могло очікувати населення?
  • Хто на той час очолював СРСР? (М. Горбачов)
  • Тож на сьогоднішньому уроці ми з вами дізнаємося яких саме змін прагнув народ СРСР та чи вдалося їх втілити у життя М. Горбачову.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Вибіркове читання (с. 191 – 192).
    1. Зачитайте усі речення, що містять:

а) дати;

б) імена;

г) абревіатури.

2) Зачитайте речення, за його початком.

а) Вона передбачала…

б) Усі вони…

в) Вибори засвідчили…

3) Зачитайте речення, що містять відповіді на запитання:

а) Які зміни передбачав проект нової конституції?

б) Як змінилася виборча процедура?

в) Які зміни відбулися у законодавстві після виборів народних депутатів СРСР у 1989 р.?

г) Чим відзначилися вибори 4 березня 1990 р.?

4) Сформулюйте конспект з 4 – 5 тез до тексту.

  1. Робота зі світлинами.
  • Розгляньте світлини.

E:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Іст. України\4. Відновлення незалежності України\9. Конституційна реформа 1988 р. Зародження багатопартійності\1-25-18-0-214519.jpg   E:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Іст. України\4. Відновлення незалежності України\9. Конституційна реформа 1988 р. Зародження багатопартійності\1-25-18-0-220395.jpg  

E:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Іст. України\4. Відновлення незалежності України\9. Конституційна реформа 1988 р. Зародження багатопартійності\1-25-18-0-228003.jpg

  • Які гасла на транспарантах свідчать про обстоювання пікетувальниками ідеї незалежності України?
  • Унаслідок яких обставин суспільно-політичного життя в УРСР стало можливим швидке поширення цієї ідеї?
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте матеріал підручника на с. 193 – 194. Заповніть таблицю.
  • Дані, яких не вистачає, знайдіть в Інтернеті.

Зародження багатопартійності в УРСР

Партія

Дата заснування

Місце заснування

Ідеологія

Українська національна партія (УНП)

Жовтень 1989 р.

Львів

відновлення Української Народної Республіки в етнічних кордонах. Приватна власність; легалізація приватної зброї; багатопартійність.

Українська республіканська партія (УРП)

Квітень 1990 р.

Київ

Створення Української самостійної держави. Рівність громадян незалежно від походження та національності. Право кримських татар вільно повернутися на Батьківщину.

Українська християнсько-демократична партія (УХДП)

Квітень 1990 р.

Львів

Досягнення політичної незалежності, потреба відновлення національної символіки й надання українській мові статусу державної

Ліберально-демократична партія

Червень 1990 р.

Київ

Невід'ємні права та свободи особистості, сформульовані в Загальній декларації прав людини, звільнення її від колективного тиску, пріоритет прав людини над будь-якими груповими інтересами, будь це інтереси соціальної, національної або іншої групи.

Демократична партія України (ДемПУ)

Вересень 1990 р.

Теребовля

Незалежність України від СРСР та проведення демократичних реформ

Партія зелених України

Вересень 1990 р.

Київ

Майбутнє України у запереченні агресивного технократизму, раціональному використанні ресурсів, в узгодженні інтересів різних соціальних груп, у беззастережній відмові від насильства над людиною і природою, а вищими цінностями є життя і свобода

Партія демократичного відродження України

Грудень 1990 р.

 

 

  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Вправа «Третій зайвий».
    1. УНП; УРП; ДемПУ. (УНП була створена у 1989 р., а інші – у 1990 р.)
    2. УРП; УХДП; Партія зелених України. (УХДП була створена у Львові, інші у Києві)
    3. 1988; 1989; 1990. (1988 рік – рік реформи, а у 1989 та 1990 рр. відбувалися вибори).
  2. Вправа «Хмаринка слів».
  • Розгляньте та проаналізуйте «Хмаринку слів». Закресліть, зайві, на вашу думку, слова та доберіть до неї назву.

C:\Users\Таня\Downloads\Klassichieskoie oblako #7.jpg

  1. Підсумки уроку.
  1. Вправа «Займи позицію».
  • Займіть відповідну позицію щодо твердження «Конституційна реформа 1988 р. позитивно вплинула на соціальне, економічне та політичне життя УРСР». Свій вибір аргументуйте.

Погоджуюсь! Не погоджуюсь! Не впевнений!

  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати матеріал підручника на с. 191 – 193.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Поліщук Віта Віталіївна
    Дуже дякую Вам за розробки!!!!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
14 листопада 2020
Переглядів
2280
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку