Тема: Контрольна робота №1 за темою «Повторення вивченого в 10 класі»
Мета: виявити рівень засвоєння знань і вмінь; формувати діяльнісну компетентність: вміння застосовувати на практиці теоретичні знання, розвивати навички самоконтролю; виховувати наполегливчсть у навчанні
Тип уроку: урок контролю знань, уміньі навичок
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах
Мудрим ніхто не вродився, а навчився.
Народне прислів’я
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності
І варіант
Початковий рівень
1.Черв…як, верхів…я, зарум…янити, захар…їн, тьм…яний.
2. Бур…янець, бур…як, міжгір…я., довір…я, об…їзд.
3. Голуб…я, п…ядь, м…ясо, дит…ясла, св….ятковий.
4. Матір…ю, роз…яснити, об…єднати, Св…ятосла, р…яст
5. Сузір…я, з…юрмити, роз…ятрити, ін….єкція, п…єдестал.
3. Фразеологізм через пень – колоду має антонім
А мухи не зобидить
Б комар носа не підточить
В далеко куцому до зайця
Г і кіт не валявся
Д як курка лапою
Середній рівень
А нанівец…, котит…ся, дніпровс…кий, болгарс…кий, уманс…кий
Б вихован…ці, стіл…ці ,бан…щик, зачіс…ці, рибал…ці
В брун…ці, шпил…ці, нян…ці, лял…ці, хустин…ці
Г рибон…ці, хат…ці, сон…ця, бул…йон, міл…йон
Д різ…бяр, нен…чин, виховател…, порт…єра, їдал…ня
А Нема спочинку думі хлібороба, допоки сонце й люди на землі (В. Кузьменко).
Б Не бійся досвітньої мли , — досвітній вогонь запали, коли ще зоря не заграла(Леся Українка).
В Поки сію — живу (П. Загребельний).
Г Він народився погожої осені, тоді, як на обріїї серпень пливе(М.Рильський).
Д Як проходили повз Федорчин город, справді спинились і загукали на подругу(А. Головко).
3. У якому рядку всі спільнокореневі слова — іменники.
А Два, двійка, двоє, двоїтися, подвійний.
Б Овоч, овочерізка, овочесховище, овочівник, овочівництво.
В Свіжий, свіжо, свіжість, свіжина, свіженький.
Г Льодина, льодинка, льодистий, льодовик, льодок.
Д Комп’ютер, комп’ютерний, комп’ютеризований, комп’ютеризувати.
Достатній рівень
А. Невблаганний, здоровенний, блаженний, старанний, жаданий.
Б. Несказанний, силенний, огненний, тьмяний, оліїстий.
В.Неоціненний, священий, значеннєвий, горобиний, торф’яний.
Г. Нескінченний, страшенний, качиний, грушевий, палацовий.
Д. Незрівнянний, морквяний, зміїний, бджолиний, картинний.
2. Двокрапку треба поставити, якщо до частини «Люблю теплу весняну пору …» додати фрагмент рядка
А … ласкаву, сонячну, повну радісних пташиних переливів.
Б …коли з – під снігу виглядають перші блакитні проліски.
В…кидаю всі невідкладні справи та йду в поля далекі.
Г…у цей час народжуються нові потаємні мрії та сподівання.
Д …час пробудження природи від тривалого зимового сну.
3.Установіть відповідність між видом речення та прикладом.
Вид речення:
1 складне з різними А Мільярди перлин мерехтіли на всьому ,
видами зв’язку
випромінюючи маленькі сонця, розсипаючи
2 складносурядне спектри на лапатім листі дубів і ліщини.
3 складнопідрядне Б Тихо – мирно спала зграя лебедина , і даремно лебідь
звав,будив її.
4безсполучникове В Стоять жоржини мокрі – мокрі, сплять діамантові жуки,
під грушею у дикій моркві до ранку ходять їжаки.
Г Коли з дерев, сумно кружляючи, падало жовтогаряче
листя, повернувся додому Оксен.
Д Ти з’явилася мені — і здалося, що світ помолодшав
Навколо на тисячу літ.
Високий рівень.
Прочитайте наведений текст. Викладіть Ваш погляд на порушену проблему
у формі невеликого твору – роздуму ( 50 - 60 слів).
У переліку злочинів, які одна людина чинить стосовно іншої, є й злочин словом. Не сьогодні, не вчора, не сто років, а чотири тисячоліття тому склалося це застереження , написане на глиняних табличках у Стародавньому Шумері: «Не розтуляй вуст, бережи уста, не говори відразу, якщо роздратований, бо доведеться негайно ж розплачуватися
за необдумані слова».
ІІ варіант
Початковий рівень
А Жайворонки першими привітали сонце і почали натягувати між небом і землею свою пісню.
Б Місяць підіймається вище, і краплі, зриваючись з дерев, мерехтять самоцвітами.
В Шелестить тільки очерет, а іноді десь збоку зашелестить болотний щур.
Г Кажуть, що мудрість приходить з роками.
Д Чи вітер крізь руїну свище, чи тоскно хтось наспівує поблизу.
1.Повідь, міць,одіж, честь, молодість.
2. Сіль, тінь,піч,папороть,кров.
3. Лань, дань щедрість,подорож,ніч.
4. Річ, мідь, галузь, паморозь, вісь.
5. Скатерть, жовч, повінь, ніч,січ
3.Який фразеологізм є антонімом до вислову стояти як пень?
1 Стояти на власних ногах.
2. Стояти на краю безодні.
3.Сидіти склавши руки.
4.Бігти стрімголов.
5.Скрутити собі в’язи.
Середній рівень
1.Брен…кіт, мід…, тес…ляр, т…мяний, ред…ці.
2.Нян…чити, знан…, дівчинон…ці, стан…те, рибал…ці.
3.Дон…чин, різ…бяр, місяц…, сердец…, сон…ця.
4.С…огодні, ган…ба, вос…мий, лял… чин, кул…ці.
5. Порт…єра, павіл…, йон, міл…ярд, на гіл…ці, черешен…ці.
2. Визначте складнопідрядне речення.
А.Брат подарував мені підручник історії, написаний Орестом Субтельним.
Б. Швидко журливо минає літо, наповнене стиглим колосом.
В. Побризкані росою трави стояли тихі й принишклі, бо ранок був теж тихий і
безвітряний.
Г. В полях вечірніх гречка зацвіла , прибралась в роси, і золотом засяяла бджола.
Д. Лісова у хвої земля , лоскочучи підошви ніг, пружинила під кроками.
3. З’ясуйте, яким способом утворено прикметники чорненький, гарненький, зубастий, соковитий, кислуватий.
1.Префіксальним.
2.Суфіксальним.
3.Префіксально – суфіксальним.
4.Складанням основ або слів.
5.Складанням скорочених слів.
Достатній рівень
1.Кар..єра, комп..ютер, б..юро, б..бюджет, куп..юра.
2.Бар..єр, прем..єр, п..єса, інтерв..ю, п..юре.
3.Інтер..єр, грав..юра, б..бюрократизм, кур..єр п..єдестал.
4.Ф..юзеляж, Монтеск..є, об..єкт, прем..єра,.капюшон.
5.Об..єктив, ар..єргард, ін..єкція, кар..єризм, краков..як.
Випадок уживання тире
1.Тире між підметом і присудком А Найбільше у світі він любив багрянолисту
осінь — природи золоту зрілість.
2. Тире в неповному реченні Б. Дівчина винесла оберемок майористих квітів
— до цього похмура кімната враз ожила.
3. Тире при відокремленій прикладці В. Зацвіла блакитно – біла конвалія в гаю, а
сонячно – тремтливі кульбабки – біля ставу.
4. Тире в реченні Г. Класична пластика, і контур строгий, і
з однорідними членами логіки залізна течія — це справжньої поезії
дороги.
Д. Зображення флори і фауни: квітів, дерев,
тварин свідчать про обожнення природи
нашими предками
1. Тепло, глибоко, кисло, часто.
2.Рідко, швидко,спокійно,повільно, рухливо.
3.Важко, дорого, вузько,високо, низько.
4.Довго, коротко, тривало, цілеспрямовано,солодко.
5. Різко, тихо,голосно,просто,складно.
Високий рівень.
Прочитайте наведений текст. Викладіть Ваш погляд на порушену проблему
у формі невеликого твору – роздуму ( 50 - 60 слів).
У переліку злочинів, які одна людина чинить стосовно іншої, є й злочин словом. Не сьогодні, не вчора, не сто років, а чотири тисячоліття тому склалося це застереження , написане на глиняних табличках у Стародавньому Шумері: «Не розтуляй вуст, бережи уста, не говори відразу, якщо роздратований, бо доведеться негайно ж розплачуватися
за необдумані слова».
Оцінювання : за правильну відповідь на питання тестового характеру - 1 бал;
За виконану творчу роботу – 3 бали.
Максимальна оцінка за правильно виконану роботу становить 12 балів.
Рефлексія
Виконати вправу з підручника.