Урок "Контрольна робота за темою "Прикметник як частина мови"

Про матеріал
Контрольна робота з теми "Прикметник як частина мови". Мета: оцінити рівень навчальних досягнень шестикласників з теми «Прикметник як частина мови»; з’ясувати можливі недоліки в ході опанування мовної теорії; розвивати культуру усного і писемного мовлення, формувати вміння й навички застосовувати здобуті теоретичні знання на практиці; виховувати ціннісне ставлення до рідної мови, її багатства та краси
Перегляд файлу

Тема. Контрольна робота  за темою «Прикметник як частина мови»

 Мета: оцінити рівень навчальних досягнень шестикласників з теми «Прикметник як частина мови»; з’ясувати можливі недоліки в ході опанування мовної теорії; розвивати культуру усного і писемного мовлення, формувати вміння й навички застосовувати здобуті теоретичні знання на практиці; виховувати ціннісне ставлення до рідної мови, її багатства та краси

 Тип уроку: урок перевірки й контролю результатів навчання

Хід уроку

І. Організаційний момент

Девіз – формула:

Люблю я свій розум,                                                                                                         Увагу та пам'ять.                                                                                                    Працює мій мозок.                                                                                                                     І вчусь я старанно.                                                                                                     Сприймаю все нове                                                                                                                                І мислю логічно.                                                                                                       Учителя слово                                                                                                                              Здійсню практично.

II. Ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку
III. Підготовча робота    

Мотивація навчальної діяльності учнів. Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань. Проведення інструктажу щодо виконання завдань тестового характеру. Поділ учнів класу за варіантами.
          IV. Виконання завдань тестового характеру за варіантами

І варіант

1. Знайдіть правильне твердження:
а) прикметники змінюються за родами і числами;
б) прикметники змінюються за родами, числами і  відмінками;
в) прикметники змінюються за відмінками і числами.

2. Не можуть утворювати ступенів  порівняння:
а) якісні прикметники;
б) відносні та присвійні прикметники.

3. Знайдіть рядок прикметників, у відмінкових формах яких допущені помилки.
а) На ріднім, на давньому, на яснолицьому;
б) життьовий, тіньовий, замшивий;
в) помаранчевий, ясеновий, дощовий;

4. Яку синтаксичну роль виконує прикметник у реченні?                                  а) означення, рідше – присудок;                                                                                             б) обставина;                                                                                                                     в) додаток.                                                                                                                                5. Повну нестягнену форму має прикметник:                                                               а) ясен;         б) веселий;           в) молодая.                                                                    6. Усі прикметники відносні в рядку:                                                                      а) червоний, старий, сумний;                                                                                      б) Тетянин, бабусин, золотий;
в) дерев’яний, зимовий, книжковий.                                                                         7. Утворіть вищий і найвищий ступені порівняння від прикметників смачний, великий.
8. У поданих реченнях підкресліть повні нестягнені та стягнені форми прикметників однією рискою, а короткідвома.                                   Заступила чорна хмара та білую хмару. Гостювала в нас хмара цілу днину, білі роси вішала на калину, а як встигла вечором загоріться – дрібен дощик сіяла на ворітця. Синій простір на обрії повен голосами  пташиних сердець.
9. Уведіть в речення слово молода так, щоб в одному воно було іменником, а в другому — прикметником.
10. Зробіть  морфологічний розбір виділеного прикметника у реченні: Широкий  простір дніпровської повені розкривається перед очима.

                                                      ІІ варіант
1. Знайдіть правильне твердження:
а) відносними називаються прикметники, які виражають ознаку, що виявляється в більшій чи меншій мірі;
б) відносними називаються прикметники, що виражають належність предмета людині;
в) відносними називаються прикметники, що виражають ознаку через відношення до інших предметів, яка не виявляється в більшій чи меншій мірі;

2. До м’якої групи належать прикметники, які:
а) закінчуються на м’який знак;
б) закінчуються на пом’якшений приголосний;
в) у кінці основи мають м’який приголосний;

3. Знайдіть рядок прикметників, у відмінкових формах яких допущені помилки.
а) Палацевий, яблуновий, вишньовий;
б) на давнім, плюшевий, бойовий;
в) аличевий, взірцевий, алюмінієвий.
4. Прикметник, ужитий у словосполученні золоті руки є:                                              а) якісний;       б) відносний;        в) присвійний.                                                           5. Яку синтаксичну роль виконує прикметник у реченні:                            Чисте повітря було наповнено свіжістю.                                                                                    а) присудок;    б) додаток;     в) означення.                                                                    6. При творенні найвищого ступеня порівняння прикметників  допущено помилку у варіанті:                                                                                                                                 а) найближчий;          б) самий близький;       в) якнайближчий.                                   7. Утворіть вищий і найвищий ступені порівняння від прикметників міцний, низький.
8. У поданих реченнях підкресліть повні нестягнені та стягнені форми прикметників однією рискою, а короткідвома.                                                  Чорнії брови, карії очі, темні, як нічка, ясні, як день. Посіємо хліб у ріллю віковую, запалимо серце працею. Зелен дубочок на яр похилився.                                 9. Уведіть в речення слово військовий  так, щоб в одному реченні воно було іменником, а в другому — прикметником.
10. Зробіть морфологічний розбір виділеного прикметника в реченні:               І ліс, і моріжок мені здавались чарівними.

Оцінювання тестових завдань: 1 – 8 – 1 бал; 9, 10 – 2 бали.

 V. Підсумок уроку

Відповіді вчителя на запитання учнів (після того, як роботи завершено і зошити зібрано).

VІ. Домашнє завдання

Повторіть вивчений матеріал із теми «Прикметник як частина мови».

 

 

docx
Додано
25 січня
Переглядів
171
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку