Урок контролю з теми "Поезія й проза пізнього романтизму та переходу до реалізму ХІХ століття"

Про матеріал
Контрольна робота складається із чотирьох рівнів. Перші два рівні - це 6 завдань тестового характеру. Третій рівень складається з трьох завдань: на встановлення відповідності та хронологічної послідовносці. Четвертий рівень - творчий. Учні на вибір виконують одне із завдань. Загальний бал - 12 за всі виконані завдання.
Перегляд файлу

Контрольна робота 10 кл

Поезія й проза пізнього романтизму та переходу до реалізму ХІХ століття

 

Мета: повторити вивчений матеріал, узагальнити, систематизувати знання учнів з метою корекції; розвивати пам'ять, образне та логічне мислення, уміння висловлювати власні судження з приводу прочитаного; виховувати кращі людські якості, інтерес до читання.

 

Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь і навичок.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми й мети уроку

ІІІ. Контроль і корекція знань, умінь і навичок

  1. Коментар до виконання тестових завдань.
  2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання).

 

І – ІІ рівні

Тест

  1. Хто із представників під час Громадянської війни працював санітаром у госпіталях?

а) Гофман               б) Тютчев              в) Фет                  г) Вітмен

 

  1. Вкажіть представників «чистого мистецтва»:

             а) Фет, Тютчев, Майков;        б) Некрасов, Писарев, Добролюбов

             в) Вітмен, Гофман.

 

  1. Основною темою збірки поезій «Листя трави» є:

а) краса природи                 б) духовний шлях людини

в) історія  Америки             г) любов до Батьківщини.

 

  1. У повісті Гофмана є предмети-символи. Що символізують три золоті волосинки?

а) нікчемність того, хто претендує на владу й багатство;

б) необмежена влада, яка згубно впливає на суспільство й на свідомість людей;

в) особливе внутрішнє бачення;

г) мистецьке покликання.

 

  1. Який сенс вклав В.Вітмен у рядки:

Себе я прославляю, себе оспівую,

І те, що приймаю я, приймете й ви,

Бо кожен атом, котрий належить мені,

Так само належить вам.

а) нерозривна, глибинна єдність людей;

б) утвердження виняткової ролі поета як надлюдини;

в) утвердження своєї значущості та винятковості;

г) самозакоханість, егоїзм.

 

  1. Творчість якого з поетів має яскраво виражений філософський напрям?

а) Фета            б) Тютчева                      в) Вітмена.

 

 

ІІІ рівень

  1. Встановіть відповідність між героями повісті Гофмана «Крихітка Цахес», поділеними на два табори, та їхніми визначальними рисами.

а) відсутність високих поривань                                1. Ентузіасти

б) глибока духовність                                                  2. Філістери

в) любов до життєвих благ                                       1б г      2ав

г) щире відчуття краси.

 

  1. Установіть хронологічну послідовність подій у повісті Гофмана «Крихітка Цахес»:

а) розкриття таємниці Циннобера;

б) одруження Балтазара з Кандідою;

в) подарунок від феї Цахесу три волосинки;

г) зачарування навколишніх «талантами» Цахеса.

          

 

  1. Розділіть, які особливості належать «парнасцям», а які  школі «чистого мистецтва».

а) мистецтво не пов’язане з життям;             1. «Парнасці»

б) використання культурних                          2. Школа «чистого  мистецтва»

   надбань попередніх епох;    

в) прагнення до екзотики

г) акцентування уваги на особистості, інтимних переживаннях;

д) поезія натяків, здогадок, замовчувань;

е) висока моральність притаманна лише високому мистецтву.  1б в е     2а г д

 

І\/ рівень

  1. Твір – мініатюра на одну із тем:
  • «Мої враження від поезії Фета, або Тютчева»;
  • «Загадковий образ трави в поезії В.Вітмена»;
  • «Чи є місце чарам у буденному житті?» (за повістю Гофмана «Малюк Цахес»);
  • «Дійсність у шатах казки» (за повістю Гофмана «Малюк Цахес»).

 

І\/. Підсумок уроку.

 

docx
Додано
28 січня 2022
Переглядів
4159
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку