Тема: Звуки [т], [т’]. Позначення їх буквами Т, т (те)
Мета: ознайомити учнів з буквами Т, т (те), їх алфавітною назвою та звуковим значенням; виробляти навички читання складів, слів з буквою т (те); розвивати логічне мислення та увагу учнів; виховувати доброзичливість та бажання допомагати іншим.
Обладнання: картки для складання звукових моделей; проектор;
ХІД УРОКУ
I. Організаційно-психологічний етап.
1. Вітання.
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок читання починаймо.
Йдіть мої любі, під ніжки дивіться,
Гостям нашим любим щиро всміхніться.
Хай усмішка буде у кожній долоньці,
Мов проміння теплого сонця.
А наш урок хай цікавим стане,
Про нього розповісте татові й мамі.
- Привітаємось до гостей.
Доброго ранку! Доброго дня!
Доброго вчора, сьогодні, щодня!
Хай не псується годинник на вежі,
Хай буде все на землі, як належить,
Сонце — як сонце, літо — як літо,
Дощик — як дощик, діти — як діти.
Миру бажаєм кожній родині,
Щастя, здоров’я — кожній дитині!
2. Психологічний настрій на урок.
Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці із завданнями, будьте старанними і слухняними. Діти, сьогодні з нами відбудеться цікава історія на мультяшній планеті.
Як завжди ми не знаємо з чого починається наша історія, таємниця і загадковість. А ви полюбляєте подорожувати? А ви б хотіли помандрувати у країну цікаву й незвичну, яка знаходиться за широкими полями, за високими горами, за глибокими морями? В країну Смішариків? (діти відповідають)
Країна Смішариків
На нас уже чекає.
Там весело і гарно,
Там музика лунає.
На нас там чекають
Справжні дива –
Звуки і букви,
Цілі слова.
Їжак і Совуня, Каркарич і Бараш,
Крош і Пін і Нюша, Копатич і Лосяш –
Всі вони різняться, але чудові всі.
Мультяші – казкарики, кругляші - смішарики.
Що і як зробити, про усе на світі
Знають і розкажуть наші друзі дітям!
Дотепні і сміливі, вправні й жартівливі
Мультяші – казкарики, кругляші - смішарики.
IІ. Мотивація навчальної діяльності.
То ж, якщо ви готові, вирушаймо!
Наш килим – літак
До країни домчить.
Країна вже поруч –
Одна лише мить.
Ось і країна Смішариків. (вчитель показує на екран)
В країну Смішариків
Ми завітали . . .
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
А ось вже й Лосяш до нас поспішає
Цікаве завдання для вас усіх має.
Зі мною будете грати,
Знання закріпляти.
(віник, вінок, коса, слива, слово, калина, мак, пила)
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Незвичне завдання для вас усіх має.
Тихо ткала нічка темна
травам, квітам сни приємні.
Таємнича, темнокрила,
хусткою пташат зігріла.
Терпкий терен не дрімав,
темну нічку упізнав.
V. Вивчення нового матеріалу.
- Нюша вас усіх вітає
І завдання повідомляє.
Слухай ти, та не зівай,
Чистомовку промовляй.
Ти-ти-ти – спечемо торти.
Тей-тей-тей – покличемо гостей.
Ту-ту-ту – хату замету.
Ти-ти-ти – поїмо разом торти.
Гра «Добери малюнок до букви»
Слова: тигр, кіт, собака, тарілка, мак, тюльпан, будинок, ластівка.
Швидко і вправно
Завдання зробили
Подарунок від Копатича
Гарний заслужили.
І гарненькі завдання для вас підібрав.
Слова: торт, дерево, тісто, троянда, кіт, ластівка, лист, стіл, тарган, вата, тракторист.
Зі мною ви пограйте,
Букви пригадайте,
І схему до малюнку відшукайте.
До нас прибули казкові тваринки, але вони заблукали і не знають, де їх будиночки. Допоможіть їм знайти свій дім.
Слова: слон, метелик, мавпа, дятел, півень.
Літери: а, о, у, и, і, н, л, м, в, с, р, п, к, т.
- Молодці! Правильно і не помилились, отримайте подарунки.
VІ. Підсумок урок.
- Діти, вам сподобалось в країні Смішариків?
- Подарунки сподобались?
Та час нам вже повертатись назад.
( стають на килимок)
Одна лише мить
І ми уже вдома
Наш килим летить,
Не знаючи втоми.
В країні Смішариків ми побували
Багато цікавого там ми пізнали.
Добрі справи ми зробили
Друзів Смішариків грамоті навчили.