Урок "«Крапанка». Створення декоративного образу із суцільного шматка пластиліну. Елементарна узгодженість об’ємної форми та декору."

Про матеріал
Розробка уроку "Створення декоративного образу із суцільного шматка пластиліну. Елементарна узгодженість об’ємної форми та декору. «Крапанка»" Мистецтво: образотворче мистецтво. 1 клас.. .
Перегляд файлу

Мистецтво: образотворче мистецтво

1 клас

Тема: «Крапанка». Створення декоративного образу із суцільного шматка пластиліну. Елементарна узгодженість об’ємної форми та декору.

Мета: ознайомити учнів із традиціями писанкарства в Україні, колірною гамою та символікою писанок різних регіонів України, навчити ліпити крапанки з пластиліну;

 сприяти розвиткові уяви, фантазії, уміння аналізувати, застосовувати набуті знання у практичній діяльності; формувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів;

виховувати почуття національної гордості за свій народ, його культуру, мистецтво, дбайливе ставлення до традицій українського народу.

Обладнання: презентація, зразки виробів з пластиліну, пластилін, стеки, підкладна дошка.

Хід уроку

G:\Урок 31\44729006.gifІ. Організація учнів до уроку.

Перевірка готовності учнів до уроку.

Як гарно сьогодні в кімнаті у нас,             

І сонечко лагідно світить для вас.

Уважними, старанними, охайними ставайте,

 Фантазуйте, ліпіть, руки підіймайте,

Завдання усі ви сміливо долайте,

G:\Урок 31\paskha2.jpgРоботу свою уже починайте… (Слайд 2)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

 Великий день нас на гостини просить,

 Малює сонце полотно небес,

 І крашанку, як усмішку підносить

 Христос воскрес! (Слайд 3)

- Діти, чи знаєте ви, про який великий день це віршик?

- А чому цей день так називають?

- Як у нас святкують Великдень?

- А що найголовніше у великодньому кошику? (писанка).

- А чи знаєте ви, як роблять писанки?

 ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учні

- Без писанки не обходиться жоден Великдень. Як символ христового Воскресіння. Її освячують в церкві разом із паскою. Ставлять на святковому столі.

Як найдорожчу пам'ятку брали з собою писанку українці, вирушаючи в далекі краї. Так наша писанка стала відома в цьому світі. В Канаді навіть є пам'ятник писанці, а в місті Коломиї – музей писанки. (Слайди 4 - 6)

 Писанка – найкращий подарунок рідним до Великодніх свят. (Слайд 7)

Гарна писанка у мене

G:\Урок 31\thumb_75922_news_m.jpegМабуть, кращої нема

 Мама тільки помагала,

Малювала я сама.

 Змалювала диво-пташку,

Вісім хрестиків дрібних,

 І малесенькі ялинки,

Й поясочок поміж них.

Хоч не зразу змалювала

– Зіпсувала п'ять яєць

Та як шосте закінчила

Тато мовив: "Молодець!”

Я цю писанку, напевно,

Для Іванка залишу

А для мами і для тата

Дві ще кращі напишу.

                Катерина Перелісна

Звичай фарбувати яйця – дуже давній, спочатку яйце фарбували в один колір (тепер їх називають галунками, крашанками) і потім люди навчилися малювати на них різний орнамент. Так виникла писанка. В наш час яйце не тільки розфарбовують, а й оздоблюють різними способами: аплікацією з паперу, з тканини, з соломки, мозаїкою з бісеру (демонстрація зразків).

 

 За технікою виконання розрізняють:

П и с а н к и — розписані восковою технікою, декоративним орнаментом.

(Слайд 8)

 К р а ш а н к и — вкриті одним суцільним кольором. (Слайд 9)

 М а л ь о в а н к и — розмальовані довільно пензлем від руки. (Слайд 10)

Д р я п а н к и — з пофарбованого яйця одним кольором роблять за допомогою металевого вістря найрізноманітніші ажурні орнаменти.(Слайд 11)

 К р а п а н к и   нанесення на шкаралупу яйця маленьких крапок воску з почерговим зануренням їх у фарби, обов'язково від світлої до темної.

G:\Урок 31\1410406150_2491625.png(Слайди 12 - 14)

Фізкультхвилинка (Слайд 15)

V. Вивчення нового матеріалу.

Шматок пластиліну

На парті дрімає,

І чим він стане,

Ніхто не знає. (Слайд 16)

- Ми будемо виготовляти крапанку з пластиліну

1. Аналіз зразка

2. Алгоритм виконання практичної роботи

1) Розімніть пластилін. (Слайд 17)

2) Долонями сформуйте яйце.

G:\Урок 31\42.jpg3) Створіть з пластиліну різних кольорів валики. Кожен  валик поділіть стекою на кілька частин. (Слайд 18)

4) Сформуйте маленькі  кульки.

5) Наліпіть їх на яйце. (Слайд 19)

6) Крапанка готова.

 Підготовча робота.

Перш ніж розпочати роботу з пластиліном необхідно засвоїти правила роботи з ним.

1. Перед початком роботи пластилін потрібно добре розім’яти.

Пластилін спочатку нагрівають між долонями, а потім розминають.

2. Щоб пластилін не приставав до рук, перед ліпленням виробів його треба зволожити.

3. Готові вироби з пластиліну слід класти на підставку з картону чи фанери.

Правила техніки безпеки. (Слайд 20)

· Не розмахуйте стеками, аби не поранитися.

· Ліпіть тільки на підкладній дошці.

· Не залишайте шматочки пластиліну на парті і не кидайте на підлогу.

· Після роботи руки витріть серветкою й добре вимийте.

VІ. Самостійна робота учнів.

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

1. Аналіз учнівських робіт.

2. Проведення загальних підсумків уроку.

-Чи сподобалося вам ліпити крапанки?

- Як виготовляють крапанки, писанки, крашанки в Україні на Великдень?

- Як ви будете готуватися до Великодніх свят? (Слайд 21)

3. Прибирання робочих місць.

G:\Урок 31\paskha2.jpg

 

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
19 лютого 2023
Переглядів
635
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку