Дата:18.10.2016
Урок-крос з математики « Дивинки осені» .
Тема «Перевірка дій додавання і віднімання. Знаходження периметрів трикутника і чотирикутника».
МЕТА: навчити учнів перевіряти додавання відніманням, а віднімання – додаванням ; формувати вміння розв’язувати завдання на знаходження периметрів трикутника і чотирикутника ; розвивати навички швидкої лічби,спостережливість, увагу, мовлення ; виховувати інтерес до навчання; вчити бачити красу природи восени.
ТИП УРОКУ : УРОК ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
ОБЛАДНАННЯ : НОУТБУК, ТАБЛИЦІ,картки,осіннє дерево з листочками,ілюстрації.
ХІД УРОКУ
І. ОРГМОМЕНТ
Встаньте всі рівненько, вийдіть із-за парт.
Урок математики час нам розпочать.
Дзвоник пролунав веселий,дружно всіх він кличе в клас.
Що ж цікаве на уроці пропоную я для вас?
Дружба з такою точною і необхідною наукою, як математика, допоможе нам здійснити разом з красунею осінню подорож до осінніх несподіванок.
Вашими друзями сьогодні будуть:
/ учні розгадують ребуси і читають слова на зворотному боці
ві 3 ла /кмітливість/ ві 3 на /розум/ 100 лиця /організованість/ 40а/спритність/.
Розпочнемо урок математики під назвою «Урок- крос». КРОС- це командні змагання
К-кмітливих
Р-розумних
О-організованих
С- спритних учнів
ІІ ПСИХОЛОГІЧНИЙ НАСТРІЙ НА УРОК
- Чи є в нашому класі нахмурені личка?
-Поверніться , будь-ласка, один до одного і подаруйте один одному усмішку.Покажіть свій кольоровий настрій. У нашому класі стало ніби світліше від яскравих кольорів гарного, веселого настрою./Учні показують на картках кольоровий настрій /.
ВПРАВА « НЕЗАКІНЧЕНЕ РЕЧЕННЯ»
ДЕВІЗ УРОКУ:
Сидимо-/рівно!/
Міркуємо-/ швидко!/
Відповідаємо- /правильно!/
Пишемо-/гарно!/.
Настрій-/супер!/
Погода?-/клас!/
-До роботи!-/ все гаразд!/
УЧНІ: Ми дружні, працьовиті,доб’ємося свого.
Девіз нашого класу :» Один за всіх і всі за одного!»
ІІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
МАТЕМАТИКА/ які ще слова заховані в слові?-мама кит так/Тема уроку:
Сьогодні ми будемо з вами вчитися перевіряти додавання відніманням, а віднімання- додаванням, рішати задачі на знаходження периметрів трикутника і чотирикутника, розвивати навички усної лічби. Всі несподіванки нашого уроку красуня осінь тримає в таємниці. Тому , ми повинні , як і природа, підкорятися осені і виконувати всі її завдання.
ЕТАПИ УРОКУ /МЕТОД КУБУВАННЯ/
ІУ АКТУАЛІЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
№207
36-20-8=8 16-7+4=13
7+5-10=2 54-50+8=12
8+5+42=55 13-8+23=28
№208
8+8=16 /П./
ВІДПОВІДЬ: 16 поверхів має бути у новому будинку.
ІІ УСНІ ОБЧИСЛЕННЯ
Перш ніж почати виконувати завдання осені, давайте придумаємо назви командам і виберемо капітанів, які будуть керувати діями команд.
Вчитель: /показує на дитячі малюнки зображення осені/
/На фоні відео «Осінь іде по Україні»/
Вересень зеленим осінь залишила,
Бо в траві високій пензлика згубила.
Аж у жовтні осінь пензлика знайшла
Й малювати фарбами скрізь розпочала.
Золотим й червоним змалювала гай,
Річку- темно- синім й синім небокрай.
Ще милує око листячко зелене,
Та пожовкли липи,
В позолоті клени.
Вже птахів гуртує в небі чиста просінь,
І врожай в комори вносить щедра осінь./ В.Успенська/
За народним переказом осінь- старша донька Сонця. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: «Забирай все моє багатство, я віддам все своє золото. Будь щедрою і люди любитимуть тебе.»
А на жовтім листячку золотом яснієш?
Посміхнулось сонечко:
-Що на це сказати? Попросило літечко осінь привітати!
АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ
Виліт птахів сильні морози дощ перші квіти вітер заморозки
павутиння ОСІНЬ прохолода
Щедрий врожай падолист туман жовте листя березовий сік
-На землі немає , напевно, людини, яка б залишалася байдужою, бачачи красу осінньої природи.
4 8 18 5 7
6 +7 3 15 -8 16 9 +7 6
9 5 12 13 8 10
/За вірну відповідь команда отримує жетон/
Вчитель : Ходить осінь в чобітках з посмішкою на вустах.
Йде , листочки обриває, вітер їй допомагає.
Листя осипається, осінь усміхається.
Розстеляє залюбки золоті килимки.
№210
10 13 45 87 21 95 100
7 17 27 57 67 37 97
94 56 29 24 0 75 20
45 49 51 68 77 90 93
КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
-Осінь запрошує вас,дітки, разом з осінніми листочками виконати вправи для очей.
-А зараз відкрийте зошити . Покажіть Осені, як ви вмієте красиво,охайно і чітко писати цифри.
Зошит правильно кладіть, ручку правильно тримайте.
Сядьте рівно, не схиляйтесь і писати всі старайтесь!
Сьогодні- 18 жовтня
Класна робота
Каліграфічна хвилинка
У ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Вчитель : Листя жовте та червоне
Легко з дерева злітає,
Мов метелик на долоні
З тихим шелестом сідає.
Перед вами « Дерево мудрості», на якому ростуть чарівні листочки.
Таких листочків нам осінь принесла багато, але вони незвичайні: кожен листочок несе нам завдання.
Приклади 211/листочок з завданням зриваємо з дерева/
Додай числа частинами
8+5= 13 6+6= 12 9+4 = 13 8+3= 11 7+5=12 6+5=11
2 3 4 2 1 3 2 1 3 2 4 1
ЗАГАДКА
Кличуть нас ліси, поля, сади,
Дозбирати осені плоди.
Із дерев спадає листя жовте,
То землею ходить місяць /жовтень/.
Назва цього місяця пов’язана з кольором, який переважає в цей час.
Жовтень запрошує нас провести осінню фізкультхвилинку.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА « ОСІНЬ» / учні танцюють з осінніми листочками в руках/
/Вчитель зриває листочок з дерева/
-Листочок запрошує прочитати правила перевірки дій додавання і віднімання.
ЕТАП « У ПІДРУЧНИК ЗАГЛЯДАЙТЕ, ПРАВИЛА ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ»
/Учні читають правила на с. 40 підручника/
Дію додавання можна перевірити відніманням:
8+5=13 Перевірка 13-8=5 або 13-5=8
Дію віднімання можна перевірити додаванням або відніманням:
13-8=5 Перевірка: 5+8=13 або 13-5=8
Приклади № 212 /листочок з завданням зриваємо з дерева/
Виконай перевірку.
ЕТАП « РАЗОМ ПРАЦЮВАТИ ЧАС І ЗАВДАННЯ ЦІ ДЛЯ ВАС»
6+9=14 8+8=16 17-8=8 13-5=8
14-6=8 16-8=8 8+8=16 13-8=5
6+9=15 17-8=9
Задача 213/листочок з завданням зриваємо з дерева/
Ч.-37 к.
Ж.-?,на 12 к.більше,ніж
Д.-?,на 15 к. менше,ніж -?
Рішення
Відповідь: завезли у магазин 34 дитячих костюма.
ВІДЕО « ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ»
Вправа « Мікрофон»
РОБОТА В ПАРАХ/листочок з завданням зриваємо з дерева/
-Знайти периметр трикутника; чотирикутника.
Р =6+6+3=15/см/
Р = 4+2+4+3= 13 /см// один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр трикутника,чотирикутника./
УІ ЗАКРІПЛЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Приклади 216 /листочок з завданням зриваємо з дерева/
Знайти значення виразу:
17-а, якщо а=8,7,10 с+12,якщо с+6,11,12
17-а а=8 17-8=9 с+12 с=6 6+12=18
17-а а=7 17-7=10 с+12 с=11 11+12=23
17-а а=10 17-10=7 с+12 с=12 12+12=24
ПЕРЕГЛЯД МУЛЬТФІЛЬМА «РІПКА»
№215
Дід,баба,онучка,собачка,кішка та мишка тягнули ріпку. Скільки рук тягнули ріпку? /6/
ЕТАП « ПРАЦЮВАЛИ, ВІДПОЧИВАЛИ. АЛЕ ЩЕ МИ НЕ ГРАЛИ.»
ВІРШОВАНА ЗАДАЧА
ВІТЕР ЛИСТЯ ОБРИВАВ
І швиденько рахував.
8 листочків дубових та 7 кленових
Тихо він на землю клав і у діток запитав:
-Скільки ж я листків зірвав? 8+7=15
РІШЕННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ
ІНСЦЕНІЗАЦІЯ ЗАДАЧІ
Зустрілися дві синички.
-Чи ти снідала?
- Ні. Ось може якусь комашку в корі знайду.
- Так чого ж ти тут сидиш? Лети до школи.
Задача. В школі хлопчики повісили 5 годівниць, а дівчатка 8.Скільки годівниць повісили діти?/13/
«ДОПОМОГА ЇЖАЧКУ»
Їжачок- хитрячок із голок та шпичок пошив собі піджачок.
І у тому піджачку він гуляє по садку, натикає на голки
Груші,яблука, сливки. І до себе на обід
Він скликає цілий рід.
-Допоможіть Їжачку назбирати грибочків на обід.
/ На грибочках приклади./
13-10 0+6 8+8 12-6 7+7 13-7 6+7 13-6 0+5 9+4 5+8
Гра « Танграм»
Не ходжу я , а стрибаю,бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання перегнав би я коня.
Їм капусту на городах, моркву, ріпу, буряки.
Відгадайте, хто такий? /заєць/
ХВИЛИНКА ЕРУДИТІВ
-Живуть зайці до 7-8 років.Будь-яка зайчиха,зустрівши на своєму шляху чужих зайченят, обов’язково їх нагодує. Ростуть зайченята дуже швидко.
- Найдовше живуть свійські птахи: гуси- 40 р., кури-до 20 років. Голуби –до 30. Назвіть суму чисел./90/
ГРА «ДОЩИК»/диференціація/
Хмарка сонечко закрила і на землю дощ пролила.
Ми краплиночки будемо збирати і приклади рішати.
В.Р. Д.Р. С.Р.
36-20 50+7 5+7
42+7 41-30 16-10
ГРА «так чи тік-так,це не так!»
-5 пальців на руці-/так/
2 вогники у світлофора-/ні/тік-так, це не так!
У веселки 6 кольорів-/ні/
Тиждень має 7 днів-/так/
У трикутника 3 сторони-/так/
У квадрата 5 сторін-/ні/
За партою сидять 2 учні-/так/
У песика 2 хвоста-/ні/
20+20=40-\ТАК\
У кота 4 лапи.-/так/
СЕНКАН
ІМЕННИК-осінь
Прикметник- різнобарвна,золота
Дієслово- прийшла,завітала..
Речення- до нас прийшла осінь
Що ти знаєш про це слово?-пора року
УІІ ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
ЕТАП « НАШУ ПРАЦЮ ПІДСУМУЄМО. ДЕ Ж ЗНАННЯ МИ ЗАСТОСУЄМО?»
-Чи справдились ваші очікування?
-Добре працювали на уроці---------------------------
-Перемогла команда------------------------
САМООЦІНКА
-На уроці мені було-/цікаво//повчально/
Мені урок-/сподобався/
Урок навчив мене…/робити перевірку додавання відніманням/
Вчитель : Уроку нашому кінець.
Якщо сподобалося вам, то скажіть про це і нам.
Як не все у нас вдалося, що ж – ми лише вчимося.
Візьмемо друг друга за руки, веселіше стане нам.
Бо у класі всі ми друзі- усмішки даруємо вам!
ВПРАВА « РЮКЗАК ЗНАНЬ»
УІІІ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.40 Пр.217,зад.218