Урок "Круглі числа. Задачі з буквеними даними".

Про матеріал

Урок - подорож з математики 4 кл. Мета: навчити застосовувати способ округлення чисел під час виконання усних обчислень, розвязувати задачі з буквеними даними.

Розвивати память, увагу, обчислювальні навички, логічне мислення, звязне мовлення.

Виховувати навички самоконтролю, доброзичливості, інтерес до предмета.

Обладнання: макет корабля, карта,

Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: урок з елементами ігор.

Перегляд файлу

Тема: Круглі числа. Задачі з буквеними даними.

 

Мета: навчити застосовувати способ округлення чисел під час виконання усних обчислень, розвязувати задачі з  буквеними даними.

Розвивати память, увагу, обчислювальні навички, логічне мислення, звязне мовлення.

Виховувати навички самоконтролю, доброзичливості, інтерес до предмета.

Обладнання: макет корабля, карта,

Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: урок з елементами ігор.

 

Хід уроку

І Орг. момент

Ось і дзвоник пролунав

Для навчання час настав

Дітки, сядьте всі зручненько,

Ручки покладіть гарненько,

Бо урок у нас не звичний,

Чарівний, математичний.

 

ІІ Мотивація навчальної діяльності.

   Любі, діти! Сьогодні ми будемо змагатись у плаванні по математичному океану. Ось перед вами карта цього океану. Щоб відправитись у подорож, ви маєте підготувати наш корабель до великого плавання. Але корабля у нас немає. Ми спочатку зберемо будівельний матеріал для корабля, потім його ще побудуємо. На ньому ми будемо подорожувати по країні знань. Ви відкриєте для себе одну з таємниць мудрості. Для цього потрібно наполегливо працювати та гідно пройти всі етапи уроку.

 

ІІІ Повідомлення теми і мети уроку

На уроці ми дізнаємось про круглі числа, вчитимемось розвязувати задачі з буквеними даними.

 

ІV Перевірка і корекція засвоєник раніше знань.

Давайте збиратись у путь. Я бачу нашу першу зупинку Мис Каліграфічний.

  1.               Каліграфічна хвилинка Підготуй корабель

2435, 2207

Характерстика числа: прочитайте у вигляді суми розрядних доданків, що означає число 0, скільки всього сотень, десятків у числах

Хвилинка – цікавинка: Мабуть цікаво вам буде знати, що означають ці числа?

2435 – це кількість пасажирів, яких вміщував найбільший корабель “Олімпік”.

2207 – пасажири Титаніка.

За таку працю нам вручили перший будівельний матеріал для нашого майбутнього корабля.Ось він.

  1.               Зупинка Обчислювальний острів.

   На цьому шляху Математичним океаном буде чимало несподіванок та труднощів. Давайте вирушимо до другого пункту змагань – Обчислювальний острів.

   Тут мешкає черепаха, яка любить цікаві математичні завдання. Вона підготувала вам завдання.

Індивідуальне обчислення

   Учень обчислює біля дошки приклади на порядок дій (усне та письмове обчислення)

120 * 2 + 509 =                  ( 1000 – 9335 ) + 36798 =

Ти добре справився з завданням і тому придбав ще один пазл для корабля.

  1.               Зупинка Острів чисел (усний рахунок)

І знову в путь. На горизонті зявився острів чисел. Мабуть ви здогадались ,хто мешкає на цьому острові? Числа теж підготували для вас цікавий конкурс .

81 : 9 * 3 – 11 : 4 * 9 : 6 * 9 + 6 *100 = ( 6000)

64 : 8 *5 : 2 + 12 : 4 * 6 – 16 : 8 * 10 = (40)

Ви швидко допливли до берега і принесли ще один пазл для нашого корабля.

 

IV Вивчення нового матеріалу

А ось і знову зупинка.Зупинка Підготовчий пірс.

Давайте подивимось що там?

  1.               Зупинка       (Підготовча вправа )

Возбийте числа на дві групи. Поясніть свій вибір.

2300, 234, 45211, 4500, 5060, 5069, 6002, 90090, 20000.

Які ви молодці!Ви отримали ще один будівельний матеріал для нашого корабля.

  1.               Зупинка   (Пояснення вчителя)

   Числа, що закінчуються на 0 (або кілька нулів), називаються круглими. Числа 500, 10, 100, 3000, 34070 – круглі числа.

  1.               Зупинка  Оазис морів (Робота за підручником)

Що це там на горизонті?Нова зупинка мабуть. Давайте спробуємо дізнатись.

Завдання № 364, 365.

Ми з вами заробили ще один пазл.

  1.               Зупинка Тиха гавань( Фізкультхвилинка)

Над волнами чайки кружат,

 Полетим за ними дружно.

 Брызги пены, шум прибоя,

 А над морем — мы с тобою! (Дети машут руками, словно крыльями.)

 Мы теперь плывём по морю

 И резвимся на просторе.

 Веселее загребай

 И дельфинов догоняй. (Дети делают плавательные движения руками.)

V Узагальнення і систематизація знань учнів.

  1.               Станція Геометрична бухта

   Наступний пункт – бухта Геометрична. Чий це прапор майорить тут? Це мабуть пірати!!! Допоможемо врятуватися від них жителям бухти. Для цього необхідно виконати піратські вимоги, а саме розвязати геометричне завдання. Вам треба назвати зображені фігури і показвти скільки їх тут всього зображено.

  1.               Станція Старовинна пляшка

   Скільки математичних кілометрів ми сьогодні пропливли, все ближче та ближче наближаємось до порту Перемога.

Ащо ж це за незнайомий предмет на нашому шляху? Це мабуть старовинна пляшка. А в ній цікаве завдання.

Матем. диктант

 

 

А

В

С

Д

Е

1

54

16

8

4

43

2

42

3

100

81

2

3

20

49

72

12

36

4

9

18

27

10

32

5

63

92

5

48

76

 

– Збільшити в 5 разів (270)

– збільшити у 100 разів (7600)

– збільшити у 1000 разів (81000)

– зменшити в 2 рази (50)

– знайти 1/ 7 частину (7)

4 С – знайти третину числа (9)

- Назвіть серед записаних чисел круглі.

Молодці! Ось і останню частину корабля побудували.

VI Підсумок уроку

- Чи сподобався вам наш урок?

- Чи важко було під час подорожі?

- Які числа називають круглими?

- Що ви дізнались нового?

 

VI Домашнє завдання№ 370, № 371 зверніть увагу на порядок дій та на дії з іменованими числами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
30 квітня 2018
Переглядів
1559
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку