Урок "Кути. Вимірювання та види кутів", математика 5 клас.

Про матеріал

Мета уроку: сформувати поняття кута, вершин та сторін кута, ознайомити з правилами позначення кутів, одиницею вимірювання кутів, з будовою транспортира і правилами користування ним, сформувати поняття розгорнутого, прямого, гострого та тупого кутів, вміння визначати кути за його градусною мірою та графічним зображенням, ознайомити з поняттям бісектриси кута та її побудови, розвивати увагу, «окомір» учнів, спостережливість, розумову діяльність, виховувати графічну культуру учнів, охайність, інтерес до вивчення математики, працьовитість.

Перегляд файлу

Тема: Кути. Вимірювання та види кутів.

Мета: сформувати поняття кута, вершин та сторін кута,  ознайомити з правилами позначення кутів, одиницею вимірювання кутів, з будовою транспортира і правилами користування ним, сформувати поняття розгорнутого, прямого, гострого та тупого кутів, вміння визначати кути за його градусною мірою та графічним зображенням, ознайомити з поняттям бісектриси кута та її побудови, розвивати увагу, «окомір» учнів, спостережливість, розумову діяльність, виховувати графічну культуру учнів, охайність, інтерес до вивчення математики, працьовитість.

 

Тип уроку: засвоєння нових знань, вмінь, навичок

 

Обладнання: Комп’ютери, презентація з БЖ в комп’ютерному класі, презентація «Кут. Вимірювання кутів. Види кутів», транспортир, косинець, лінійка.

Хід уроку.

І. Організаційний момент

ІІ. Взаємоперевірка домашнього завдання

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Метод «Незакінчене речення»

  1. Найменшу за довжиною лінію, яка з’єднує дві точки називають…
  2. Якщо в результаті накладання відрізки збігаються, то вони називаються…
  3. З кінцями в трьох заданих точках можна побудувати … відрізків.
  4. Фігура, що складається з декількох відрізків, причому кінець першого відрізка збігається із кінцем другого, а інший кінець другого – з кінцем третього і т.д., називається ….

5. Щоб знайти довжину ламаної треба довжини всіх ланок …

 

Метод «Мікрофон»

  • Назвіть усі промені, що бачите на малюнку
  • Назвіть пари променів, що мають спільний початок

 

IV. Мотивація навчальної діяльності.

«Не можна вивчити математики, спостерігаючи за тим, як це робить сусід», тому я всіх вас закликаю до активної спільної роботи. Працювати ми будемо з нашими вірними помічниками – комп’ютерами.

 

Інструктаж з безпеки життєдіяльності при роботі в комп’ютерному класі – Презентація PowerPoint.

 

V. Вивчення нового матеріалу

Пояснення нового матеріалу проводиться у супроводженні анімаційної презентації «Кут. Вимірювання кутів. Види кутів.», зробленої за допомогою програми Microsoft PowerPoint. Під час вивчення нового матеріалу учні роблять відповідні записи та виконують завдання в зошиті.

План викладу навчального матеріалу


Слайд №1 – Повідомлення теми та мети уроку       Слайд №2 - Поняття кута, його побудова, елементи кута, позначення кутів

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


Слайд №3 -                                                             Слайд №4 – Сторінка для

Метод «Мікрофон» - «Назвіть кути»                кмітливих «Розгадай ребус»

 

Слайд №5 – Знайомство з приладом для           Слайд №6 – Правила побудови вимірювання кутів – транспортиром,                 та вимірювання кутів,

його будовою та одиницею                                  виконання креслень

вимірювання кутів.

 

Слайд №7 – Поняття розгорнутого,               Слайди №8, 9 – Робота в прямого, гострого та тупого кутів                  парах - виконання завдання на

                              визначення видів кутів за його графічним

 зображенням та значенням градусної міри

          

Слайд №10 – Поняття бісектриси кута,     Слайд №11 – «Мозковий штурм»

правила її побудови                                    щодо знаходження бісектриси кута,

зображеної на малюнку.

 

VІ. Закріплення знань. Формування вмінь

Колективна робота за підручником п.8

№ 349 – побудова кутів

№ 352 – вимірювання кутів, зображених на мал. 61

№359 – розпізнавання видів кутів

Індивідуальна лабораторно-графічна робота

Тема роботи: Кути та їх міри

Обладнання: лінійка, косинець, простий і кольорові олівці, транспортир.

Завдання

  1. Побудуйте гострий, прямий і тупий кути. По­значте їх та знайдіть міру кожного. Запишіть відповідні результати.
  1. Побудуйте тупий кут МОК. Виконайте завдання:

а) всередині кута МОК проведіть промінь ОР;

б) визначте міру кутів МОК, МОР, РОК;

в) обчисліть суму мір двох менших кутів;

г) порівняйте здобутий результат із мірою най­більшого кута. Зробіть висновок.

3. Проведіть горизонтально промінь ОА. Виконайте
завдання:

а) побудуйте вгору від променя ОА кут АОВ, міра якого дорівнює 40°;

б) побудуйте вниз від променя ОА кут АОС, міра якого дорівнює 50°;

в) визначте міру кута ВОС. Як називається такий кут?

4. Побудуйте кут АОВ, міра якого 55°. Виконайте завдання:

а) проведіть (кольоровим олівцем) промінь ОК так,
щоб АОК = 90° (для цього скористайтеся транс­портиром або косинцем);

б) не виконуючи вимірювань, знайдіть міру кута DOK

Скільки розв'язків має ця задача?

5*. Проведіть промінь ОК. Виконайте завдання:

а) побудуйте кут АОК, міра якого дорівнює 1000

б) побудуйте кут ВОК, міра якого дорівнює 400

в) обчисліть міру кута АОВ.
Скільки розв'язків має задача?

VІІ. Підведення підсумків уроку.

Гра «Воротар»

Учень-воротар відповідає на запитання інших учнів класу (відбиває голи) за матеріалом, вивченим на уроці. Учитель робить висновки про якість засвоєння понять на основі аналізу кількості та якості поставлених учнями запитань.

VIІІ. Домашнє завдання

Опрацювати п.8, виконати вправи за рівнями:

ІІ рівень - №344, 346

ІІІ рівень – №351, №353

ІV рівень - №360, 362

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Палій Олена Григорівна
    дякую за вашу роботу
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
21 листопада 2018
Переглядів
11303
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку