Урок-квест з алгебри 7 клас з теми "Розкладання многочлена на множники способом винесення спільного множника за дужки"

Про матеріал
Урок-квест з алгебри 7 клас з теми "Розкладання многочлена на множники способом винесення спільного множника за дужки". Розробка моя власна, але деякі матеріали були запозичені із розробок інших авторів по даній темі.
Перегляд файлу

Урок-квест для 7 класу з алгебри

Теми " РОЗКЛАДАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ НА МНОЖНИКИ СПОСОБОМ ВИНЕСЕННЯ СПІЛЬНОГО МНОЖНИКА ЗА ДУЖКИ ТА СПОСОБОМ ГРУПУВАННЯ " 

Мета: Систематизувати вміння учнів в перетворенні многочленів в добуток;

формувати навички самостійної роботи, розвивати творчі здібності;

навички роботи в групі.

Тип уроку: урок розвитку компетентностей

Обладнання: презентація ходу уроку, карточки оцінювання.

Перебіг уроку

 

І. Організаційний етап. Оголошення теми і мети уроку.

Вступне слово вчителя.

Доброго дня усім! Діти, сьогодні ми організуємо не звичайний урок,  а урок-квест.

Слово «квест» означає: спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями. Наш урок-квест буде тематичним. Спочатку познайомимося з правилами уроку-квесту.

 Для роботи на уроці ви об’єднаєтеся у групи.

Ви будете виконувати завдання, щоб мандрувати запропонованим маршрутом. Кожне правильно виконане завдання є ключем до наступного етапу квесту. Карточки оцінювання, які є у кожного  учня, допоможуть об’єктивно оцінити вашу роботу на уроці.  

 

Картка самооцінки ____________________________________

Етап уроку

бали

  1.   Знаходження тотожних виразів (3 балів)

 

  1. Тести (2 бал)

 

  1.   Самостійне розв’язування завдань по рівням

-середній рівень (2 бали)

- достатній рівень (4 бали)

- високий рівень (6 балів)

 

  1.  

 

Сума балів

 

 

 

Отже, тема нашого уроку  «Розкладання многочленів на множники

способом винесення спільного множника за дужки та способом групування».

На уроці ми повинні:

  • повторити поняття одночлена,  многочлена та перетворення многочлена у добуток ;
  • усвідомлено застосовувати набуті знання до запропонованих завдань;
  • формувати вміння розв’язувати різні види  завдань на перетворення многочлена в добуток;
  • вдосконалювати вміння злагоджено і мобільно співпрацювати у групах.

Починаємо подорож. Бажаю всім успіху!

ІІ. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань учнів.

Знайдіть тотожні вирази.(відкрити програму для зчитування QR-кодів, навести камеру на код і перейти за посиланням, виконати завдання)

C:\Users\Ten\Desktop\урок\qrcode Знайдіть тотожні вирази.png

Молодці! Ви справились з 1-им завданням.

(Переходимо до наступного завдання. У вас на столах у кожного є картки із кодом. Зараз на екрані будуть зявлятися тести. Ваше завдання за допомогою картки показати варіант відповіді, а я за допомого сканера plickers просканую ваші відповіді і одразу дізнаємося про ваші результати. Не забудьте поставити бали в карту  оцінювання всі хто виконав завдання.  

Тести

  1. ах + ву

а) а(х + ву);       б) а( х+ у)  ;               в) а( ху) ;

2. 7а – 7с

а) 7(а - с);            б) 7(а-7с)  ;                 в)7(7а – с);

3. 3а + 6в

а) 3( а + в);          б) 9ав;                       в) 3(а + 2в);

4. 4(х +у) + с( х + у)

а) ( х + у)(4 + с)                  б) 4(с + х + у);         в) 4 хус;

5. 6а + 6в + ха + хв.

а) 6( а + в)+ х(а + в);          б) 6( а + в + х);        в)  6 ( а + в + ха +хв);

Відповіді:

1.  b 2.  a 3.  c 4. а 5. а )        

ІІІ. Практичне застосування знань,  умінь і навичок.

Щоб знайти QR-код, який приведе вас до нового завдання, треба розгадати ребус. Після того як ви розгадаєте ребус то дізнаєтесь де знаходиться код.

Ребус

Клавіатура

Ви отримали конверти із головоломкою. Її потрібно розв’язати, щоб скласти QR-код і отримати посилання на сайт із завданням. На великій карточці   записані відповіді.  Умови завдань на окремих картках. Ви  розв'язуєте  завдання й накриваєте відповідні відповіді. Розв’язавши всі завдання ви отримаєте новий QR-код. На звороті кожної картки частина коду.

 

 

 

3a²-6a³=

(a -2b)-3a(a-2b)=

(x-y)²-3x(x-y)=

x³-14x²-2x+28=

6a-12c-ap+2cp=

2x(x-4)-7(4-x)=

(1-3a)(a-2b)

3a²(1-2a)

 (x²-2)(x-14)

(x-y)(-y-2x)

(2x+7)(x-4)

(a-2c)(6-p)

Ну що ж, із головоломкою  ви справилися, молодці! Код який ви розкодували привів вас на сайт із завданнями різного рівня. Оберіть собі рівень і виконайте завдання у зошиті. Але всі завдання повинні бути виконані. Якщо обране завдання для вас буде дуже склад­ним чи дуже легким, скоригуйте свій вибір та оберіть завдання на­ступного або попереднього рів­нів.

Середній рівень

Достатній рівень

Високий рівень

Розкладіть на множники

Розв’яжіть рівняння

 

 

Розкладіть на множники

  1.              
  2.              
  3.              
  4.              

Розв’яжіть рівняння

  1.              
  2.              

Розкладіть на множники

Розв’яжіть рівняння

 

Щоб отримати код на перевірку правильності виконаних завдань, треба розв’язати приклад. Результат якого покаже під кріслом якого номеру знаходиться конверт із кодом.

130-43=87

Код

Молодці! Ви справились з цим завданням.

ІV. Підсумки уроку.

 А зараз підведемо підсумки нашої роботи.

   По результатам  карток самооцінювання  учитель оцінює роботу учнів на уроці.

Обговорення цілей  і завдання уроку.

V. Домашнє завдання.

Скласти кросворд або задачу і розв’язати її за допомогою рівняння.

VІ. Рефлексія.

що нового дізналися на уроці?

чого навчилися?

що, на вашу думку, було головним на уроці, цікавим?

що запам’яталося найбільше?

чи сподобалося брати участь у квесті, чому?

 

 

 

3a²-6a³=

(a -2b)-3a(a-2b)=

(x-y)²-3x(x-y)=

x³-14x²-2x+28=

6a-12c-ap+2cp=

2x(x-4)-7(4-x)=

 

3a²-6a³=

(a -2b)-3a(a-2b)=

(x-y)²-3x(x-y)=

x³-14x²-2x+28=

6a-12c-ap+2cp=

2x(x-4)-7(4-x)=

 

3a²-6a³=

(a -2b)-3a(a-2b)=

(x-y)²-3x(x-y)=

x³-14x²-2x+28=

6a-12c-ap+2cp=

2x(x-4)-7(4-x)=

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(1-3a)(a-2b)

3a²(1-2a)

 (x²-2)(x-14)

(x-y)(-y-2x)

(2x+7)(x-4)

(a-2c)(6-p)

 

(1-3a)(a-2b)

3a²(1-2a)

 (x²-2)(x-14)

(x-y)(-y-2x)

(2x+7)(x-4)

(a-2c)(6-p)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(1-3a)(a-2b)

3a²(1-2a)

 (x²-2)(x-14)

(x-y)(-y-2x)

(2x+7)(x-4)

(a-2c)(6-p)

(1-3a)(a-2b)

3a²(1-2a)

 (x²-2)(x-14)

(x-y)(-y-2x)

(2x+7)(x-4)

(a-2c)(6-p)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(1-3a)(a-2b)

3a²(1-2a)

 (x²-2)(x-14)

(x-y)(-y-2x)

(2x+7)(x-4)

(a-2c)(6-p)

(1-3a)(a-2b)

3a²(1-2a)

 (x²-2)(x-14)

(x-y)(-y-2x)

(2x+7)(x-4)

(a-2c)(6-p)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картка самооцінки ____________________________________

Етап уроку

бали

  1.   Знаходження тотожних виразів (3 балів)

 

  1. Тести (2 бал)

 

  1.   Самостійне розв’язування завдань по рівням

-середній рівень (2 бали)

- достатній рівень (4 бали)

- високий рівень (6 балів)

 

  1.  

 

Сума балів

 

Картка самооцінки ____________________________________

Етап уроку

бали

  1.   Знаходження тотожних виразів (3 балів)

 

  1. Тести (2 бал)

 

  1.   Самостійне розв’язування завдань по рівням

-середній рівень (2 бали)

- достатній рівень (4 бали)

- високий рівень (6 балів)

 

  1.  

 

Сума балів

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Кравчук В.Р., Підручна М.В., Янченко Г.М.)
До уроку
Розкладання многочленів на множники
Додано
22 січня 2019
Переглядів
1410
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку