Підсумковий урок-квест з природознавства в 3 калсі «Знавціприроди»
Мета: формування предметних компетентностей: Перевірити знання учнів,набуті на уроках природознавства у 3-му класі про природу, рослинний і тваринний світ рідного краю; навчати на практиці застосувати набуті природничі знання та вміння; виховувати впевненість у своїх можливостях; розвивати кмітливість,швидкість мислення; виховувати любов до природи, бережливее ставлення до навколишнього середовища.
Формування ключових компетентностей:
Формувати здатність визначати мету своєї діяльності, проявляти зацікавленість, володіти навичками самоконтролю.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань/урок-квест.
Обладнення: маршрутний лист, картки із завданнями, конверт, телевізор.
Хід уроку
І. Організаціякласу
Доброго дня, сонце і вітер!
Доброго дня, ліс і поля!
Доброго дня плането земля!
А всім присутнім зичимо здоров’я і добра.(повертання до присутніх)
На дошці – усміхне несонечко.
- Посміхніться, один одному та висловіть слова впевненості в собі, своїх знаннях.
(Я сьогодні добре працюватиму; сьогодні на уроці я буду старатися; мені все вдається і т.д.)
Вчитель. НЕ урок, а справжнє свято,
Бо полинемо в світи
Мандруватимем завзято
Юний друже, я і ти.
Наш дивний світ, такий, як казка.
Он в небі хмаронька пливе.
Тож бережи його, будь ласка,
Все в ньому гарне і живе.
Он квітка полум’ям палає, і яснее сонечко блищить.
Чарівна пташечка співає: «Все в диво світ прийшло щоб жить»
-Усе, що ми називаємо словом «природа», - це синє небо, швидкі води, рівнини і гори, родючі грунти, рослини і тварини.Спілкування з природою дає найбільшу насолоду і радість. Викликає найпалкішу любов до рідного краю, до життя. Всі ми – діти природи, та не всі однаково добре ставляться до неї.Природа потребує постійної уваги, турботи, спостережень. Мт повинні берегти природу, охороняти її багатства.
Діти, уважно подивіться на екран.
- що ви побачили і почули
(пташку, конверт, рибку)
А що нагадав вам звук, який ви почули? (смс повідомлення)
Так це звук, який нагадує нам про повідомлення.
Давайте перевіримо, що за лист нам надійшов.
-Увага! Нам прийшов лист від синьокрилої Сойки та карасика Золотенка.
- Що визнаєте про них?(вони допомагають нам вивчати природу)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Вчитель. У нас сьогодні незвичайний урок.Підсумковий урок-квест з вивчених тем «Знавці природи»
Ви візмите участь у грі яка називається квест.
Протягом уроку ви будете мандрувати коридорами школи. На станція виконуватимете різноманітні завдання. Зумієте застосувати свої набуті знання про природу, рослинний і твариннийсвіт при виконані тих чи інших завдань, висловлювати свою думку, спілкуватися біль усвідомити, що до природи потрібно ставить дбайливо. За правильні відповідь отримуватимете ключі знань і я сподіваюсь, що наприкінці гри-квест ви з впевністю зможете сказати. Що ви є справжніми знавцями природи.Ваше завдання як найбільше назбирати ключів до знань.
- До кажної літери слова квест доберіть слова, які б ви хотіли взятии якость на урок.
К…(квітливість)
В…(винахідливість)
Е…(енергійність, ерудицію)
С…(справидливість)
Т…(товариськість)
Девіз «Шлях здолати, зернинки знань збирати»
Для гри нам потрібно дві команди.(обирання команд), (команда Синьокрила сойка, карасик Золотенко)
- Зараз ми оберемо капітанів команд. Капітан буде вести свою команду по поданому маршруту. Отже, капітаном буде той хто перший відгадає загадку і підніме руку, основна умова не викрикувати відповіді, а дотримуватися правила піднятої руки.
Загадки:
Правила гри (на слайді)
Отже, чи готові ви починати.
Якими ви маєте бути(дружніми, допомагати один одному) - За допомогою смайликів покажіть свій настрій.
А зараз кожна команда отримує маршрутний лист.
(Команди вийшли на старт)
Вчитель.Рушаймо в світ природи, діти. Думайте, міркуйте,відповідайте, робіть висновки і в класс повертайтесь.
(Звучить мелодія звуки природи)
Рушаймо!
1 команда
Цап до цапа в гості йшов,
Цап дороги не знайшов
2 команда
Хитру сороку спіймати морока,
А за сорок сорок, сорок морок.
Завдання для команд
1 СТАНЦІЯ « ПІЗНАЙКО».Відповісти на запитання.
За виконання всіх завдань- 20 ключів.
1.На якій планеті ми живемо?/На планеті Земля/.
2. Суміш газів – це / повітря/.
3. При нагріванні повітря/розширюється/.
4. При охолодженні повітря / стискається/.
5. Направлений рух повітря – це / вітер/.
6.Усі гірські породи,що використовуються людьми це- / корисні копалини/.
7.Верхній шар землі,на якому ростуть рослини називається / грунтом/.
8. Основна властивість грунту- / родючість/.
9. Здатність тіл виконувати роботу і рухатися називається / енергією/.
10.Джерело світла і тепла на Землі- / сонце/.
11.Що таке рідна земля?/ Це край, де народився і живеш/.
12. Рослини постачають у повітря / кисень/.
13. Рослини,які мають корінь, стебло,листок, квітку, плід і насіння- це /квіткові рослини/.
14.Колекція спеціально зібраних і засушених рослин для наукового вивчення/гербарій/.
15. Найчисленніша группа тварин на Землі/ комахи/.
16. Риб поділяють на два види/ морських та прісноводних/.
17.Тіло птахів укрите/пір’ям/.
18. За допомогою передніх кінцівок-крил-птахи/літають/.
19.Найрозвинутіші істоти серед усіх тварин/звірі/.
20.Тварини, як живуть в умовах господарства або вдома, приносять користь людям і потребують піклування./Свійські тварини/.
ДРУГА СТАНЦІЯ « ГАЛЯВИНА МУДРИХ ЗАГАДОК»
За виконання всіх завданнь -10 ключів.
1.Восени опадають, а весною виростають./Листя/
2.Без ніг, а біжить, без рук, а рукави має./Річка/
3.Зимою біле, навесні чорне,літом зелене,восени стрижене./Поле/
4.Крил не має,скрізь літає,та ще й куряву здіймає./Вітер/
5.Всіх годує,напуває,а про неї не всяк дбає./Земля/
6.Без крил, а літає,ніхто її не б’є,а вона плаче./Хмара/
7.Без очей, а сльози ллє./Роса/
8. Влітку наїдається, а взимку від сипається./Ведмідь/
9.Яка це тварина:самої не видно, а пісню чути./Комар/
10.Що сходить без насіння?/Сонце/
Третя Станція «Ребусна»
За виконання всіх завдань 4 ключі.
Четверта Станція «Закінчиприслів’я»
За виконання всіх завдань 4 ключі.
З математикою подружити всіх ключики полічити.
Дерево місце корінням та й та працює.
Де лелека водиться коли їстинемає.
Бджола мала, а людина друзями.
І соловейко не співає там щастя родиться.
Підсумок
Кожна команда з’ясовує кількість ключіків.
Визначення переможців.
За допомогою кола успіхувизначають як кожен із них працював у команді.
Вам було дізнатися що «В ріднім краї – най…най…най…»
1. Найбільше море,що омиває Україну-/Чорне/.
2. Найбільша річка України-/Дніпро/.
3. Найстаріше дерево України-/дуб/.
4. Найдавніше дерево України,що охороняється законом-/тис/.
5. Найбільший гриб-/трутовик/.
6. Найкисліша рослина країни-/щавель кислий/.
7. Найшвидша твари на суші-/заєць/.
8. Тварина, яка найглибше живе-/бабак/.
9. Найбільшийс еред птахів-/гриф чорний/.
10. Найвищий птах-/журавель сірий /.
11. Найбільше озеро України-/Ялпуг/.
12. Найглибше озеро України-/Світязь/.
13. Найвище дерево в Україні-/модрина європейська/.
14. Найотруйніший гриб-/бліда поганка/.
15. Найважчий птах в Україні-/дрохва/.
16. Найкращий бігун на короткі дистанції-/фазан/.
17. Найбільші крил амає-/беркут/.
18. Найрухливішу голову має/сова/.
19. Найраніше прокидається і співає/горихвістка/.
20. «Найдбайливіші» батьки серед птахів-/синиці/.
Рефлексія
-Чи з’явилося почуття само поваги від роботи на уроці?
- За що можна похвалити свою команду?
Вправа «Вітер дме для тих…»
Кому було цікаво,
Хто був актиним,
Хто хотів б братии участі у гріквест.
За допомогою смайликів вкажіть свій настрій