Предмет. Основи здоров’я
Клас. 3
Підручник. О.В. Гнатюк
Тема. Про корисні та шкідливі мікроби. Практична робота. Моделювання поведінки під час епідемії грипу. Охайність та особиста гігієна.
Мета: розкрити учням поняття про корисні та шкідливі мікроорганізми; формувати уявлення школярів про інфекції, що передаються контактним і повітряно-крапельним шляхом; вчити дотримувати правил поведінки під час епідемії ГРВІ та грипу;
розвивати спостережливість, практичні навички (догляд за руками, тілом, волоссям, одягом, взуттям);
виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров'я.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: таблиці, іграшковий мікрофон, аркуші паперу, кольорові олівці, марлеві пов’язки, мікроскоп,вирізки з журналів
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Емоційне налаштування. (Виконання пісні «Усмішка»)
Учитель. - Який у вас настрій? Зобразіть його на обличчі.
IІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів
Гра «Вільний мікрофон»
— Що таке активний відпочинок?
— Розкажіть про свій активний відпочинок.
— Які переваги має активний відпочинок?
— Яких правил безпеки під час активного відпочинку слід дотримувати? Чому?
— Які ви знаєте види спорту, що потребують застосування засобів захисту від травмування?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Вправа «Асоціативний кущ»
- Із якими словами у вас асоціюється слово «хвороба»?
2. Стіна слів.(групова робота)
Пошукова робота(словники, інтернет-ресурси, енциклопедії, довідники.)
Слова: імунітет, вірус, мікроб, мікроорганізм, інфекція, бактерія, карантин, щеплення
3. Бесіда з елементами розповіді про корисні і шкідливі мікроорганізми
- Мікроби можна побачити лише за допомогою спеціальних приладів — мікроскопів, які у тисячі та мільйони разів збільшують зображення. (Учитель демонструє учням мікроскоп.)
4. Робота з підручником (с. 36—40)
(Опрацювання статей підручника. Розгляд малюнків і їх обговорення.)
5.Фізкультхвилинка
Кінезіологічні вправи, вправи для очей.
V. Практична робота.
1. Моделювання поведінки під час епідемії грипу
Група 1. Оленка дізналася, що її подруга захворіла на грип. Як вона може її підтримати?
Група 2. Олесь прокинувся вранці і відчув, що в нього болить горло і голова. Що він має зробити?
Група 3. У Богдана у школі оголосили карантин. Чим він може зайнятися?
2. Гра «Лікар і пацієнт» (робота в парах)
(Діти одягають та зав'язують марлеву пов'язку.)
VІ. Узагальнення й систематизація знань
1. Складання пам’яток «Охайність та особиста гігієна» ( робота в групах)
1група – за допомогою символів, знаків
2 група – за допомогою речень
3 група – за допомогою вирізок з журналів (колаж)
Презентація робіт.
2. Вправа «Малюнок за уявою»
(Діти, працюючи в парах, на аркушах паперу малюють корисні і шкідливі мікроби такими, якими вони їх уявляють. Презентація малюнків.)
VIІ. Підсумок уроку. Рефлексія
Куб Блума
● Які бувають мікроби?
● Назвіть корисні і шкідливі мікроби.
● Що таке імунітет?
● Що таке карантин?
● За допомогою чого можна побачити мікроби?
● Що треба робити, щоб не захворіти на грип?
Що найбільше сподобалося на уроці? Який у вас зараз настрій? Зобразіть його на обличчі.