Урок-квест " Звукові схеми слів. Свійські тварини

Про матеріал
Розробка уроку-квесту формування вмінь та навичок в учнів 1 класу з теми "Звукові схеми слів".
Перегляд файлу

Тема. Звукові схеми слів.  Свійські тварини.

Мета: розвивати вміння робити звуковий аналіз найпростіших слів, позначати звуки умовними знаками у звукових схемах слів;

Удосконалювати вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати та робити висновки; аналізувати слова тематичної групи « Тварини», удосконалювати вміння складати коротенькі речення, розповіді за малюнками та схемами; розширювати знання та уявлення учнів про тварин свійських та диких; формувати мовно-літературну, соціальну, громадянську, математичну, природничу компетентності; виховувати турботливе ставлення до тварин.

Обладнання: букви слова тварини, картки з зображенням свійських та диких тварин, картки із загадками, схеми речень, лего, розмальовки, інтерактивна дошка

Тип уроку: урок формування вмінь та навичок

Форма проведення: урок-квест

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, громадянська, природнича, математична.

Хід уроку

I. Вступна частина

Організаційний момент

« самоналаштування»

Доброго дня, мої маленькі розумнички!

Покладіть ручки на парти, закрийте оченятка, схиліть голівоньки та уявіть собі найкращий сонячний день в лісі. Прислухайтесь до шуму лісу до звуків лісових мешканців( звучить музика).

А тепер скажіть собі: ми починаємо урок, а на уроці ми уважні, розумні, організовані та активні.

Сьогодні ми з вами є учасниками квесту « Вуса, лапи, хвіст», а я буду ведучою цього квесту.

Тематику нашої гри ви дізнаєтесь, склавши слово. (букви слова тварини)

II. Основна частина

  1. Вступна бесіда
  • Сьогодні на уроці ми познайомимось з свійськими тваринами.
  • Для того щоб нам було веселіше ми об’єднаємось у команди
  • Візьміть собі картку. На ваших картках – різні малюнки

( картинка корови-травоїдна, картинка кота-всеїдна)

-ми об’єдналися за способом живлення свійських тварин.

Стіна слів: свійські тварини( інтерактивна дошка)

Фізкультхвилина

Стали, дітки у рядок,

Всі підемо на лужок.

На чудовому лужку

Гудуть бджоли: « жу-жу-жу».

Разом з ними політаєм,

Криличками помахаєм.

Покрутились вліво, вправо,

Політали, покрутились,

Дуже бджілки натомились.

Щоб набратись їм всім сили,

Всі у вулик полетіли.

  1. Перша зупинка квесту «Загадки»

По лужку та полонині
Все мандрує в кожушині.
Навіть влітку одяганку
Не лиша вона на ґанку. (Вівця)

                   Загадки про тварин: вівця

Давно відомий він тобі:
Коли на сонечку дрімає,
Він колискову сам собі
Під ніс тихесенько співає.
Що в пісні тій — ніхто не зна,
І ми про це тут не напишем.
Ми тільки знаєм, що вона
Не до вподоби мишам! (Кіт)

Загадки про тварин: кіт

У дворі не ловить ґав,
Каже грізно: «Гав-гав-гав!»
Пильно дім охороняє,
Кицю Мурку захищає,
Бачить з буди двір увесь…
Хто це, дітки? Звісно,(Пес)

       Загадки про тварин: пес

Має дуже прудкі ніжки,
Наставляє грізно ріжки
На великого собаку.
Той сховався з переляку.
А дасте ви їй травиці,
Кухлик чистої водиці —
Молочком вас пригостить.
Хто вона? Ану скажіть!

(Коза)

Загадки про тварин: коза

На дворі і на току —
Скрізь луна : «Ку-ку-рі-ку!»
Гордо птах цей походжає 
,
Дуже пишний хвостик має,
Шпори, гребінець чарівний.
Що за птах цей, дітки?..

(Півень).

                      Загадки про тварин: півень

Стоїть в стайні,
Вівса просить
І на собі
Хлопців носить. (Кінь)

Загадки про тварин: кінь

  • У словах відгадках підкресліть букви, які позначають голосні звуки та приголосні пом’якшені.
  • Складіть речення з цими словами.
  • За допомогою лего побудуйте звукові схеми цих слів.
  1. Зупинка 2 «Поети»

Послухайте вірш, додайте закінчення рядкам щоб отримати риму.

Дві киці-сестриці,
Зелені…( очиці,)
Дві киці-сестриці
Схотіли …(водиці.)

Корито стареньке
Стоїть біля хати,
На ньому любенько
Сидять…( голуб'ята.)

Дві киці-сестриці
Про воду й забули,
Дві киці-сестриці
Поживу зачули.

У них оченята
Горять, мов …(жаринки)
— Смачні голуб'ята,
Аж котиться слинка! —

Плигнули... Та птицям
Вдалося злетіти,
А киці-сестриці
Упали в …(корито.)

В холодній водиці
Нявчать кошенята...
Що, киці-сестриці,
Смачні…( голуб'ята?!)

  • Зробіть звукову схему слова киця.
  1. Зупинка 3 « Читайлики»

Робота за букварем ( с. 28)

  • Яка різниця між свійськими та дикими тваринами? ( свійські живуть поряд з людьми, а дикі у природі, самостійно добувають собі їжу)
  1. Зупинка 4 « Розумнички»

Ма-мю

Ре-ря

Зю-зу

Мьо-мо

Ка-кю

Ба-бя

  • Доберіть склади за подібністю: до складу з твердим приголосним потрібно дібрати склад із м’яким приголосним.
  • Зробіть звуковий аналіз слів за малюнками.

Фізкультхвилинка

III. Заключна частина

  1. Словниково-логічна зупинка « Знайди зайве»
  • Яке слово зайве? Чому?

Молоко

Півник

Корова

Кіт

Собака

Трава

Вівця

Кізонька

Яблуко

Груша

Слива

Помідор

 

  1. Рефлексія

Ось і завершився наш квест, перемогла дружба.

Якщо вам було цікаво, весело та все зрозуміло розфарбуйте кошеня, якщо на уроці щось не вдалося, розфарбуйте пташеня, якщо було нецікаво, то розфарбуйте лише квіточку.

  • Дякую за роботу!

 

 

docx
Додано
15 січня 2021
Переглядів
859
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку