Урок проведений у цікавій формі, що сприяє активізації пізнавальноїї діяльності молодших школярі, виховує любов до своєї землі, почуття відповідальності, колективізму.
Чернівецька спеціалізована школа І ступеня №23
Урок КВК
з позакласного читання
«Народні казки про звірів»
1 клас
Вчитель: Сопрович Т. І.
Тема уроку: Народні казки про звірів
Мета: Розширити, узагальнити і закріпити знання учнів з теми «Народні казки». Викликати інтерес до читання за допомогою гри в КВК. Виховувати любов до своєї землі, людини, праці, естетичні і моральні почуття, а також почуття відповідальності, колективізму. Вчити відрізняти хороше від поганого, поважати добро і правду.
Обладнання: лялька «Чудовисько», емблеми команд, виставка книг (казки), вироби з пластиліну, глиняний виріб (глечик), український раціональний костюм, альбоми «Розвивайте розум дітей», індивідуальні книжки з розвитку читання, костюми казкових героїв.
Хід уроку:
У класі парти поставлені у 2 ряди, один проти одного. Команди розташовані одна напроти другої. Капітани попереду. В усіх учнів емблеми. На дошці девіз:
Якби не казка, хто б і знав,
Що стільки є чудес на світі.
І хто б завісу відкривав
У світ, - в якому грають діти?
Слово класовода: Дорогі друзі! Сьогодні ви, разом з нашими гостями побуваєте на підсумковому уроці «У світі казки чарівної». Закінчивши цей розділ, ви вже знаєте, що бувають різні казки. Які? (Про звірів, чарівні і побутові). І всі вони нас вчать відрізняти хороше від поганого, поважати добро, правду і боротися зі злом та кривдою.
Я знаю, що ви любите казки, захоплюєтеся їхнім щасливим кінцем і благородними вчинками казкових героїв.
Але зле, бридке, велетенське Чудовисько викрало щастя із країни казок. І тепер всі казки будуть закінчуватися погано, в них не буде щасливого кінця?..
Я не знаю, хто допоможе повернути щастя в казки.
Ми і Ми
Хто це ми?
Ми сильніші за усіх.
Маємо сили цілий міх
Не боїмося ми нікого
Навіть Чудовиська Страшного.
Ми в команді всі кмітливі,
Всі старанні, не ліниві,
Прийдемо в чарівний ліс,
Зловим Чудовиська за хвіст.
В нас в Казкограді визначилися дві команди: Це команда «Колобок» і команда «Буслик».
А також є журі, яке буде оцінювати відповіді команд і визначить переможця.
Перш ніж приступити до конкретної справи, пропоную командам привітати присутніх.
І конкурс «Привітання команд»
Команда «Колобок»
Ширше двері відчиняйте розуму й кмітливості,
«Колобок» наш зустрічайте, йдемо з сміливістю.
Це «Колобок» - команда наша смілива й завзята.
Саме нами «Колобками» читанка багата.
Тож будьмо знайомі дорогенькі друзі
Всі наші «Колобочки» в тісному союзі.
А зараз починаємо, настав жаданий час
Ну, а журі сьогодні хай чесно судить нас.
Команда «Буслик»
Хтось у класі облизався, бо згадав про бублики
Та він просто обізнався ми – команда «Буслики».
Безліч в читанці казок є цікавих
І «Буслик» прочитає їх як не буде ґава.
Хочем, щоб суперники друзями були для нас – Раз!
Болільників сім’я, щоб веселою була – Два!
Справедливості для журі! Це вже – Три!
Капітани прикладають хай сили і знання свої покажуть – це Чотири!
А гостям ми не дозволимо нудьгувать! Це вже – П’ять!
Зразу ж залізні брами зариплять
І вчитель скаже ввічливо: «Заходьте в Казкоград».
ІІ Конкурс «Розминка»
З яких українських казок тут присутні герої?
З яких українських казок тут присутні герої?
Котику-братику
Несе мене лиска
По каменю-мосту
На своєму хвосту
Порятуй мене!
(«Котик і Півник»)
Гуси-гуси лебедята,
Візьміть мене на крилята
Понесіть мене до батенька
А в батенька –їсти, пити
Хорошенько походити.
(«Івасик-Телесик»)
ІІІ Конкурс «Домашнє завдання»
«Я коза-дереза за три копи куплена, півбока луплена
Тупу-тупу ногами, сколю тебе рогами, ніжками затопчу,
Хвостиком замету, тут тобі й смерть!»
(пихата, нероба).
IV «Музичний конкурс»
Ох і хто вже там стомився і наліво нахилився, треба, діти, всім нам встати фізкультпаузу розпочати.
Ми вивчили народні ігри і зараз покажнмл, як в них треба грати.
Команда «Колобок» покаже гру «Ой ходить Іванко».
Команда «Буслик» - покаже гру «Журавель».
V Конкурс «Вчимося римувати»
Журавель-щавель. (На болоті журавель, цілий день збирав щавель)
Зима-принесла .(Ой, весела в нас зима, подарунки принесла).
Глечик –песик. (На лавці стоїть глечик, побачив його песик.)
Зазирає-чекає. (У глечик заглядає , молочка чекає).
VІ Конкурс «Хто краще»
Відгадайте загадки-добавлянки і подумайте над питанням:
До якої казки підходять відгадки?
«Я руда низького росту, хитра я і довгохвоста. Вовку-брату, я сестриця, а зовуть мене…» (Лисиця)
«Гостроносий і малий, сірий, тихий і незлий. Весь із тонких голочок. Як він зветься?» (Їжачок)
VІІ Конкурс юних дикторів
Читання казки «Лисиця і Їжак».
VІІІ Конкурс «Впорядкуй ілюстрації до казки»
Переходимо до наступної казки. Герої цієї казки зашифровані. Вам потрібно відновити деформовані слова і виключити зайве слово.
(На дошці: кажаб-жабка, шками-мишка, кзайчи-зайчик, сичкали-лисичка, вичкакару-рукавичка)
Чому слово рукавичка зайве?
Перед вами 4 малюнки. Хоча ці малюнки пронумеровані, але розміщені не послідовно.
Завдання – правильно розмістити зображені епізоди і довести словами з тексту.
ІХ Конкурс «Розшифруй казку»
Перед вами уривок з казки «Хліб і золото». Треба його розшифрувати і зачитати правильну відповідь.
Х Конкурс капітанів
Завдання. Перевірка розуміння незнайомого тексту.
а) до бабусі б) до тата в)до мами
2. Куди впала тваринка?
а) в ванну б) в корито в) в діжку
3. Кого кинули в діжку?
а) ведмедя б) собаку в) кота
4. Догадлива дитина – хто це?
а) дівчинка б) хлопчик
ХІ Конкурс «Озвуч малюнок»
ХІІ Бліц-турнір «Хто швидше?»
Хто не хотів поцілуватися з лисичкою?
Хто заздрив псові маючи безтурботне життя?
Хто був гостинним на словах, а не вмів бути справжнім приятелем?
Хто не взяв золота, але поділився хлібом з іншим?
Хто промовляє такі слова: «Ой ви діти-козеняточка»?
Як називається жабка в казці «Рукавичка»?
Хто загубив у лісі рукавичку?
Хто не зміг допомогти щуці і ракові?
Хто купається у воді?
Хто шарпнув назад, хвостом замелькав?
Кому краще голодувати і жити на волі?
З ким не хотів цілуватися їжачок?
Хто третій побачив у лісі рукавичку?
Гарно ви відповідали. А Чудовисько тим часом від ваших відповідей ось-ось зірветься і випустить щастя.
Підсумок уроку
Ось і полетіло щастя. Воно вже в наших душах. Це щастя – жити на своїй землі, на Україні, це щастя – кожного дня бачити лагідні і ласкаві очі матусі і відчувати турботливі руки батька, це щастя – вчитися.
А тепер я надаю слово журі:
Скінчився час випробувань, нам до душі ваш рівень знаньь.
Та ще багато треба знати й казки не забувати.
Ми врахували всі ваші старання.
Ви гідно пройшли всі випробування.
Не треба, друзі, вже переживати, настав вже час усіх вас привітати.
Вас всіх ми щиро вітаєм і цю казку на згадку вручаєм.