2 клас
Тема: Ламана. Ланки ламаної. Довжина ламаної.
Мета: уточнити поняття «ламана». Ввести поняття «довжина ламаної». Вчити креслити, знаходити довжину ламаної; розв’язувати задачі. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення. Виховувати наполегливість у роботі, чіткість, вміння працювати у парі.
Хід уроку
Сядьте, діти, всі рівненько.
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок візьмемо
Й працювати розпочнемо.
А |
Б |
В |
Г |
Г |
Д |
Е |
Є |
Ж |
З |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
И |
І |
Ї |
Й |
К |
Л |
М |
Н |
О |
П |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
Р |
С |
Т |
У |
Ф |
Х |
Ц |
Ч |
Ш |
Щ |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
Ь |
Ю |
Я |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
32 |
33 |
|
|
|
|
|
|
|
Гра «Шифрувальник»
Дізнаєтесь Головні слова.
4, 7, 19, 17, 7, 23, 21, 12, 33 – геометрія
Що вивчає наука геометрія? Пригадайте.
16, 12, 18, 12, 13 – лінії
25, 12, 4, 24, 21, 11 – фігури.
Так. Геометрія вивчає геометричні фігури та їх властивості.
Пригадайте, які бувають лінії?
(Прямі, криві, ламані, замкнені, незамкнені).
Нам потрібно розв’язати вирази, щоб дізнатись тему уроку
26-10= Л 1+0= А
11+6= М 9+1-10= А
38-20 = Н 100-98-1= А
ЛАМАНА.
Сьогодні ми будемо вивчати ламану, її ланки та довжину.
З чого складається ламана? З відрізків.
Відрізок має початок і кінець.
Ламана складається з відрізків.
Кінець одного відрізка є початком наступного.
Відрізки ламаної – це ланки.
Кінці ланок ламаної – це вершини ламаної.
Завдання 1, 2 , 3- усно.
Завдання 4 . Практичне. Виміряти на скільки довша кожна наступна ланка. Визначити скільки ланок має ламана. Так, їх 4. І кожна із них більша на 1 см.
ЩОБ ЗНАЙТИ ДОВЖИНУ ЛАМАНОЇ, ТРЕБА ОБЧИСЛИТИ СУМУ ДОВЖИН УСІХ ЇЇ ЛАНОК.
Завдання 5. накреслити в зошиті таку ж ламану. Побути у ролі «ксерокса». А щоб дізнатись довжину ламаної треба обчислити суму довжин усіх її ланок.
Фізкультхвилинка для очей.
Взяли лінійку у руку, знайшли нуль -витягнули руку вперед, дивлячись на 0, потім піднесли на відстань 10 см від очей, продовжуємо дивитись на 0. Тоді відводимо руку вправо, а потім вліво.
Знайти у класі предмети у вигляді ламаної. Виміряти їх довжину (сторони у зошиті або підручнику – замкнена ламана, поличка на шафі, фоторамка);
Робота у парі. Побудувати із олівців незамкнену ламану, виміряти довжину і записати в зошит.
Беремо 2 скакалки, з’єднаних між собою або довгий шпагат, утворюємо різні види ламаних. Вчитель називає – діти виконують. (Ламана 3 ланки, замкнена ламана, криву лінію, відрізок, ламана на 5 ланок).
На уроці мені було цікаво…
Сьогодні я навчився…
Мій настрій після цього уроку…