План-конспект відкритого уроку
з англійської мови у 5 класі
"Let's go to Weather Land"
Цілі уроку:
Освітня мета:
Розвиваюча:
Виховна:
Обладнання уроку: звуки погодних явищ , картки із завданнями, смайліки, проекторна доска.
Тип уроку: Засвоєння нових знань
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Привітання
Warming Up
Play the Game
“The seat on my left is free” - гра підходить для того, щоб розділити на групи чи команди клас.
-I’d like Lena to sit next to me. (Lena moves to the vacant seat). The student who now has the vacant seat says, “The seat on my right is free”.
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
T: Let’s start our lesson with a short but a very useful poem for our tongues. (the poem is written on the blackboard)
Whether the weather is fine,
Or whether the weather is not,
Whether the weather is cold,
Or whether the weather is hot,
Well weather the weather
Whatever the weather,
Whether we like it or not.
a) read after the teacher
b) add the missing words (учитель витирає окремі слова, учні намагаються запам’ятати і відтворити вірш)
T: Well, who guessed the topic of our lesson today? Well done! You are right. Today we are going to speak about the weather.
Ділимося на команди
Учитель готує мішечок зі значками (див. додаток) і учні по черзі витягують свій значок та сідають за стіл відповідного значка чи назви, що прикріплена на столі:
ІІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
а) Вступна навчальна бесіда за новою темою.
Учитель готує звуки природи. Завдання команд, вибрати ті звуки, що відповідають їм. Для вибору, команди повинні підняти свій значок, що витягували з мішечку:
T: Listen to the sounds, please. What images come to your mind ? What is the weather like? Choose your sounds.
Обговорення звуків, що прослухали.
T: What kind of weather can you hear?
Команди отримують ватман та олівці або фломастери. Завдання учнів скласти карту опис явищ природи, що підходять лише для їх пори року (виконуємо під музичний супровід).
Обговорення. Учні називають погодні умови, що притаманні їх порі року. На дошці можна записати фразу для опису - It is …. in…
T: Оскільки, у нас урок-подорож, стартуємо до першої пори року. Але що це за пора року, дізнаємося, відповівши на питання: What season is it now?
Ps.: It is winter now.
T.: Well done. What has winter prepare for us& Let's go and find the answer.
Звертаємось до столика команди "Winter". На столику стоїть коробочок з завданнями, який має назву "Snowball Fight". Спершу, учні команди відкривають коробок, в якому лежать згорнуті папірці, що нагадують сніжки. В сніжках є запитання для команд (див. додаток).
Play the Game
"Snowball Fight"
Учні грають у сніжну битву у продовж 30 секунд, під музичний супровід. Кидаються сніжками, а коли закінчується час, швидко зібрати сніжки. Мета - зібрати більше сніжок, адже чим їх більше, тим більше шансів отримати більше балів.
Учні по черзі відкривають по сніжку та зачитують питання. Відповідають та отримують 1 бал, якщо правильна відповідь, 0 - якщо невірна.
Winter Questions:
- What is the most favorite holiday in winter?
- Say the date - January, 2d
- Say the date - January, 25th
- Say the date - December, 7th
- Say the date - December, 13th
- Say the date - February, 9th
- Say the date - February, 3d
- What are three months of winter?
- What is the weather in winter? (2)
- Is it rainy in winter?
- Is it sunny in winter?
- Is it hot in winter?
- How many month are there in winter?
Рахуємо кількість балів та продовжуємо подорож далі. Наступна зупинка - "Spring".
У команди "Spring" підготовлено кросворд для кожної команди, відгадавши який потрібно скласти слово з крапельок. (крапельками позначено потрібні літери, див додаток).
1. What is the second month of spring? (1 point)
2. What does Easter bunny gather? (1 point)
3. What is the spring flower? (1 point)
4. What do you take if the weather is rainy? (1 point)
5. In spring it is often ….(1 point)
6. In spring my parents work in the ….(1 point)
7. In spring …. come from the South. (1 point)
8. What is the last month of spring (1 point)
Рахуємо кількість балів та продовжуємо подорож далі. Наступна зупинка - "Summer".
Команда "Summer" має гру "I like summer". Завдання кожної команди придумати та записати причини, чому вони полюбляють літо. Завдання на час - 1 хвилина, супроводжується музикою.
Хто більше назве причин, той і переміг. 1 причина = 1 бал.
Рахуємо кількість балів та продовжуємо подорож далі. Наступна зупинка - "Autumn". Підготовлено craft (підготувати потрібні предмети чи речі для виготовлення пугала).
Можна виготовити з кульок. Для цього підготувати кульку надуту для кожної команди т нитки для того щоб зробити волосся. Учні за певний час повинні намалювати обличчя та прикріпити волосся пугалу, також подумати, на що прикріпити (олівець, паличка чи швабра тощо).
IV. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Підбиття балів, визначення переможців.
2. Обговорення важень від уроку.
3. оголошення домашнього завдання.