Інтегрований урок –подорож 1 клас
Тема: Лічба в межах 20. Розв’язування задач на віднімання.
Мета: узагальнити знання учнів про додавання і віднімання в межах 20; поглибити знання й уміння учнів розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; удосконалювати обчислювальні навички. Розширювати уявлення учнів про тварин рідного краю; розвивати мовлення, мислення, увагу . Виховувати спостережливість, кмітливість, бережне ставлення до тварин .
Обладнання: малюнки звірів , геометричні фігури, картки з завданням
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
1. Привітання
Добрий день! В добрий час!
Рада, діти, бачить вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався –
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
2.Психологічне налаштування.
Налаштуємося на роботу.
Математика – наука
Точна і серйозна.
І прожить без неї нам
Навіть дня не можна.
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Асоціативний кущ
- З чим в нас асоціюється слово ліс?( багато дерев, квіти, гриби, спів птахів, тварини).
2. Повідомленя теми і мети уроку
- Сьогоднішній урок дуже незвичайний. Ми вирушаємо з вами у казкову подорож , у якій допомагатимемо звірятам, розв’язуючи рівності та задачі.
3. Гра «Так чи ні»
4. Усний рахунок
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
1.Каліграфічна хвилинка
-А зараз запишемо в зошит числа другого десятка і визначимо кількість десятків і одиниць у кожному з них.
2. Гра « Мікрофон»
3. Робота над задачею
А ось назустріч іде руденька Лисичка, вона пропонує попрацювати над задачею.
Складання та розв’язування задачі за малюнком .
4.
А Вовчик-братик не може впоратись із цим завданням. Допоможемо йому?
ПІДГОТУЙ ДИСТАНЦІЮ, ЯКУ ТРЕБА ПРОБІГТИ СПОРТСМЕНУ
5+1= |
15-10= |
6+2= |
4+3= |
1+3= |
2+1= |
4+4= |
2+2= |
1+2= |
4+1= |
16-10= |
2+5= |
Молодці! Ви гарно впоралися із завданнями від звіряток. Та є ще одне звірятко. Ця тваринка надіслала нам своє фото і просить зробити його портрет. Давайте подивимось.
7 . Робота з геометричним матеріалом. Виготовлення аплікації.
Робота в парах (виготовлення аплікації)
ІV. Підсумок уроку.
Ну ось, скінчилась наша гра.
Сподобалось вам, дітвора?
Як ще раз схочете пограти,
Я рада буду вас вітати!