Урок "Лічба в межах 5"

Про матеріал
: Перевірити навички порядкового рахунку в межах 5. Закріпити знання про розмір предметів, уміння користуватися методом накладання та прикладання, визначати довжину предмета;оперувати поняттями: «коротка», «довша», «найдовша». Вправляти дітей у співвідношенні за шириною словами: «вузький», «ширший»,«найширший»; розміром : «маленький», « більший», «найбільший». Уточнити знання дітей про частини доби (ніч, ранок, день, вечір). Удосконалювати вміння називати площинні та об’ємні геометричні фігури шляхом виділення їх навколишньому середовищі. Розвивати пам'ять, увагу, вміння орієнтуватися на площині , спритність. Виховувати бажання поглиблювати знання, стійкий інтерес до математики
Перегляд файлу

Тема: Лічба

Програмовий зміст: Перевірити навички порядкового рахунку в межах 5.
Закріпити знання про розмір предметів, уміння користуватися методом накладання та прикладання, визначати довжину предмета;оперувати поняттями: «коротка», «довша», «найдовша».
Вправляти дітей у співвідношенні за шириною словами: «вузький», «ширший»,«найширший»; розміром : «маленький», « більший», «найбільший».
Уточнити знання дітей про частини доби (ніч, ранок, день, вечір).
Удосконалювати вміння називати площинні та об’ємні геометричні фігури шляхом виділення їх навколишньому середовищі.
Розвивати пам'ять, увагу, вміння орієнтуватися на площині , спритність.
Виховувати бажання поглиблювати знання, стійкий інтерес до математики.

Обладнання: математичні лінійки; набір цифр; роздатковий матеріал:по 5 зайчиків та по 5 лисички на кожну дитину; квітка-семицвітка; іграшки-звірі;    д/ гра «Цифри від 1 до 5»; д/ гра «Порівняй стежки за шириною» - три стежки різної ширини; д/ гра «Порівняємо листочки за розміром» - листочки різної величини, три мішечка; д/ гра «З якої фігури у мишки нірка»; д/ гра «Частини доби», відповідно частини доби з загадками; д/ гра «Порівняємо лінії за довжиною» - три лінії різної довжини, олівці; д/ гра «Математичний потяг»;    д/ гра «Що де розміщено» - квітки, грибок, метелик, сонце, цукерки.

Хід заняття:
У лісочку на горбочку,
Під ялинкою й дубочком,
Виросла чарівна квітка,
Гарна квітка-семицвітка.

Я в лісочку тім була
І цю квіточку знайшла,
Щоб вона там не замерзла,
Вам її я принесла.

Раптом біля садочка у воріт
Дощ почався з неба лить.
Наша квітка сіра стала,
З неї кольори пропали.

Та знаю є країна на світі чудова,
Незвичайна, різнокольорова.
Пропоную, діти, вирушить у путь,
Чарівність квітці повернуть.

Щоб в країну ту потрапить,
Треба настрій гарний мати.
Хай нам знання допомагають,
Три доріжки порівняють.

Д/ гра «Порівняй стежки за шириною»
- Перед вами, діти, лежать стежки, які приведуть нас до чарівної країни. Вузька – червоного кольору, ширша - жовтого і найширша-зеленого.
- Як перевірити, яка з цих стежок - широка, а яка – вузька? (Треба накласти стежки одна на одну).- Яка зелена стежка? Яка червона? Яка жовта?

Країна чарівна, незвичайна,
Подорож в ній-цікава гра.
Подарунки, усмішки, забава,
Де проявите знання.

Найніжніший колір білий,
Білі у лелеки крила,
І лілея, і ромашка,
Молоко й молочна кашка.
Тож, за столи тихенько сідайте,
Білу фарбу відшукайте.

Перше завдання чекає на вас,
Тому поспішайте, не гаємо час.
Д/ гра «Цифри від 1 до 5» Викладіть цифровий ряд до 5, будь ласка.

Щоб по країні подорожувати,
Викладіть лисичок 5.
Діти в нас швидкі і вмілі,
Викладіть 4 зайчика сірих.

- Чого більше, лисичок чи зайчиків? - На скільки?
- Що треба зробити, щоб їх стало порівну?(Додати  або убрати )                                     - Що можна сказати?(Їх порівну)

Правильно все викладали,
Білу фарбу відшукали.
Далі в подорож підемо,
Наступну фарбу знайдемо.

Осінь в країні чарівній панує
Золотом все навкруги в ній фарбує.
Жовте сонечко нас зігріває,
І в листочках завдання ховає.
Щоб жовтий колір отримати вмить,
Листочки за розміром всі розберіть.

Д/ гра «Порівняємо листочки за розміром»
(У три конверти різних кольорів розкладають листочки: липовий –маленький, дубовий – більший, кленовий –найбільший)


Фарба оранжева любить грати,
У таночку танцювати.
І ви, дітки, не баріться,
У таночок становіться.

Фізкультхвилинка


Фарба оранжева звеселилась,
На пелюсточці з’явилась.

Дітки, потрібна нам фарба червона.
Щоб у всіх були щічки червоні
І щоб полунички у лісі палали,
Та всіх навколо звеселяли.

Готувався подарунок
Із хатинкою малюнок.
Сіра мишка малювала
Та фігури не назвала.
Нірка в мишки щось незвична,
А, мабуть, геометрична.

Д/ гра «З якої фігури у мишки нірка»
-Діти, а які це фігури?
-Площинні.
-Які фігури ви ще знаєте?
-Об’ємні –куб, куля, циліндр.
Дидактична вправа «На що схоже…»
-На що схоже коло, квадрат, прямокутник, куля, трикутник, куб, циліндр?

Фарбу блакитну ми знайдемо
Загадки їжачка відгадайте, малята.
Д/ гра «Частини доби»

1.Коли це, діточки, буває,
Що сон чарівний наступає.
Із неба місяць ясний світить,
Коли це так буває, діти?          ніч

2.Діти прокидаються,
Швидко одягаються,
Роблять дружно всі зарядку,
Бо привикли до порядку     ранок

 

3.Дуже весело ми граємось,
Фізкультурою займаємось.
Ще й співаємо пісень,
Це коли буває?              день

4.Сонечко лягає спати,
З дитсадочка йдуть малята.
Їх вдома іграшки чекають,
Коли це, діти, так буває        вечір

У країні різнобарвній
Олівці живуть в пеналі.
Кольорові фахівці
Лінії малюють всі.
За довжиною їх порівняйте,
Фіолетовий колір пелюстці повертайте.

Д/ гра «Порівняємо лінії за довжиною»
Червона лінія -коротка ;
Синя лінія – довша;
Зелена лінія –найдовша.

-Як перевірити, яка з цих ліній - коротка, а яка –довга? (Треба прикласти лінії одна до одної).- Яка зелена лінія? Яка червона? Яка синя?

Зелений колір мають трави
І ліс, і листя зеленом цвіте.
Залишилась на квіточці пелюстка остання,
Яскраво-зелена, як в ній стебельце.

Серед зелені густої
Їде потяг кольоровий.
Звірята на місцях сидять,
Просять їх порахувати.
З’ясуйте: правильно чи ні?-
Зелений колір поверніть.

Д/ гра «Математичний потяг»
- Скільки звірят у потязі?(П’ятеро) - Хто сів у потяг першим? Другим? Третім? Четвертим? П’ятим ?
- Хто сидить перед слоником? Хто сидить за жирафом? Хто сидить між тигром та зеброю?

Сонечко з метеликом у небі розмістіть,
Навкруги все звеселіть.
Квіточки з грибочком внизу саджайте,
Гарну картину прикрашайте.

 

Д/ гра «Що де розміщено»

Підсумок заняття:
Всі пелюсточки на квітці
Різнокольорові.
Виконали завдання всі
Оживили знову.

Дякує чарівна квітка
Нашим дітям за знання.
І тому приготувала
Цей сюрприз всім нам вона.

 

docx
Додано
24 березня 2022
Переглядів
484
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку