Урок алгебри в 7 класі
Тема: Лінійна функція, її графік та властивості.
Мета:
Тип уроку: засвоєння вмінь та навичок.
Обладнання: набір креслярського приладдя; електронний підручник.
Хід уроку
В-1 |
В-2 |
1) Функція називається.. 2) Лінійну функцію задано формулою назвіть коефіцієнти k та b. 3) Графік лінійної функції перетинає вісь Ox під тупим кутом, а вісь Oy в точці (0; -6). Що ви можете сказати про коефіцієнти k та b? 4) Побудуйте графік функції |
1) Функція називається.. 2) Лінійну функцію задано формулою назвіть коефіцієнти k та b. 3) Графік лінійної функції перетинає вісь Ox під гострим кутом, а вісь Oy в точці (0; 5). Що ви можете сказати про коефіцієнти k та b? 4) Побудуйте графік функції |
(Після проведення математичного диктанту проводиться взаємоперевірка – робота в парах).
3. Виконаємо побудову графіків функцій.
В-1 |
В-2 |
|
|
(Після виконання завдання зробити висновки).
Залежність між розташуванням прямої у = kx + b та значеннями k і b |
||
1) k = 0 у = b |
2) b= 0 y = kx |
3) y = kx + b (k ≠ 0; b ≠ 0) |
|
|
|
2. Виконання письмових вправ. Робота з електронним підручником.
№868
Побудуйте в одній системі координат графіки функцій і та знайдіть координати точок їхнього перетину.
№874
Не виконуючи побудови, знайдіть координати точок перетину графіків функцій .
№870
Не виконуючи побудови, знайдіть координати точок перетину з осями координат графіка функції .
№872
Не виконуючи побудови графіка функції , знайдіть точку цього графіка, у якої:
1) абсциса дорівнює ординаті;
2) ордината на 6 більша за абсцису.
№879
Знайдіть значення b, при якому графік функції проходить через точку А(-27;4).
№881
Графік функції перетинає осі координат у точках C(0;4) і D(-8;0). Знайдіть значення k і b.
Охарактеризуйте коефіцієнти k та b у рівнянні лінійної функції, якщо графік цієї функції, зображений схематично, має вигляд:
§ 23, №869, №871, №875, №880, №887.