Урок " Лінійна функція і пряма пропорційність"

Про матеріал
Урок ситематизації і узагальнення знань учнів з теми " Лінійна функція і пряма пропорційність" , у ході уроку учні застосовують знання з теми , саме. встановлюють відповідність між функціями і точками , що їй належать , будують графіки , роглядають особливі випадки лінійних функцій
Перегляд файлу

  7 клас  , урок алгебри .вчитель   ЗЗСО №6 м. Мирнограда  Донецької області          

                                     Газіна  Валентина

Тема: Лінійна функція , пряма пропорційність , їх графіки та властивості.  

Мета:

 удосконалити знання властивостей лінійної функції та вміння будувати та      читати графіки   лінійної функції і прямої пропорційності ;

 розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення;

         активізувати пізнавальну діяльність учнів; виховувати інтерес до вивчення математики

. •  виховувати культуру мовлення, графічну культуру, увагу , охайність

 

 Тип уроку: систематизація знань, вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: підручник,  SMART-дошка ,тестові завдання , картки,  креслярське приладдя,  ноутбук.

                                            Хід уроку.

І. Організаційний момент

Взаємоперевірка готовності учнів до уроку.

 II. Актуалізація опорних знань

 Гра «Відкритий мікрофон» ( продовжити речення)

  • Відповідність між змінними у та х, за якої кожному значенню змінної х відповідає єдине значення змінної у  це... (Функція).
  • Змінну х називають ... ( незалежна змінна,аргумент).
  • Змінну у називають... (незалежна змінна ,функція, значення функції).
  • Усі значення, яких набуває аргумент, утворюють... (Область визна­чення функції).
  • Усі значення, яких набуває функція при аргументах, взятих з облас­ті визначення функції, утворюють... (Область значень функції).
  • Множина усіх точок координатної площини, абсциси яких дорів­нюють значенню аргументу, а ординати — відповідним значенням функ­ції, називається... (Графіком функції).
  •  Функцію, яку можна задати формулою виду у=kx+b, де k і b деякі числа, називають …(лінійною)
  •  Графіком лінійної функції є … (пряма)
  •  Якщо  k>0,  то функція …(зростає)
  •  Функція спадає, якщо k …(k<0)

 

III.  Робота в групах

 

1 Побудувати графіки функцій

 

 А)           Б)               В)

 

2.Перевірити через яку з точок проходить ваш графік функції 

 А( -25;-27)      В( -20;-28)     С (-5;12)     Д(  0,7  ;-1.4)

 

3.Якщо значення аргументу дорівнює  -8, знайдіть значення функції

 

4.При, якому значенні аргументу  значення функції дорівнює  -10

 5. Яка з данних функцій буде зростаючою?

ІV.  Виконання тестовіх завдань  з освітньої платформи «На урок» з теми

Лінійна функція і пряма пропорційність . Автор вчитель Газіна В. Виконує п ять учнів

     V.  Робота над графіками  функцій  з сайту  Learninapps за посиланням

https://learningapps.org/0280135

 

     V I. Робота з підручником

Розібрати  приклад 4 на сторінці163. Правило побудови графіка функції  У = 2;  і приклад  5 за графіком функції здати функцію формулою

Виконати  аналогічні вправи  №883, 8 81

 

 

 V I І. Підсумок уроку.

Бліц-опитування

1 Яку функцію називають лінійною? Наведіть приклади.

2 Чи завжди графіком лінійної функції є пряма?

3 Скільки  точок достатньо задати  для побудови прямої?

4 Які «особливі випадки» лінійної функції розглянули на уроці?

Оцінювання учнів

VІІ Домашнє завдання.

Повторити §3, п 23;  виконати  Тестове завдання  « Перевірити себе» стр.170

 

  Додаток 1  Тести з освітнього проекту « На урок»

Запитання 1

Вибрати функцію, яка буде прямою пропорційністю

 1) у = 5х;            2 ) у= 5/х;               3) у =х5 ;               4) у= 5х-5

 

Запитання 2

2 Вибрати лінійні функції

  1) у= 3х2- 5х           2) у= - 7 +2х             3 ) у= -2/х +7                  4) у= х/4 +2

 

Запитання 3

Функція задана формулою у= -2х +5 , знайти значення функції , якщо аргумент приймає значення 4

варіанти відповідей

 

1   )      3               2  )  -3            3)    7             4)   13

Запитання 4

Функцію задано формулою у= 0,3х - 2 .При яком значенні аргументу значення функції дорівнює 4

варіанти відповідей

 

  1.  2            2)    5             3)     20             4)      -20

Запитання 5

Через яку з точок проходить графік функції у = 1.8х -3

варіанти відповідей

 

А(-2;-6,6)                         В(-1;-1,2)           С(0;-3)              Д(5;7)

Запитання 6

Задайте формулою пряму пропорційність , що проходить через точку А(2;-5)

варіанти відповідей

 

  1.  у = 5х                   2) у= -2.5х                  3) у= 2.5х            4) у = х+5

Запитання 7

Графіком якої з данних функцій є пряма , що проходить через початок координат

варіанти відповідей

 

1)у = 20-х                           2)у = 20х          3)у = 20+ х           4)у = 20/х

Запитання 8

В якій точці графік у = 2- х перетинає вісь ординат

варіанти відповідей

 

 А (4; -2)                      В (0;- 2)                           С (2; 0)                   Д (0; 2)

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Іванова Наталія Володимирівна
    Сподобалася розробка уроку з алгебри для 7 класу " Лінійна функція, пряма пропорційність , їх графіки та властивості" Газіної В.В. Дякую!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С.)
До уроку
Лінійна функція, її графік і властивості
Додано
24 березня 2020
Переглядів
2129
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку