Урок "Лисичка і Журавель"

Про матеріал
Конспект уроку містить матеріали з теми "Літературні казки". Учні вчаться читати казку в особах, аналізувати казкові сюжети, розкривати мотиви вчинків дійових осіб.
Перегляд файлу

                        Тема «Лисичка і Журавель»                              Слайд 1

                                                                 Казка вчить, як на світі жить.

                                                                Народна мудрість         Слайд 2

Мета. Пізнавати чарівний світ казок. Ознайомити дітей з казкою І.Я.Франка «Лисичка і Журавель»; навчати виразному інтонуванню казки; правильно читати в особах; аналізувати казкові сюжети; розкривати мотиви вчинків дійових осіб, риси їх характерів; збагачувати словниковий запас.

                                            Хід уроку

Звучить пісня «Захопливі казки»                                          Долаток 1

І. Організаційний момент.

-Ось і дзвоник продзвенів

Для маленьких школярів,

Він покликав на урок

У чарівний світ казок.

 

ІІ. Робота над темою уроку.

Розповідь про письменника.

-Іван Франко – великий український письменник. Він               Слайд 3

 написав багато творів для дорослих і дітей. Для молодших школярів створив збірку казок «Коли ще звірі говорили»

 

ІІІ.  Робота над текстом казки.

Словникова робота.

-Доберіть близькі за значенням слова.

Заприятелювали –

Призволяйся =

Підготовка до читання.

  • Слова Лисички потрібно читати улесливо, хитрувато.
  • Слова Журавля потрібно читати гордо, повчально, ввічливо.

Читання казки вголос за викликом.

Робота над змістом тексту.

  • Назвіть головних персонажів казки.
  • Якими словами запрошувала Лисичка Журавля?              Слайд 4     

 до себе в гості?

  • Яку посудину вибрала Лисичка для частування гостя?     Слайд5     

Як ви думаєте, чому?

  • Уявіть себе на місці Журавля.
  •  Дайте відповідь на запитання:як він почувався в гостях у Лисички? (Образливо, незатишно).
  • А чи виявив він це зовні?
  • А як відреагувала Лисичка на Журавлеве частування?     Слайд 6

Прочитайте.

  • Чому саме таку гостину вирішив організувати                  Слайд 7

Журавель?

  • Чому вона не змогла приховати свого обурення?              Слайд 8
  • Як це її характеризує?
  • Чи була дружба дійових осіб справжньою, а гостинність щедрою?
  • Що означає вислів «Я для тебе, як для себе»?

Розвиток мислення

  • Чи були слова-запрошення Лисички до Журавля насправді щирими?
  • На яку рису характеру Лисички вказують ці слова?
  • Що необхідно було б зробити Лисичці, щоб стати гостинною?
  • Від чого застерігає прислів`я «Як приймеш, так віддячать»?

         Розвиток уяви.

  • Чи змінилися б події, якби Журавель першим запросив до себе Лисичку?
  • Якби Журавель повівся по іншому, яким би був кінець казки?

Фізкультхвилинка (Діти імітують рухи за вчителем)

У поле, у поле крокуємо ми!

Бо там із журавликом зустрінемось ми.

Далі до лісу підемо тихо,

Щоб не зробити нікому лиха.

         Там ми зустрінемо куму-лисичку

Побачимо її гостинну звичку.

Робота в парі

  • Доберіть слова, що римуються.
  1. Їв лелека кашку з глека

    Хоч дістать її … .

  1. Та в лелеки довга шия –

Він із глека їсти … .

  1. Лисичка-сестричка по лісу ходила,

Лисичка курятинки з`їсти … .

  1. Та тільки лисичка до ферми добралась,

Всі кури й курчата в курник … .

Читання казки в особах.

Драматизація казки.

  • Дайте відповіді на запитання.
  • Чи вважала Лисичка насправді Журавля своїм другом?
  • На що сподівалася, готуючи кашку з молоком для свого гостя?
  • Що ви би порадили людям із характером, як у Лисички.
  • Чи такою уявляв Журавель гостину в Лисички, ідучи в гості?
  •  У якому випадку дружба між Лисичкою та Журавлем могла би стати справжньою?

 

ІІІ. Підсумок

Не можемо без казки

У світі ми жити,

Бо казка нас вчить,

Як потрібно дружити.

Як зло подолати,

Як хитрих провчити.

Як добрих і чуйних

Й сміливих любити.

 

Звучить пісня «Пісенька про казочку».                          Додаток 2

                 

                        Захопливі казки

Музика Євгена Пастухова

                                                    Слова Любові Яковенко

Завітала знов до нас

У прекрасний світлий клас

Казка мудра й чарівна.

Їй так рада дітвора.

«Рукавичку» й «Колосок»,

І «Солом`яний бичок»

Склав для нас народ-мудрець.

А хто слухав – молодець!

                         Приспів:

Ми любимо читати

Захопливі казки!

У них пригод багато –

Читаєм залюбки!

Герої їх чудові

Подобаються нам

І настроєм веселим

Завдячуєм казкам!

            

 

                Пісенька про  казочку                       Додаток 2

 

                                            Музика Олександра Осадчого

Слова Олександра Вратарьова,

                                                                      Олени Скринник

Зникло десь веселе сонце,

Дощик стука у віконце.

Гратися зі мною кіт мій хоче.

Та не граюсь я сьогодні,

Бо беру «Казки народні» -

Казочку читатиму охоче

               Приспів:

Що смачніше, ніж компот,

пепсі-кола або торт?

Що смачніше, що смачніше?

Казочка!!!

Що ми знаєм назубок

Навіть краще, ніж урок?

Казочку!!!

Що за диво з-поміж див

Хтось для нас усіх створив?

Що за диво, що за диво?

Казочка!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дружіть із казкою, малята,

І між собою теж дружіть.

Бо з друзями завжди цікаво

І веселіше в світі жить.

 

 

 

docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
11 серпня 2020
Переглядів
2188
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку