Урок " Лисичка і Журавель" Іван Франко

Про матеріал
Конспект уроку з літературного читання для 2 класу. Іван Франко "Лисичка і Журавель".
Перегляд файлу

ППД

Конспект уроку з літературного читання 2 клас

Вчитель: Костюк Тетяна Вікторівна

Тема. Іван Франко «Лисичка і Журавель»

Мета: дати учням поняття «авторські (літературні) казки»; вчити аналізувати зміст твору, давати характеристики героям; поглиблювати читацькі вміння і навички, розвивати здатність уважно слухати, розуміти прослухане, висловлювати власну думку, робити висновки; удосконалювати зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, пам’ять; прищеплювати любов до художнього слова, виховувати гостинність.

Обладнання:комп’ютер, аудіозапис, портрет І. Франка, ілюстрації до казки, тестові завдання, дидактичний матеріал.

Хід уроку

  1. Організаційний етап

Психологічне налаштування на урок.

Продзвенів уже дзвінок – починається урок.

На уроці не просто слухати, а чути,

Не просто дивитися, а бачити,

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно і плідно працювати.

  1. Мовленнєва розминка.
  1. Вправи для розвитку дихання.

«Задми свічку».

«Понюхай квіточку».

«Пий чай із блюдця».

«Годинник».

  1. Робота над чистомовкою - добавлянкою.

Шу – шу – шу – чистомовку я… (пишу).

Ят – ят – ят – їх пишу для всіх… (малят).

Ки – ки – ки – їх говорять… (залюбки)./?

Ло – ло – ло – щоб чисте мовлення… (було)./!

-      Заплющили очі. Розплющили очі. Що змінилося? (Розділові знаки).

-      Читаємо з такою інтонацією.

  1. Перевірка домашнього завдання.

Тестові завдання.

-      Що читали на минулому уроці?

-      Хто автор?

  1. Хто такий Л. Глібов?

а) байкар;

б) казкар;

в) художник.

2. Л. Глібова ми читали…

а) байку;

б) вірш – загадку;

в) оповідання.

3. Що котилося з гори?

а) м’яч;

б) колесо;

в) тарілочка.

4. Тарілочка була…

а) золота;

б) дерев’яна;

в) глиняна.

5. Ця загадка про…

а) сонце, ніч;

б) місяць, ніч;

в) день, ніч.

Відповіді записані на дошці. Учні самостійно перевіряють. Неправильні результати виправляють.

  1. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
  1. Складання пазлів.

-      Сьогодні на уроці ми з вами розпочинаємо нову тему. А яку? Ви скажете, коли складете пазли.

казковий

дивосвіт

  1. Інтерактивна вправа «Ґронування».

-      Твори якого літературного жанру ми будемо читати?

-      Що знаєте про казку?

 

 

 

 

 

казка

 

 

 

 

 народналітературна      повчальна

 

 

фантастична          добро

 

зло

 

 

-      Чим відрізняється народна казка від літературної?

-      Світ казок сповнений див і краси. На прикладах казкових героїв ми вчимось бути добрими, щедрими, щирими, допомагати один одному, тому казки читати дуже корисно.

  1. Робота в парах. Проблемна ситуація.

У голові – медок, а в ділах – льодок.

-      Прочитайте приказку. До якого героя можна віднести її ?

-      Сьогодні ми познайомимось з літературною казкою, одним з героїв якої є лисичка. Це казка Івана Франка «Лисичка та Журавель». Працюючи над казкою, будемо удосконалювати навички читання, вчитися аналізувати зміст твору, давати характеристику персонажам твору.

  1. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
  1. Біографічна довідка.
  2. Словникова робота.

Читання слів «луною» за вчителем.

Заприятелювали, встромлює, випорожнивши.

Довідкове бюро.

Призволяйся – пригощайся.

Пісним голосом – незадоволено.

Облизня спіймавши – ні з чим.

  1. Вправа «Передбачення».

-      Як ви думаєте, якою ми побачимо Лисичку в цій казці?

  1. Слухання аудіозапису казки.

-      Хто головні герої казки? Чи підтвердились ваші передбачення?

  1. Фізкультхвилинка.
  2. Читання «ланцюжком» (- Добре, Журавлику, прийду…).

-      Які стосунки були між Лисичкою і Журавлем?

-      Хто першим запросив в гості?

-      Що приготувала Лисичка?

-      Чи правильно вона подала приготовлену страву?

Вибіркове читання.

-      Як повівся Журавлик, коли йшов від Лисички?

  1. Читання «естафетою» (...на цей раз нічого немає).

-      Через скільки днів Лисичка прийшла до Журавля?

Вибіркове читання.

-      Які продукти використав Журавель?

-      У чому подав страву?

-      Чи вдалося Лисичці поласувати стравою?

  1. Самостійне читання (Розсердилась Лисичка…).

-      Як повела себе Лисичка після такого частування?

-      Чи залишаться герої казки приятелями?

-      Доведіть це реченням з тексту.

-      Чому Лисичка зареклась дружити з Журавлем?

  1. Характеристика героїв.

-      Які слова характеризують Лисичку і Журавля?

 

мудрість   улесливість   хитрість    чемність   ввічливість  скупість

 

  1. Робота з ілюстраціями.

 

 

-      Які уривки казки проілюстрував художник?

-      Відновити послідовність подій?

  1. Робота над прислів’ями.

Робота в парах.

-      Прочитайте прислів’я.

-      Доберіть прислів’я, яке може бути назвою цієї казки. Поясніть свій вибір.

Легко говорити, та не так легко зробити.

Як підеш, так і найдеш.

  1. Підсумок уроку.

-      Яку казку ми читали?

-      Хто автор?

-      Чому вона вчить?

-      Чи схожа вона на українську народну казку?

Рефлексія (голосування).

-     Перед вами фішки. Кому сподобалась Лисичка, кидають фішки у тарілку. Кому сподобався Журавель, кидають фішки у глечик.

  1.  Домашнє завдання.

Читати, переказувати казку.

Намалювати головних героїв казки (на бажання).

Прочитати українську народну казку «Лисичка і Журавель» (на бажання).

docx
Додано
2 листопада 2023
Переглядів
318
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку