Конспект уроку. Робота з дитячою книгою. Скринька українських народних казок. Колобок.

Про матеріал
Розробка уроку допоможе вчителям початкових класів розвинути у дітей навички критичного мислення, діалогічного мовлення, збагатити активний словниковий запас, розвивати комунікативні навички, фантазію, уяву, мислення. Завдання уроку допоможуть сформувати у дітей навички спільної роботи.
Перегляд файлу

Тема. Робота з дитячою книгою. Скринька українських народних казок. Колобок.

Мета. Поглиблювати знання учнів про казку. Розвивати навички діалогічного мовлення. Удосконалювати навички оптимального читання учнів. Використовувати різні види роботи над текстом. Збагачувати активний словниковий запас учнів. Розвивати комунікативні навички, фантазію, уяву, мислення. Виховувати любов до народної творчості.

Обладнання: маски казкових героїв, казка «Колобок», відеорозчитування

Девіз уроку : « Не вір солодким словам!

                         Не будь занадто самовпевненим!»

Перебіг уроку

І. Організація класу. Психологічне налаштування

Привітання вчителя. Установка на позитивний настрій

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи, швидше в клас!

Біля парти станем чемно

Хай мине час недаремно

Будемо уважні і старанні всі

Сядем ми рівненько на місця свої

Метод- інтерактивна вправа «Вітер дме…»

Форма- фронтальна

-Якщо ви згодні, підніміть обидві  руки і похитайте ними вліво-вправо, а     якщо-ні, руки залишаються на столі

Вітер дме для тих, хто хоче навчатись.

Вітер дме для тих, кому подобається осінь.

Вітер дме для тих,хто чекає цікавого уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.           Мовно-артикуляційні вправи

А) Вправа «Дзеркальце» (артикуляція звуків, парних по дзвінкості-глухості)

Б) Гра «Німі звуки» ( вчитель показує ортикуляцію голосних, учні відгадують звук)

В) Читання скоромовоки на одному подиху.

«Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок сорок морок»

Г) Тренажер для розчитування «Звірі»

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Завдання зі скриньки народних казок.

- Пригадайте хто і в якій казці співає таку пісеньку:

«Я по засіку метений,

     Я на яйцях спечений»

ІV .  Повідомлення  теми  і   мети   уроку

1. Технологія   «Вмикаємо   телевізор»

- Добрий   день!   В    ефірі   передача    «У гостях у казки». Любі   діти,    послухайте    українську   народну    казку «Колобок».

V. Читання казки вчителем (Перша пригода)

-Так завершилася перша пригода Колобка. Далі в казці нові герої,  і усе повторюється.       

- Продовжіть розповідь за серією малюнків .

3. Гра «Бджілки»  .

 Самостійне напівголосне дочитування казки до кінця

4. Логічний розбір казки.

а)Вибіркове читання.

- Прочитайте слова  зайчика , лисички , вовчика , ведмедя.

-Чи  можна   назвати   Колобка   веселим  , довірливим, хвальковитим? Доведіть свою думку.

- Чим закінчилася казка?

- У чому виявилися хитрість і підступність лисички?

б)Відгадайте персонажів казки.  

1.«В мене шубка з колючок,

В мене сіра спинка,

Ніс, як чорний п’ятачок,

Очі-намистинки.

Здогадався, мабуть, всяк,

Що зовуть мене… (їжак).»

2. «Хоч у нього й шуба є,

Та як холод настає,

Він не їсть тоді й не п’є,

І не ходить й не гуляє,

А у лігво спать лягає. (Ведмідь)»

 3.«Не ходжу я, а скакаю,

Бо нерівні ноги маю.

Через поле навмання

Перегнав би я коня. (Заєць)»

4.« Ходить хмуро між дубами,

Хижо клацає зубами,

Весь, як є,-

Жорстока лють,

Очі в нього так і ллють.

Зачаївся ось, примовк.

Грізний звір цей, звісно,... (вовк).»

5.«В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має,

Та на місці не сидиться,

А зовуть її… (лисиця).»

-Хто зайвий ?(Їжак)

-Кого немає?(Баби і діда)

в). Гра  «Хто що символізує?»

Хитрість, підступність, спритність... (лисиця).

Жорстокість, жадібність, злість... (вовк).

Силу, незграбність, вайлуватість... (ведмідь)

Боягузтво, слабкість,несміливість... (заєць)

6.Інсценізація казки.

VI .Сприйняття і усвідомлення змісту казки «Колобок»

1.Виховання добрих почуттів. Логічний розбір змісту казки. Розвиток мислення, фантазії і уяви

- Давайте спробуємо за допомогою слів описати Колобка. Який він?

-Як можна було допомогти Колобку?

-Кому із героїв казки хочеться врятувати Колобка?

2.Казка і математика

-Давайте зашифруємо казку з допомогою геометричних фігур.

3. Казка і екологія

-Придумайте як Колобку змінити колір, щоб його не було видно зимою, літом,осінню.

 4.Робота в парах.

-Написати  СМС  Колобку.

5.Робота в групах:

 Скласти серіал про Колобка. Пропоную такі сюжети:

І група:  «Я рятую Колобка»

ІІ група :  «Колобок-невидимка»

ІІІ група:  «Колобок міняє колір»

ІV група: «Історія про Колобка в Новорічну ніч»

VIІ. Рефлексія.

-Чи підходять до цієї казки такі прислів’я:

а)«Лисиця і уві сні курей бачить.»

б)«Чужа душа- темний ліс»

VIІІ. Домашнє завдання

Зробити саморобну книжечку про Колобка з допомогою малюнків, аплікації або пластиліну

 

docx
Додано
4 листопада 2023
Переглядів
348
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку