Урок "Лісова скульптура"

Про матеріал
Урок "Лісова скульптура". Робота з природними й пластичними матеріалами. Очікувані результати: на кінець уроку учні вмітимуть у правильній послідовності створювати виріб із природного матеріалу та пластиліну.
Перегляд файлу

 

КОНСПЕКТ УРОКУ

3 КЛАС

 

 

 

                                      На тему:

                 «Лісова скульптура»

     

 

 

 

 

 

           Підготувала:

  учитель початкових класів     Зякун Ольга Іванівна

 

               м. Суми

Тема. Комбінування природних і пластичних матеріалів. Послідовність дій під час виготовлення виробів із природних і пластичних матеріалів.

 

Практична робота. Виготовлення виробів із природних матеріалів і пластиліну.

 

Об’єкт праці. Лісова скульптура.

 

Мета:

навчальна: навчити комбінувати природні й пластичні матеріали у виробах. Розкрити послідовність дій під час виготовлення виробів із природніх матеріалів і пластиліну;

розвивальна: розвивати творчі здібності, образне мислення, асоціативну пам’ять, фантазію, увагу, терпіння та охайність;

виховувати: естетичне ставлення до навколишнього світу.

 

Очікувані результати: на кінець уроку учні вмітимуть у правильній послідовності створювати виріб із природного матеріалу та пластиліну.

Обладнання - матеріали та інструменти: природний матеріал (шишки, жолуді, каштани, насіння, пір’я, листя), пластилін, дощечка, стеки, картон-основа, серветки, зразки робіт, картки з завданням, підручник «Трудове навчання, 3 клас», альбом.

Тип уроку: комбінований урок. 

                                                  ПЕРЕБІГ УРОКУ

 

I. Організаційний момент

Всі почули вже дзвінок.

Він покликав на урок,

Кожен з нас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчатка,

А за ними – і хлоп'ятка.

ІІ. Перевірка готовності до уроку.

- Перевіримо, чи готові ви до уроку. Допоможуть нам у цьому загадки:

 

В руку ми його беремо,

І старанно добре мнемо.

Він м’який з усіх сторін.

Зліпить все нам... (пластилін).

 

Високо висять,

Білки їх їдять.

Смачні, та не горішки,

Вони зовуться... (шишки).

 

Що за диво?
На гіллі їжачки ростуть малі.
В них гостренькі колючки
Та зелені кожушки. (Каштани).

 

Він на дубі виростає,
Шапочку гарненьку має.
З дуба в землю упаде
І весною проросте. (Жолуді).

 

Як лісовий плід зветься,
Що на дереві росте,
Його білочка гризе!? (Горіх).

 

- Як назвати одним словом названі вами відгадки? (Природний матеріал).

- Складіть павутинку зі словосполученням «природний матеріал», наводячи свої приклади.

 

- Для роботи нам будуть потрібні дощечки для ліплення, стеки, альбоми, основа для виробу, серветки. Якщо у вас усе це є на парті, то ви добре підготувалися.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

- А щоб дізнатися девіз нашого уроку, я пропоную вам гру «Склади і прочитай».

                                             а          На         дивись,

                                              як                на               родить,

                                                           а            робить.

                                       людину -                      дерево

                                                            як    

 

Девіз:

На дерево дивись, як родить,

а на людину - як робить.

- Поясніть, як ви зрозуміли зміст прислів’я.

- Отже, із перевірки до готовності уроку, ви зрозуміли, що сьогодні ми будемо  вчитися комбінувати природні й пластичні матеріали.

- А що саме ми будемо створювати, ви дізнаєтесь, коли «розкодуєте» слово.

- Для цього у вас є картки зеленого й синього кольорів. Закресліть однакові букви, а з решти складіть слово. (Робота в парах).

 

    юлпбібсфожфпдвджаю      чсмкучнльпхйнтжурамхйхж

 

- Так, лісова скульптура.

 

ІV.  Робота над темою уроку.

Вступна бесіда.

- Світ навколо нас дуже великий, різноманітний. Ми повинні любити та

охороняти природу, бережливо та турботливо ставитися до тваринного світу,

навколишнього середовища.

- Природа ховає в собі безліч таємниць. Та розкрити їх вдається тільки тому, хто вміє бачити  незвичне у звичайних речах. Розгляньте природний матеріал, який лежить перед вами на партах. Спробуйте розгледіти, хто в ньому заховався?.

- Сьогодні на уроці ви зможете побути в ролі чарівників, перетворивши звичайні шишки, жолуді, горіхи в кумедні  лісові скульптурки: совенят, зайченят, білочок, їжачків, сонечок.

 

V. Розгляд зразків.

- Розгляньте зразки виробів.

- Деякі з них ви можете розглянути у вашому альбомі, на таблиці.

- Зверніть увагу, із чого виготовлено виріб, як з’єднані дрібні деталі, його розмір, пропорції.

 

VІ. Фізкультхвилинка

Руки в сторони та вгору —

 На носочки піднялись.

 Підніми голівку вгору —

 Й на долоньки подивись.

 Присідати ми почнемо,

 Добре ноги розімнемо.

 Раз — присіли, руки прямо.

 Встали — знову все так само.

 Повертаємося вправно,

 Все виконуємо гарно.

 Вліво-вправо повернулись

 І сусіду усміхнулись.

 

VІІ. Технологія виготовлення виробу.

- Уважно розглянь природний матеріал, який ти приготував.

- Добери форму, яка нагадує тобі якийсь образ.

- Доповни матеріалами, необхідними для її «перетворення».

- Для з’єднання деталей використовуй пластилін.

- Подумай, яка за характером буде скульптура: добра чи зла, сумна чи радісна, допитлива....

 

VІІІ.   Повторення правил безпеки під час роботи.

- Повторимо правила  безпеки під час роботи з пластиліном, стеками, ножицями. Звернімося до своїх пам’яток.

 

IX. Практична робота учнів.

 

X. Фізкультхвилинка. Пальчикова вправа «Сидить білка на візку».

Сидить білка на візку, (стискання і розтискання пальчиків в кулачок в ритмі віршика).

Продає вона горішки: (починаємо загинати пальчики).

Лисичці-сестричці,

Горобцю, синичці,

Мишкові косолапому,

Зайчику вусатому,

Кому в зобок,

Кому в хустку,

Кому в лапочку.

 

XІ. Виставка та оцінювання робіт учнів.

- Із ваших виробів ми створимо колективну композицію «Лісові скульптури».

- Хто вважає, що сьогодні працював у повну силу?

- Кому потрібно ще попрацювати, щоб робота вийшла якісною?

 

XІІ. Підсумок уроку.

1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).

- Чим зацікавив вас урок?

- Із якими природними матеріалами працювали?

- Що ще хотіли б зробити з природних матеріалів?

- Як потрібно ставитися до природи? Чому?

2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Корнієнко Росіта
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
21 жовтня 2019
Переглядів
2275
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку