Урок літератури рідного краю на тему: "Світ без любові неможливий"

Про матеріал
Ознайомити учнів із творчістю поетів села Іспас; допомогти усвідомити ідейно-художнє багатство , естетичну привабливість поезій .
Перегляд файлу

Урок літератури рідного краю на тему:

Світ без любові неможливий

                                                      ( Микола Шерник)

 

 

Мета: ознайомити учнів із творчістю поетів села Іспас; 

        допомогти      усвідомити  ідейно-художнє багатство , естетичну     привабливість поезій

  • розвивати асоціативне та критичне мислення, вміння характеризувати ідейно-стильові особливості ліричних творів, висловлювати власні враження та думки; розвивати навички роботи в групах, пам'ять, творчу уяву;
  • сприяти вихованню почуття прекрасного, усвідомлення того, яке велике значення має кохання в житті людини; формувати духовну особистість школяра, виховувати почуття національної гідності.

Тип уроку: урок літератури рідного краю

Обладнання:  збірка творів поетів, відеоматеріали (інтернет-ресурси) ,

Форма уроку: інтегрований урок (поезія, літературознавство, психологія, мистецтво, комп’ютерні технології) .

                                 Епіграф : В любові освячене слово,

                                                   В любові народжена суть,

                                                   В любові усього багато,

                                                  З любов’ю в безсмертя ідуть

                                                                                         Марія Корсун

                               Перебіг уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності:

 Обов'язок без любові робить людину дратівливою.

Відповідальність без любові робить людину безцеремонною.

Справедливість без любові робить людину жорстокою.

Правда без любові робить людину критиканом.

Виховання без любові робить людину дволикою.

Розум без любові робить людину хитрою.

Привітність без любові робить людину лицемірною.

Віра без любові робить людину фанатиком.

Компетентність без любові робить людину непоступливою.

Влада без любові робить людину насильником.

Честь без любові робить людину зарозумілою.

Багатство без любові робить людину жадібною.

Схильність до порядку без любові робить людину прискіпливою

 

III. Оголошення теми, мети, завдань уроку.

  1. Слово вчителя

Поезія— це стихія, що в ній цілковито відсутня якась навмисна спрямованість, передбаченість. Постійне переливання настроїв, станів, натхненна гра уяви. Ніколи не вгадати, про що поет говоритиме за мить, що зрине дивовижно з глибинних нутрів його душі і який настрій хвилею його огорне й хвилею спаде, щоб поступитися місцем іншому…

2. Очікування Учні заповнюють на паперах – серцях «Мої очікування від вивченої теми.Що я хочу дізнатися»

IV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу

Опрацювання життєвого й творчого шляху  поетів – іспасчан   ( Миколи Шерника, Марії  Корсун, Георгія Юсипа, Ірини Гакман. Івана Фрацовіра. Світлани Мензак)

  1. Завдання: Під час перегляду відеоролика (Життя і творчість поетів - іспасчан), заповніть асоціативний ряд  тегами.
  2. Декламування учнями  поезій  вищезгаданих авторів  про кохання

Під час ознайомлення із творами запишіть назви тих поезій, що найбільше сподобались.

  1. Робота в групах:  створити літературний паспорт  поезії одного із авторів.

V.  Психологічний супровід Тест «Вибір життєвої дороги»

-  Чи готові Ви до нього?

VІ.  Асоціативне усне малювання : «А які ж вони – закохані поети

VІІ. Рефлексія

Слово учителя

Про кохання писали і писатимуть  завжди, а своєрідна антологія інтимної лірики письменників – іспасчан,  яку ми сьогодні розглянули, безсумнівно знайде  відлуння у вашому серці.

Звучить пісня про кохання на слова Івана Фрацовіра ( відеозапис)

VІІІ. Підсумки уроку «Незакінчене речення»:

 «Сьогодні на уроці …я відчув__________________  …мене здивувало__________________…  я запам’ятав _____________________…».

ІХ. Домашнє завдання

 

Складіть сенкан або асоціації (на вибір) до слова Любов

СЕНКАН                          Любов

2 прикметники ___________________________

3 дієслова ________________________________

4 слова фраза ___________________________________

1 слово – синонім-асоціація ___________________

Л - __________________

Ю - __________________

Б - __________________

О - ___________________

В - ___________________

 

docx
Додав(-ла)
Гавриляк Марія
Додано
10 січня 2022
Переглядів
421
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку