Урок навчання грамоти
ТЕМА: Зустріч в літературному кафе.
Закріплення звукового значення букви «че».
Вірш-казка М. Чумарної «Наш веселий перший клас».
МЕТА: Закріплювати літературну вимову звука «че»;
Удосконалювати навички свідомого та виразного читання;
Розвивати зв’язне мовлення учнів, прищеплювати інтерес до читання;
Виховувати любов до прекрасного.
Хід уроку
І Організаційний момент. Ранкове коло.
ІІ Актуалізація опорних знань.
Цей урок ми з вами проведемо в літературному кафе.
МЕНЮ:
Увага, взаємодопомога, активність, правильність.
ІІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
Гра «Скажи навпаки»
Чистий - брудний черствий - свіжий
Чесний - брехливий чоловічий - жіночий
Чепурний – неохайний чорний – білий.
Синичка-синичка,
Горобцю сестричка.} Дівчатка
На гачку черв’ячок,
Ловись, ловись судачок. } Хлопчики
Чай-никчо-вен
Чо-бітчуб-чик
Час-никчис-ло
Чи-таччет-вер
У казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми вже зустрілись не раз,
І знову вона завітає у клас.
В казках є завжди перешкоди, та знаю,
Для творчих дітей їх ніколи немає.
К – Коза-Дереза, Крокодил Гена
А - Аріель (русалонька)
З – Зайчик, Змій Горинич
К – Котигорошко, Кіт у чоботах
А – Айболить (лікар)
Фізкульт хвилинка
Ця тварина вже від ранку
Нам співає колисанку.
Навкає, муркоче, бо сметанки хоче,
Що це, діти за воркотик?
Це пухнастий, сірий ……. (котик0
Куций хвостик, довгі вушка
Шерсть м’якенька, як подушка.
Скаче вгору, наче м’ячик.
Хто це, діти? Сірий …… (зайчик)
Я руда, низького зросту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я дуже ласа –
В них таке смачненьке м'ясо.
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене …….. (лисиця)
Воно день на землі починає.
Ніжним промінням у вікно заглядає.
Своїм теплом усіх зігріває. (Сонечко)
ІV. Підсумок уроку