Тема: казка «Лисичка-комерсантка» автор: Галина Гузовська-Корицька. Продовження опрацювання.
Мета: продовжити роботу з авторською казкою «Лисичка-комерсантка», закріпити знання про жанр казки, їх повчальний характер;
вчити дітей правильно читати в особах, вдосконалювати вміння
аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристику, розвивати
увагу, мислення; розвивати фінансову грамотність, пояснювати прислів’я та вислови, прививати любов до читання казок.
Обладнання: ілюстрації,презентація,відео, підручник.
Хід уроку:
1. Організація класу до уроку
1. Привітання
Продзвенів уже дзвінок –
На урок склика діток,
Усіх, хто любить читати
Та прагне більше пізнавати! (слайд 2)
2. Актуалізація опорних знань
Діти, давайте пригадаймо, яку казку ми вивчали минулого уроку?
2.1. Перегляньте слайд із зображенням лісу, послухайте його звуки. (слайд 3)
2.2. Назвіть мешканців лісу. (слайд 4)
3. Повідомлення теми і мети уроку
Одна з тварин, яких ви бачите – це лисичка. Сьогодні ми продовжуємо працювати над казкою «Лисичка-комерсантка».
4. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу. Словникова робота.
Второ́пала
Затаї́лася
Обра́зилася
Знесла́вилася
Збо́лений
Бізнесме́нка
Ни́шком
(Слайд 5)
5. Тлумачення нових слів. (Слайд 6, 7, 8)
6. Робота над змістом казки
6.1 Виразне читання казки учнями. (слайд 9)
*Фізхвилинка «Лариска» (слайд 10)
6.2 Первинне сприйняття:
6.3 Аналіз полісемантичного слова «лисичка» (гриб та тварина) Чому гриб дістав таку назву? (слайд 11)
6.4 Дайте відповіді на запитання (слайд 12)
- Чи сподобалася вам казка?
7. Гра «Тік-Так-Бум!» . Клас ділиться на 3 групи. Кожна група отримує завдання охарактеризувати одним словом лисичку, Ярину Микитівну, селян. Кожна дитина передає іграшкову бомбу із працюючим таймером та називає одну характеристику персонажа до того, як спрацює «вибуховий механізм». Вибуває той учень, у чиїх руках «пролунає вибух». (слайд 13)
8 . Узагальнення, систематизація вивченого
8.1 Вибіркове читання. (слайд 14)
-Знайдіть уривки казки:
1. Як лисичка домовилася з Яриною Микитівною створити бренд (читання в особах)
2. Як лисичка готувалася до посадки грибів.
3. Знайдіть і прочитайте, коли почали з’являтися гриби.
4. Прочитайте, як описує авторка гриби.
8.2 Робота з висловами.
Як ви розумієте значення висловів?
8.3 Робота з прислів’ями.
Знайдіть і поясніть прислів’я
- Не кажи гоп, поки не перескочиш!
- Не давай волі язикові – не заведе в неволю!
- Тримати язик за зубами. (слайд 16)
8.4. Робота в групах. Вчитель пропонує скласти з частин прислів’я і пояснити, яке з них відображає головну думку казки.
Не кажи гоп, поки не перескочиш!
Не давай волю язикові, не заведе в неволю.
Тримати язика за зубами.
Баба з воза — кобилі легше.
Без труда нема плода.
Десять разів відміряй, а раз відріж
З ким поведешся, того й наберешся.
Кожна жаба своє болото хвалить.
Любиш кататись, люби й санчата возить.
9. Вчитель пропонує учням за допомогою пісочної анімації схематично зобразити гриби лисички і тварину лисичку. (Беруть участь усі учні по дві команди) (слайд 17)
10. Учні презентують власні ілюстрації до казки. (слайд 18)
11. Підсумок уроку. Рефлексія. (слайд 19, 20)