Урок літературного читання в 2 класі
Тема: О. Лущевська «Про кита»
Мета: Формувати і розвивати навички читання, роботи з текстом, інсценізації, зв’язного мовлення, взаємодії усно і письмово, критичне мислення; вчити працювати з різними джерелами інформації; виховувати любов до природи, вміння керувати своїми емоціями, доброзичливість, вміння співпрацювати, дотримуватися правил поведінки під час уроку, гри, відпочинку.
Хід заняття
Оксана Лущевська це сучасна українська дитяча письменниця, перекладачка, яка проживає в США, але дуже любить Україну, тому часто приїздить і зустрічається з дітьми.
Вона не тільки пише книжки, а і дуже любить читати. За один вечір може прочитати 5 книжок. Любить спілкуватися з дітьми і писати для них.
Книжки Оксани постійно потрапляють до списків найкращої української сучасної літератури, яку експерти радять для юних читачів, а також – до списків найбільш читаних книжок в українських дитячих бібліотеках.
Отримала чимало літературних нагород Україні й США. Кілька книжок авторки перекладено іншими мовами.
11. Мовний експеримент:
«Що станеться, якщо забрати з вірша «Про кита» слова«тра-та-та», «тра-та-ті», «тра-та-ту»?
- Фіксація дитячих гіпотез (вірш стане незрозумілим; вірш перестане бути віршем тощо)
Утворити звертання: кит -_________, дівчинка -______, хлопчик ____________.
Учням пропонується прочитати науково-популярний текст «Синій кит» з дитячої енциклопедії.
Біля кожного з речень поставити знак «+» - якщо учневі, який читає, відома ця інформація;
«-», якщо прочитана інформація є новою;
«?», якщо інформація здивувала.
Синій кит + -- ?
Це найбільший мешканець Землі (досягає 33 метрів у довжину).
За вагою його можна порівняти з 30 слонами – наземними велетнями.
![]()
У роті синього кита може поміститися цілий автомобіль, але харчуються ці гіганти виключно крилем – дрібними морськими рачками.
У водах океану в китів немає ворогів.
Тільки людина може заподіяти шкоду цим велетням.
Тривалий час на синіх китів полювали заради їхнього жиру.
Які ще речення можна поміняти місцями, і текст не зруйнується?
Чому це можливо?
Знають діточки малі:
Він – найбільший на ________!
Дім його — це _________,
Зі спини летить ___________.
Схожий на масивний щит
Добродушний синій ____________.
Ганна Осадко
20. Завдання для роботи над таблицею ЗХД(дописати вдома, які нові факти дізналися про кита)
21. Кола Венна(порівняти кита і кота)
22. Поробка кит.
23. Робота з кубиками Рорі (скласти речення з малюнками на кубику, додавши слово кит)
22. Рефлексія ( З цеглинок Лего скласти фотоапарат, зробити селфі з виготовленим китом і розказати йому, як пройшов урок).