Урок літературного читання В.Сухомлинський «Чому голуби прилетіли до Олега»

Про матеріал

На цьому уроці діти мають можливість ознайомитися з новим твором В.О.Сухомлинського "Чому голуби прилетіли до Олега". Ділять текст на частини, добирають заголовки, складають прислів'я, працюють з картками , використовується дружній вид сторітелінгу.

Перегляд файлу

Тема.  В.Сухомлинський «Чому голуби прилетіли до Олега»

Мета.  Сприяти   уявленню   дітей   про  такі   етичні    норми   як обов’язок, відповідальність, дисципліна, дружба;   вчити відповідально

ставитися до доручень, доглядати за тваринами та птахами; розвивати

вміння аналізувати вчинки; виховувати любов до птахів та тварин.

 Обладнання:   картки для роботи у групах, цифрові картки, кольорові картки для роботи у парах,  оповідання з Ютуба.

                                                  Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

Привітання

Налаштування на позитивний настрій учнів.

ІІ. Дихальні вправи.

«Мильні бульбашки», «Загаси свічку», «Поза лева».

ІІІ. Повідомлення теми та мети.

ІV. Ознайомлення учнів із змістом твору В.Сухомлинського «Чому голуби прилетіли до Олега»

1. Передбачення.

- Про що вам говорить назва твору?

2. Слухання твору  з Ютуба 

 https://www.youtube.com/watch?v=zmorXvUGBUI.

3. Запитання  до змісту твору.

 - Чому голуби прилетіли тільки до Олега?

- Яким був Олег?

- Чим були зайняті діти влітку?

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота з картками.

Доберіть до іменників дієслова:

Голуби: ….

Діти: …..

2. Робота у парах.

Знайти в тексті споріднені слова до слів:

Школярка, будувати.

3. Робота в групах.

1 група. Продовжте прислів’я:

Не той молодець, … (хто починає, а хто закінчує)

Хто людям добра бажає, …  ( той і собі його має)  

2 група.  Продовжте прислів’я:

Сьогоднішньої роботи … (на завтра не відкладай)

 Все добре переймай, …          ( а зла уникай)

4. Асоціативні уявлення в малюнках

- Намалюйте, з чим асоціюються у вас поняття:

І варіант: дружба.

ІІ варіант: відповідальність.

VІ. Підсумок уроку.

1. Вибір головної думки твору (Дружній вид сторітеллінгу)

- Як ви думаєте, з якою метою автор написав оповідання?

- Яке прислів’я, на вашу думку,  підходить до змісту твору? Чому?

Прислів’я

 Краса людини в добрій справі.

 Добро роби, добре й тобі буде.

 Кожна пташка своїм носиком живе.

VІІ. Домашнє завдання.

Створити презентацію до оповідання.

 

docx
До підручника
Літературне читання 4 клас (Барна М. М., Волошенко О. В., Козак О. П.)
Додано
27 березня 2018
Переглядів
1883
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку