Мандрівка замками Тернопілля
Урок – подорож у 7 класі з алгебри на тему « Лінійні рівняння з двома змінними. Системи лінійних рівнянь з двомазмінними»
Мета:
Навчальна: закріпити знання і вміння розв'язування рівнянь і систем рівнянь з двома невідомими усіма вивченими способами, а також задач за допомогою систем рівнянь;
Виховна: виховувати почуття патріотизму, любові до свого краю, йогоісторії та культури;
Розвивальна: розвивати графічну грамотність, наполегливість, кмітливість.
Мандрівка замками Тернопілля
Урок – подорож у 7 класі з алгебри на тему « Лінійні рівняння з двома змінними. Системи лінійних рівнянь з двома змінними»
Мета:
Навчальна: закріпити знання і вміння розв’язування рівнянь і систем рівнянь з двома невідомими усіма вивченими способами, а також задач за допомогою систем рівнянь;
Виховна: виховувати почуття патріотизму, любові до свого краю, його історії та культури;
Розвивальна: розвивати графічну грамотність, наполегливість, кмітливість.
Хід уроку.
І. Активізація учнів
Доброго всім дня. Сьогодні ми з вами вирушимо у віртуальну подорож. А куди саме ми помандруємо, взнаємо розгадавши зашифровану фразу.
Завдання.
Знайти розв’язки рівняння (усно)
І варіант ІІ варіант
3х +2у =8 4х +3у = 10
Якщо х = 1; 2; 4; 5; 0; 10; - 2.
з |
т |
л |
а |
и |
н |
м |
і |
к |
р |
о |
е |
п |
я |
(1;2,5) |
(4;-2) |
(-2;7) |
(1;2) |
(4;-2) |
(0;4) |
(2;1) |
(10;-10) |
(2;2 |
(5; -3) |
(0; 3) |
(5;-7,5) |
(10; -11) |
(-2;3) |
Відповідь ЗАМКИ ТЕРНОПІЛЛЯ.
ІІ. Розв’язування систем.
Першою зупинкою нашої мандрівки є наш рідний Скалат. Щоби потрапити до Скалатського замку, якого в нас називають Скалатські башти потрібно виконати завдання.
Завдання
Розв’язати систему рівнянь графічним способом.
Робота в парах.( кожній парі 1 система)
а) б) в) г)
д) е)
ж) з)
Замкова брама відчинена. Ласкаво просимо до замку.
Діти розповідають про місто і замок.
ІІІ. Вирушаємо далі. Наступним на нашому шляху появляється старовинне місто Збараж.
Щоби потрапити у стіни збаразького замку-фортеці потрібно розв’язати систему рівнянь способом підстановки.
Робота в групах. Кожен ряд – своє завдання.
А) Б)
Молодці!. Послухаймо про цей чудовий замок і місто.
ІV. Відпочивши у козацькому місті, спрямуємо свій хід до стародавньої резиденції гетьмана Вишневецького – Вишнівця.
Пропуском до палацу гетьмана буде правильна відповідь до завдання.
Розв’язати системи рівнянь способом додавання.
Молодці. Палац гетьмана відкриває нам свою браму.
V. Вже позаду залишилися 3 чудові пам’ятки архітектури і історії нашої Тернопільщини. Продовжимо свій маршрут до міста Кременець. В цьому місті є дуже висока гора БОНА. Підйом на неї надзвичайно крутий і важкий як і наше наступне завдання. Завдання
Розв’язати задачі за допомогою систем рівнянь.
VІ. Підсумки уроків. Оцінювання учнів.
VІ І. Домашнє завдання.
Повторити алгоритми розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними та задач.
Розв’язати задачі