Відкритий урок в 9 класі
Призначення й використання математичних і статистичних функцій табличного процесора
Підготував вчитель інформатики
Пищола Віталій Миколайович
Призначення й використання
математичних і статистичних функцій
Цілі:
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Обладнання та наочність: мультимедійний проектор, комп’ютери, підручник.
Програмне забезпечення: Табличний процесор MS Exel 2016.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
(абсолютні, відносні, мішані)
(Разметка страницы\Параметры страницы\(Ориентация, Поля))
(=B3+$C1)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
— Які функції ми використовували в формулах в 7 класі?
(Сумм, Срзнач, Макс, Мин)
— Як їх застосувати?
(Приклад: файл Функції.xlsx)
IV. Вивчення нового матеріала
Розглянемо ще кілька математичних функцій
Функція |
Кількість аргументів |
Результат |
Приклад ви-користання |
ABS(число) |
1 |
Модуль (абсолютна величина) числа |
ABS(10) |
ОКРУГЛ(число;кількість розрядів) |
2 |
Округлене число Якщо кількість розрядів >0, то число округлюється до цього розряду після коми Якщо кількість розрядів <0, то число округлюється до цього розряду перед комою Якщо кількість розрядів =0, то число округлюється до цілого |
ОКРУГЛ(С1;3) |
КОРЕНЬ(число) |
1 |
Арифметичний квадратний корінь із числа |
КОРЕНЬ(В10) |
СТЕПЕНЬ(число;степінь) |
2 |
Число, піднесене до степеня з показником степінь |
СТЕПЕНЬ(С5;5) |
ПИ() |
0 |
Наближене значення числа π=3,14159265358979 |
ПИ() |
В якості аргументів однієї функції можна використовувати іншу функцію
(Приклад: файл Функції.xlsx)
V. Формування вмінь та навичок
Виконати №1 на стор. 146.
VІ. Підсумки уроку
Оцінювання обсягу і якості виконання практичної роботи. Формулювання висновку: від чого залежить правильність обчислень за скопійованими формулами; у яких випадках посилання у формулах повинні бути абсолютними і чому.
VІІ. Оцінювання роботи учнів
VІІІ. Домашнє завдання
Підручник § 3.2 стор. 135-141, виконати №2