Урок Математика 2 клас Тема. Буквені вирази. Складання добутків і обчислення їх значень за таблицею. Розв’язування задач.

Про матеріал
Урок математики для учнів 2 класу НУШ, які навчаються з освітньою програмою під керівництвом О.Я Савченко за підручником Математика: підручник для 2 класу закладів загальної середньої освіти / Н. П. Листопад /— Київ : УОВЦ «Оріон», 2019 – 160c. Конспект уроку побудований з урахуванням основних положень Концепції «Нова українська школа», на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів з використанням здоров’язбережувальних технологій, інтерактивних методів і прийомів навчання. Для вчителів початкової школи, студентів.
Перегляд файлу

Математика

2 клас                                           

Тема.  Буквені вирази. Складання добутків і обчислення їх значень за таблицею. Розв’язування задач.

Мета.

Формування предметних компетентностей:

ознайомити учнів з виразами зі змінною (з буквеними даними); вдосконалити вміння складати добутки та обчислювати їх за таблицею; вдосконалити вміння розв’язувати  задачі; виробляти культуру математичних записів; розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: формувати здатність переключатися з одного виду діяльності на інший; розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати зв’язне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання; дотримуватися етичних норм мовлення, культури спілкування.

самоосвітньої: через самостійну роботу в класі;

здоров’язбережувальної: розпізнає правильне і неправильне сидіння за партою;

соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;

загальнокультурної: дотримуватися правил поведінки на уроці.

 

Обладнання: презентація, картки для роботи в парах, цеглинки LEGO,

« Коло успіху»

 

Підручник. Математика: підручник  для 2 класу закладів загальної середньої освіти / Н. П. Листопад /— Київ : УОВЦ «Оріон», 2019 – 160c.

 

 

Тип уроку: комбінований.

 

 

                                              

 

 

Хід уроку

І.  Вступна частина

1. Організація  класу

- Продзвенів уже дзвінок.

- Починаємо урок. 

  •          Подивіться мені в очі.
  •          Посміхніться!
  •          Подаруйте посмішку один одному.
  •          Нехай цей урок залишить у вас міцні знання  і хороший настрій.
  •          Тихенько  сідає «краса»,  ще тихіше «сила».

- Хто сказав, що математика –
Це складна наука?

Ми сьогодні доведем,

Що це цікава штука.

 

2. Мотивація навчальної діяльності

  •          Діти, сьогоднішній урок математики буде незвичайний, у ньому будуть ігри із завданнями. На дошці ви бачите  кошик, але він, на жаль порожній.

Тому давайте разом з вами,  виконуючи завдання ,  наповнимо його квітами. Отже, за кожне правильно виконане завдання,  я буду поповнювати кошик квітами.

  •          А в кінці уроку  на згадку про нашу зустріч, кожен з вас може сфотографуватися з цим кошиком. Ви  згодні?
  •          Так!

3. «Розминка»

1) Інтерактивна технологія «Незакінчені речення»

- Числа при множенні називаються так .   .  .

- Числа при діленні називаються так .  .  . 

- Щоб збільшити число у декілька разів, потрібно виконати дію .  .  . 

- Щоб зменшити число у декілька разів, потрібно виконати дію .  .  . 

- Щоб дізнатися у скільки разів одне число більше або менше за інше, потрібно виконати дію. . .

2)     Усний рахунок

-  Підготуйте цеглинки  LEGO .

 -  Дозвольте нагадати, що ви повинні підняти цеглинку того кольору , на якому зображено правильну відповідь(слайд)

D:\Downloads\85211239_2735917889822915_622060252581330944_n.jpg  D:\Downloads\80825791_2735917989822905_11994117080875008_n.jpg  D:\Downloads\84755963_2735917936489577_3152692783391703040_n.jpg

 

Робота в парах

  •          Складіть башту правильних відповідей.

D:\Downloads\84073108_2735917796489591_3167974246966099968_n.jpg

- Я впевнена, що кожен з вас намагався відповідати швидко і точно.

 3) Каліграфічна хвилинка

- За календарем сьогодні   7 березня.

- А як можна назвати цю дату, не вживаючи назви місяця?  ( 7 день першого місяця весни, або 7 день третього місяця року)

- Який сьогодні день тижня? (вівторок)

- Спробуйте зашифрувати і його (другий день тижня, день, що йде після понеділка, день, що передує середі ).

- Розгорніть зошити і запишіть.

7 березня

Класна робота

Доповніть речення.

У музиці . . . нот.

Веселка має . . . кольорів.

Тиждень має . . . діб.

- Каліграфічно запишіть цифру 7 стільки разів, скільки вам років.

ІІ. Основна частина

 

  1. Повідомлення теми і мети уроку

 

- Сьогодні на уроці я відкрию вам ще один математичний секрет.

Ми дізнаємося, як обчислювати  вирази з буквеними даними.

  1. Пояснення

5 •

5

5

5

5

5

5

5

6

7

3

5

4

8

2

9

30

35

15

 

 

 

 

 

  •          За таблицею складіть добутки та обчисліть їхні значення.
  •          Який перший множник у всіх добутках?( 5. Він незмінний)
  •          Чи змінювався другий множник? (Так)
  •          Чи схожі добутки між собою?
  •          Для усіх складених виразів можна застосувати такий запис 5• а, де 5 – перший множник, однаковий для всіх виразів, а – другий множник, що змінюється.
  •          Якщо а =8, то 5 • а=5•8 = 40
  •          Якщо а =2, то 5 • а=5•2 = 10

Висновок.

Вирази,  що містять у своєму записі букву, називаються буквеними.

Для позначення числа, що змінюється у них використовують букви латинського алфавіту.

 

  1. Первинне закріплення

Робота з підручником.

  1.     Ознайомлення з правилом у підручнику, с.127
  2.     №777( фронтально з коментуванням)

Обчислити

17 + а, якщо а = 10, то

17 + 10 =27

17 + а, якщо а = 15, то

17 + 15 = 32

17 + а, якщо а = 43, то

17 + 43 = 60

                 3)   №777(самостійно)

в • 3, якщо в = 7, то

7 • 3 = 21

в • 3, якщо в = 4, то

7 • 4 = 28

Фізкультхвилинка

- Тепер настав час відпочинку.

Ми проведем  фізкультхвилинку.

 

  1.     Королівство Задач

№779( фронтально з коментуванням)

  1. Ознайомлення із змістом задачі.
  2. Аналіз задачі.
  •          Яка довжина білої акули? ( 5 м )
  •          Яка довжина китової акули ? ( 15 м )
  •          Про запитують у задачі? (У скільки разів біла акула коротша, ніж китова?)
  •          Чи можемо відразу дати відповідь на запитання задачі? ( Так ).
  •          Якою дією будемо розв’язувати задачу? ( Ділення . Більше число поділити на менше)

Задача( записуємо в зошит )

Біла акула – 5 м

                                                                          у ? разів менше

Китова акула – 15 м

15 : 5 = 3( рази)

Відповідь: у 3 рази біла акула коротша, ніж китова.

                                  

Валеологічна хвилинка (1 хв)
Учитель: Сплять маленькі кошенята,
Всі заплющіть оченята!  (Діти заплющили очі)
Діти: А Васько не хоче,
Він розплющив очі! (Очі розплющені)
Учитель: Подивився вгору, вниз,
Поводив очима скрізь.
(Очі вгору, вниз, по колу, головою не рухаючи)
І праворуч, і ліворуч,
Перевірив: вуха поруч!
Знову — вгору, знову — вниз,
Лапою помацав ніс 
(Діти, дивлячись на свій вказівний палець,

наближають його до носа)
Ось і вправа закінчилась.
Очі наші  відпочили?

Задача №780 ( фронтально з коментуванням)

  1. Ознайомлення із змістом задачі.
  2. Аналіз задачі.
  •          Що відомо про дерева, які посадили першого дня? ( 9 беріз і 7 дубів посадили першого дня )
  •          Скільки  і яких дерев посадили  другого дня? ( 4 клени )
  •          Про що запитують у задачі? (У скільки разів  менше,  посадили дерев другого дня, ніж першого?)
  •          Чи можемо відразу дати відповідь на запитання задачі? ( Ні ).
  •          - Чому?( Ми не знаємо, скільки всього дерев посадили першого дня )
  •          - А можемо дізнатися? ( Так )
  •          Складаємо план розв’язування задачі.

Задача ( записуємо в зошит )

Першого дня – 9 б. і 7 д.

                                                                              у ? разів менше

Другого дня – 4 кл.

Розвязання

  1.     9 + 7 = 16 ( д. ) – посадили першого дня.

                 2)16 : 4 = 4 ( рази)

Відповідь: у 4 рази менше посадили дерев другого дня, ніж першого.

  1.     Самостійна робота

Обчислити

І в.

а – 40,  якщо а =53, 67.

2 в.

в • 4, якщо в = 7, 9.

 

  1.     Перевірка самостійної роботи
  •          Уважно погляньте на таблицю. Звірте свої відповіді з еталоном.

 

І в.

а – 40,  якщо а =53,67,  то

53 – 40 = 13

67 – 40 = 27

 

 

2 в.

в • 4, якщо в = 7, 9, то

7 • 4 = 28

9 • 4 = 36

 

ІІІ. Заключна частина

- Годинник  невтомний показує  враз,  що  наш  урок  закінчувати  час.

1. Підсумок уроку. Вправа « Мікрофон»

- Сьогодні на уроці найбільшим відкриттям було…(вирази з буквеними даними)

- Яким був наш урок ? ( цікавим, пізнавальним, корисним, навчальним)

- Якими ви були на уроці? ( старанними, розумними, кмітливими, організованими, зібраними )

2. Рефлексія

  •          Оцініть свої здобутки на уроці.
  •           

C:\Users\Администратор\Downloads\67724990_363008341289731_4469595130042515456_n.jpg

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
До підручника
Математика 4 клас (Листопад Н.П.)
Додано
21 грудня
Переглядів
4
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку