Тема : Нумерація трицифрових чисел. Назви компонентів дії
множення. Складена задача.
Мета : Ознайомити дітей з арифметичною дією множення; навчити дію додавання замінювати дією множення і навпаки; продовжити знайомство з трицифровими числами; дати початкові уявлення про прості та складені задачі; розвивати вміння усного рахунку; навички розв’язку логічних задач; виховувати старанність, вміння працювати в колективі та повагу один до одного.
Хід уроку:
1.Організація класу . Перевірка готовності до уроку. А навчатися з нами будуть наші знайомі помічники , коротульки. Від кожного з них сьогодні ми отримаємо завдання і нагороду .
2.Перевірка домашнього завдання – тестові задачі. Завдання Поспішайка Стр 41. Дарує вам літеру о
-
Назвати сусідів найбільшого двоцифрового числа
-
Множення – це … сума однакових доданків.
-
Складена задача - це … задача, що містить кілька простих задач.
3. Вивчення нового матеріалу . Читання теми з зошита. Пояснення задач уроку дітьми.
-
Нумерація трицифрових чисел . Актуалізація опорних знань. Завдання Питайлика ,
-
Що ми називаємо цифрою?
-
Якою системою числення ми користуємося?
-
Найчастіше на уроках математики ми користуємося цифрами ,що виникли в Індії,а познайомили європейців з цифрами – араби, і сьогодні ці цифри називають …арабськими.
-
Крім арабських ми користуємося і римськими цифрами. Покажіть римськими 1,5,10,100
-
Які числа називаємо трицифровими?
-
У записі трицифрового числа перша цифра справа називається..,друга цифра - …., третя цифра - ….
-
Дарує вам літеру и
-
Робота з нумераційною таблицею. Завдання від Кмітливчика
-
Прочитайте числа від 141 до 150 у прямому порядку.
-
Прочитайте числа від 70 до 81 у зворотному порядку.
-
Позначте у таблиці кружечком:
-
Саме найменше натуральне число.
-
Саме найбільше двоцифрове число
-
Число у якому 1 сотня 4 десятки 5 одиниць
-
Саме найменше двоцифрове число
-
Наступне до числа 129
-
Саме найбільше натуральне число.
-
Сусідів числа 134
-
Попереднє до 142.
-
Підсумком нашої роботи з нумераційною таблицею є повторення поради мудрої сови у завданні 3.
-
Читаємо спочатку способом стеження, саджаючи слова у човники.
-
Повторимо один одному.
-
Дарує вам літеру м
-
Каліграфічна хвилинка. Завдання 4 . Запишіть для найменшого трицифрового числа три попередніх та два наступних числа
97 98 99 100 101 102
-
Перегляньте інформацію, повторіть , що було записано першим, другим , третім – математичним виразом?
-
Що об’єднує ці вирази?
-
Вашої допомоги потребує Незнайко.Заповніть порожні клітинки у виразах
1 год 10 хв = … хв.
1 доба 1 год = … год
Дарує вам літеру з
-
Переходимо до другої частини уроку. Назви компонентів дії множення.
Прочитаємо пораду мудрої сови у завданні 7 , способом стеження . Повторимо її разом. Поки лунає музика рухаємось класом . як тільки музика стихне знайдіть собі пару і розкажіть пораду сови.
Фізвилинка Пісня Центаврика Дарує вам літеру Р
-
Завдання Знайка. Знайкові просить вас скласти за рисунками приклади на множення й записати їх. Заповнимо таблицю за складеними прикладами. Дарує вам літеру к
-
Вашої допомоги потребує коротулька Кнопочка. Допоможіть їй замінити дію множення дією додавання . Зверніть увагу на перший і третій вирази, що однакового, чи може бути однакова відповідь ?Де ми ще застосовували переставний закон? Дарує вам літеру н
-
Однією із задач уроку є вміння розв’язувати складені задачі. Прочитаємо повідомлення від розумника Знайка способом стеження.
Розкажіть про прочитане. Аналіз задачі 12. Подивіться на задачу 13. Який вид задачі і спосіб розв’язання ?
Розв’яжемо письмово задачу 14.
Жоржин – 20 к.
Троянд -?, на 12 к. більше
-
20+12 = 32 (к.) – троянд;
-
20+32= 52 (к.)
Відповідь: 32 кущі всього посадила Людмила.
-
Завдання Еврики . А ще наші коротульки дуже полюбляють будувати . тому і пропонують вам маючи конструктор лего створити всі можливі пари із трьох кольорів. Скільки пар вийшло ? Дарує вам літеру у
-
Підсумок уроку.
-
Про що ми дізналися сьогодні на уроці?
-
Що називають складеною задачею?
-
Який настрій у вас?