Вправи на засвоєння таблиці ділення на 7.

Про матеріал
вправляти учнів у засвоєнні напам'ять таблиці ділення на 7, розвивати мислення учнів, виховувати інтерес до математики.
Перегляд файлу

ТЕМА. Вправи на засвоєння таблиці ділення на 7.

Мета: вправляти учнів у засвоєнні напам'ять таблиці ділення на 7, розвивати мислення учнів, виховувати інтерес до математики.

Обладнання: Картки, мультимедійна презентація.

Хід уроку

І. Організація класу.

                                    Схилились голівки до праці мерщій

                                    Ти всі перешкоди здолати зумій!

                                    Працюй наполегливо, швидко, старанно,

                                    Щоб жодна хвилина не втратилась марно.

І І.Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

1) Один учень називає числа, які він записав у таблицю, а всі учні перевіряють і виправляють помилки : 4; 9; 9; 8; 8; 7; 6.

2)Задача (подібна до д.з.) – Для виготовлення 7 кг цукерок використали 28 кг шоколаду. Скільки потрібно шоколаду для виготовлення 9 кг цукерок? Одна дитина розв’язує біля дошки. Оцінюю виконану роботу.

2. Усний рахунок.

1)Приклади на мультимедійній дошці.

24:6     54:6     18:6     30:6     42:6     12:6     48:6     36:6     24:6    

2*7      4*7       5*7      8*7      3*7      9*7      6*7       7*7

2) Задача 284. Подивіться на малюнок зображений на мультимедійній дошці. За числовими даними малюнка складіть вирази і за ними визначте:

А) скільки виростили гіацинтів і фікусів;  ( 25 + 30 = 55 )

Б) на скільки менше фікусів, ніж крокусів;  ( 75 – 30 =45 )

В) на скільки більше фікусів, ніж гіацинтів.  ( 30 – 25 = 5).

3. Хвилинка каліграфії. Одне яйце можна зварити за 7хв. За який час можна зварити два таких яйця?

( за 7 хв)

Пригадайте як правильно писати цифру. (Показую зразок на дошці).(1 рядок)

4. Математичний диктант.

- ділене 63, дільник 9. Запишіть частку.

- частка 35, дільник 7. Запишіть ділене.

- Знайдіть четверту частину від 28,

-  третину від 21.

- Усно розв’яжіть задачу. За 7 днів мулярі вимурували 42 метри стіни.  Скільки метрів стіни вони вимурували за 1 день?

2. Задача 283. На мультимедійній дошці підготовлено таблицю.

 

 

Ціна

Кількість

Вартість

Загальна вартість

До перерви

 після перерви

однакова

7 і 5

42 грн. П

 

}?

                                 

- Скільки книжок  продали до перерви? (7)

- Скільки грошей одержали за них? (42 грн.)

- Скільки книжок продали після перерви?  ( 5)

- Яке запитання задачі?  (Скільки гривень одержали за книжки, продані за день? )

- Ми можемо відразу дати відповідь на запитання задачі? Чому?

- Як дізнатися скільки коштує одна книжка?  ( 42:7=6 (грн.)

- Тепер ми можемо дізнатися скільки коштують книги, які продали після обіду?  ( 6*5=30(грн..))

- Чи можемо тепер дати відповідь на запитання задачі? (42+30 = 72грн).

- Хто може скласти вираз до задачі? ( (42:7)*5+42= 72 грн.)

І І І. Фізкультхвилинка

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять!

Час прийшов нам спочивать.

Тож  піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки,

Як зайчати, - скоки, скоки!

Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!

Час за парти нам усім.

ІV. Розвиток математичних знань.

 Робота в групах.

     Для того, щоб перевірити і закріпити ваші знання, ви будете працювати самостійно, за комп’ютером.

     Хто швидше виконає завдання і отримає 10 балів виконайте творче завдання, яке є на екрані. 8 балів – виконайте завдання на картці синього кольору, 6 балів – завдання на картці зеленого кольору, 4 і ‹ балів виконайте завдання на картці жовтого кольору.

      Для цього потрібно повторити правила роботи за комп’ютером.

4.      1 група – працюють за комп’ютером.

Тести.

1. Яке число треба дібрати, щоб рівність 5 * 7 – 5 – 5 – 5 = 5 * … була правильна?

А) 3.

Б) 4.

В) 5.

2. Яке значення х має у рівнянні 63 : х = 9?

А)  7.

Б) 6.

В) 54.

3. У скільки разів 28 більше за 4 ?

А) у 24 рази.

Б) у 7 разів.

4. За 3 години токар виготовляє 21 деталь. Скільки деталей він виготовить за 1 годину?

А) 21 – 3 = 18.

Б) 21 : 3 = 7.

5. У якому виразі дужки поставлено правильно?

А) ( 40 – 15 ) : 5 = 5

Б) ( 12 : 2 ) * 2 = 3

         2 група – самостійна робота

1.  № 283.(З виразів та їх числових значень склади правильні рівності.)

7*7+7=56

63-21:7=60          (2+5)*7=49          48-8:2=44           8:4*7=14          3*3*3=27

 2.    Задача. Для соління купили 42 кг буряків, а для салату – на 35 кг менше. У скільки разів більше купили огірків для соління, ніж для салату?

      3 група

 Працюють з вчителем,  завдання для розвитку мислення.

«Мікрофон».

  • Як називаються числа при діленні?
  • Як називаються числа при множенні?
  • Як називаються числа при додаванні?
  • Як називаються числа при відніманні?
  • Якщо потрібно знайти у скільки разів одне число › від іншого, яку дію потрібно виконати?
  • Якщо потрібно знайти у скільки разів одне число ‹ від іншого, яку дію виконаємо?
  • Якщо певне число  менше від іншого на кілька одиниць, яку дію виконаємо?
  • Якщо якесь число більше на кілька одиниць, яку дію виконаємо?

 №287.  Знайди числа й запиши.                              

28 більше від 7 у         рази;

7 менше від 35 на       ;

7 менше від 35 у         раз;

54 більше від 6 у         раз.

Підведення підсумків…

5.     1 група - самостійна робота над задачею 286.                     

        У спортивний табір прибуло 24 футболісти, а во­лейболістів — у 3 рази менше. На скільки більше прибуло футболістів, ніж волейболістів?

( 1) 24:3=6(в)- волейболістів прибуло

2) 24-6=18(л) – на 18 більше прибуло футболістів, ніж волейболістів. . 

        2 група – робота з вчителем, перевіряю самостійну роботу. Робота в парах. Поверніться один до одного і поясніть хід розв’язання задачі.

        3 група – працюють за комп’ютерами.

Підведення підсумків.

6.    1 група – перевіряю творче завдання.

       2 група – працюють за комп’ютерами.

       3 група – самостійна робота

Постав знак  ‹, ›,=.

56 : 7     9                    49 : 7     7

63 : 7     6                    48 : 6     63 : 7

       ВИСНОВОК…Підніміть руки хто за комп’ютером отримав високий рівень, достатній, середній. Сьогодні на уроці  гарно працювали… (називаю прізвища), ще трішечки повторити потрібно таким учням… (називаю прізвища).

V. Підсумок уроку.

- Який вид роботи вам сподобався найбільше?

- Яку тему ми закріплювали?

VІ. Домашнє завдання.

 Повторити таблицю ділення на 7.

 1 група – картки  - розв’яжи задачу і склади обернену.

 2 група – 290, 289.

 3 група – 288, 289.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Високий рівень.  Творче завдання.

Задача.

За 4 години трактор витрачає 28 літрів палива. За скільки годин роботи він витратить 42 літри палива?

Склади і запиши обернену задачу на знаходження числа 42.

 

Картки

Достатній рівень.

Задача. На 7 костюмів витратили 21 метр тканини. Скільки таких костюмів можна пошити з 15 метрів тканини?

 

Середній рівень.

Запиши вирази й обчисли їхні значення.

  1. Ділене 56, дільник є різницею чисел 14 і 7.
  2. Зменшуване виражене добутком чисел 7 і 6, від’ємник 8.
  3. Ділене виражене сумою чисел 15 і 48, дільник 7.

 

Початковий рівень.

Обчисли. 

21 : 7 =                              42 : 7 =                              28 : 7 =

14 : 7 =                              35 : 7 =                              49 : 7 =

doc
Додано
28 листопада 2019
Переглядів
514
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку