Урок математики 1 клас НУШ "Додавання на основі розрядного складу числа виду (45+2)

Про матеріал
Урок розроблено до підручника "Математика 1 клас Оляницька Л.В." Мета уроку:ознайомити з додаванням чисел на основі розрядного складу числа (45+2); удосконалювати обчислювальні навички, вміння складати за малюнком та розв"язувати задачі; розвивати логічне мислення; цікавість до уроків математики.
Перегляд файлу

Урок  100

Тема. Додавання  на основі розрядного складу числа (45+2)

Мета: ознайомити з додаванням двоцифрових чисел на основі розрядного складу числа (45+2); удосконалювати обчислювальні навички, вміння складати за малюнком та розв'язувати текстові задачі; розвивати логічне мислення, навички самостійної роботи; виховувати інтерес до уроків математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

                         Усім, усім добрий день!

                          Геть з дороги наша лінь!

                          Хай не заважає працювати

                          Гарним хлопцям та дівчатам

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Загадка

Навесні веселить,

Влітку холодить,

Восени годує,

Взимку гріє.      (Дерево)

- Які дерева знаєте? Бачили?

- На які два види поділяються ?   (Хвойні та листяні)

- Назвіть листяні.

                                

- Назвіть хвойні.

                              

 

3. Гра «Хвойні та листяні дерева»

Вчитель називає хвойні та листяні дерева, діти піднімають цеглинки лего. Листяні – жовта цеглинка, хвойні – зелена цеглинка.

       

2. Цікавинки навчання. Модрина європейська

Модрина європейська в Україні поширена в західних Карпатах. Морозостійка, швидкоросла, світлолюбна рослина. Модрина – єдине в Україні листопадне хвойне дерево. Восени її хвоя забарвлюється в золотаво-жовтий колір і опадає. Це дерева занесене до Червоної книги України.

      

 

1. Усна лічба

Завдання 1 ст. 103

 

40-30+10+20+40-30+4=54 (м)

 

Найвище дерева в Україні – модрина європейська в Рахові, яка у 140 років мала висоту 54 м

                                     

                                             

2. Хвилинка каліграфії з логічним навантаженням

Записування числа 54

— Дайте характеристику числа 54 (Це двоцифрове число, складається з 5 десятків, 4 одиниць. Для запису числа знадобилося дві цифри: 5; 4. Попереднє число — 53, наступне — 55. Число 54 — парне.)

— Якщо я у числі 54 заберу цифру 5, збільшиться або зменшиться число? На скільки? (Число зменшиться на 5 десятків.)

3. Математичний диктант

- сума чисел 20 і 4,   60 і 20,  46 і 1

- різниця чисел  90 і 20,  36 і 6,  77 і 1

4. Робота з розрядною таблицею чисел

Завдання 2  ст. 103

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

IV. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Пояснення вчителя

Завдання 3

45+2=40+5+2=40+7=47

Пояснення учнем: 83+6=80+3+6=80+9=89

2. Первинне закріплення

Завдання 4 (колективно, з усним поясненням)

                      36+3=39                  62+7=69

                      74+5=79                  22+6=28

                      15+4=19                  47+2=49

                      51+7=58                  92+4=96

                      83+2=85                  12+5=17

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

                            Ми берізки і кленці,

                            В нас тоненькі стовбурці.

                            Ми в стрункі стаєм ряди,

                            Виправляємо гілки.

                            Ледь зіп’явшись з корінців,

                             Дістаєм до промінців.

                             Наші ніжні пагінці

                             Хиляться на вітерці

                             Вправа, вліво. І весь сад

                             Нахиливсь вперед-назад.

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ УМІНЬ

1. Склади задачу за малюнком та коротким записом

Завдання 5  (ст..103)

Задача 5


Було - ? л

Витратили – 3 л

Залишилось – 15 л                                   


15+3=18 (л)-було.                          

Відповідь: 18 літрів води було у бутлі.      

2. Розв’язування текстової задачі 

Завдання 6 (ст.103)

Задача 6

Мама – 26 р.

Тато - ? р., на 3 роки старший

26+3=29 (р.) – татові.

Відповідь: 29 років татові.

3. Геометрична хвилинка

Завдання 7  (ст.103)

Знайдіть розбіжності за кольором та формою геометричних фігур.

VІ. Підсумки. Рефлексія

- З якими числами працювали на уроці?

- Чого навчилися на уроці?

- Яке завдання було найважчим?

- З яким завданням справилися легко і чому?

- Хто із вас був дуже старанним?

- Хто охайно писав у зошиті?

Дякую всім за активність і старанність.

                   

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
26 жовтня 2022
Переглядів
1496
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку