Вчитидітей порівнювати предмети за величинами: довгий-короткий, однакові;широкий-вузький,однакові.Навчитися використовувати порівняльні слова.Закріпити поняття геометричних фігур та кольорів через навчальну гру.
Розробка уроку математики 1 клас
Тема:Поняття величини: довгий-короткий,широкий-вузький.
Мета:Вчити дітей порівнювати предмети за довжиною та шириною:використовувати порівняльні слова-довший,ширший,однакові. Закріпити знання кольорів та геометричних фігур . Виховувати старанність у роботі.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Добрий день,наш рідний клас!
Ти-як завжди радий нам.
Швидше двері відчиняй,
Вірних друзів зустрічай!
ІІ. Актуалізація знань учнів.
1)-До нас у клас залетів чарівний метелик.
Він хоче знайти найкоротшу дорогу до квіточки
-Діти, допоможемо йому?(Діти прикладають смужечки і визначають довгу, коротку). Відповідно знаходять найкоротший шлях до квіточки.
2)- Перед учнями лежать стрічки різних кольорів та різної довжини.
-знайти найдовшу, назвати її колір
-знайти найкоротшу, назвати її колір
-знайти однакової довжини, визначити їх кольори.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1)Метелик хотів уже летіти далі та на перешкоді його шляху з явився струмочок та річка.
-Розгляньте їх-один вузький ,а інший широкий.
-Прикладіть один до одного визначте де вузький, а де широкий?
2)Для того, щоб метелик перелетів через широку річку йому треба виконати завдання:
-з довгих смужок викласти місточок через річку;
-з коротких смужок викласти човник;
-з геометричних фігур та смужок , що залишились, казкового друга
ІVФізхвилинка
V.Робота в зошиті
-Знайди дві однакові фігури і розфарбуй їх червоним кольором.
-Виконай завдання за зразком;
Написати по рядочку задані фігури.
VI.Узагальнення вивченого матеріалу
Гра «Який я?»
Парти вузькі, а шафи-?
Вікна широкі, а двері-?
Коридори вузькі, а спортивний зал-?
Дорога широка, а тротуар-?
Підсумок уроку