Математика 1 клас
Тема: Узагальнення і систематизація знань учнів з теми «Нумерація чисел в межах 10». Додаткові завдання.
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів з вивченої теми; удосконалювати навички додавання і віднімання в межах 10; формувати вміння розвʼязувати задачі; розвивати творче мислення, увагу; виховувати любов до математики, уміння працювати в парі.
Очікувані результати: учень відтворює послідовність чисел у межах 10;
читає, записує, утворює числа, порівнює числа; виконує додавання і віднімання в межах 10; розвʼязує прості задачі; вимірює та порівнює відрізки.
Обладнання: конструктор LEGO, картки з завданнями, картки з цифрами, фото звірят, ноутбук.
Тип уроку: нестандартний
Форма проведення: урок-гра
Хід уроку
I. Організація класу.
Сьогодні до класу завітали гості. Поверніться, посміхніться і привітайтеся.
Ми вам раді, любі гості,
І вітаєм щиро Вас.
Та запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас.
II. Ранкова зустріч.
(Діти стають у коло)
Вправа «Я поважаю тебе за …….»
Діти говорять одне одному: «Я поважаю тебе за…..»
- Чи любите ви подорожувати?(Відповіді дітей)
- Що може статися, якщо природу не любити?
Людина не може прожити без природи тому, що……
(Відповіді дітей)
- Уявіть, що ми в лісі. Як слід поводитися, чого не можна робити?
(Відповіді дітей)
III. Робота над темою уроку
Сьогодні вранці я отримала цікаве СМС-повідомлення. Ось послухайте.
«Шановні першокласники! Сьогодні чудовий день і ми запрошуємо вас до нашого казкового лісу. Але подорож буде незвична і цікава. На шляху вас чекають веселі пригоди. До зустрічі. Лісові звірятка»
(Зустріч з зайчиком)
1 завдання
Записати числа у зошит.
( Зустріч Вовчика)
2 завдання
Математичний диктант
Перший доданок - 5, другий - 4. Чому дорівнює сума?
Яке число потрібно відняти від числа 5, щоб отримати число2?
Запишіть число, яке йде за числом 7.
(Зустріч з Лисичкою)
3 завдання
Музична руханка
(Зустріч з Ведмедиком)
4 завдання
Веселі задачі
Наш Ведмедик в ліс зайшов,
5 грушок там знайшов.
Ще 4 зайчик дав.
Скільки груш, порахував?
Посадив ведмідь в лісочку
6 берізок і дубочок.
Рахувати сам не вмів.
І синичку попросив.
Почала вона літати .
І дерева рахувати.
Та не може полічить.
Просять вас, допоможіть.
Сім ведмедиків гуляли
Дружно ягоди збирали.
Та один з них загубився,
Мабуть трохи заблудився.
Скільки ще лишилось ягоди збирати?
Треба нам швиденько їх порахувати.
Поблукавши лісом трішки,
білочка знайшла горішки,
ну, а потім ще в грибниці
три пузаті печериці,
два опеньки і сморчок,
ще й білесенький грибок.
Хто підкаже нам усім
Скільки тут грибочків?
(Зустріч з Совою)
5 завдання
Робота в парах
Порівняйте числа. Заповніть порожні трикутники.
На? На?
9 5 7 2
(Зустріч з диким Кабаном)
Давайте зробимо гімнастику для пальчиків. У вас на столах лежать різнокольорові м’ячики, візьміть їх, будь ласка.
Ось цей м’ячик не простий.
Він колючий, ось такий
Між долоньками качаєм.
Ним долоньки розтираєм,
Зверху-вниз, зверху-вниз.
По столу ми проведем,
І в долоньку покладем
1,2,3,4,5 ми з м’ячем
Закінчуємо грать.
Покладіть, будь ласка, м’ячики і підготуємо наші язички до роботи.
Артикуляційна гімнастика. Вправи: «Усмішка», «Парканчик», «Почистимо зубки», «Годинник», «Смачне варення», «Лоша».
І заховали свій язичок у будиночок. Він буде відпочивати, а ми будемо далі працювати.
( Зустріч з Білочкою)
6 завдання
Робота за підручником
Повторення про міри довжини , маси та місткості.
5см і 9 см
10 см і 1 см
7 кг і 2 кг
4 кг і 2 кг
10 л і 7л
(Зустріч з Їжачком)
7 завдання
Робота з геометричним матеріалом
- Визначте довжину кожного відрізка.
- Назвіть найдовший відрізок.
- Яка довжина найкоротшого відрізка?
(Зустріч з Сорокою)
8 завдання
- Погляньте. Хто це ?(Лісовичок)
Він вдячний вам за роботу. І приніс вам останнє завдання.
(Робота з цеглинками)
З цеглинок складіть тваринку, чиє завдання вам найбільше сподобалося.
Час вирушати додому!
IV. Заключна частина.